Başkalarının yanlışlarından öğrenmeliyiz. Hepsini kendimiz yapacak kadar bol zamanımız yok. Grucho Marx [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Köpeklerden Korkmayacaksın
Daha önce çalıştığım organizatör sitede 50ye yakın bekçi, ama en çok da şurda burada gezebilecek köpekler vardı. Belki 100 kere geçmişimdir aynı noktadan, fabrikaya her 50 metre kala. Hep aynı noktada beni ne kadar görselerde, bana alıştıklarını sanamadığım hayvan kadar köpekler… Öyle bir pusuları vardı ki, yanlarından geçene kadar 1 dakika boyunca 15 köpek hırlamaya başlayıp pis pis havlıyorlardı. O kadar yanlarından geçmeme rağmen geri zekalı gibi düşman gibiydiler.

Bir gün, bana bu düşman gibi tehditkar köpeklere ara sıra kurabiyeler, çikolatalar, bazen yaptırdığım karışık tostu bile yedirmeye başlıyordum ve onları geride bırakıyordum. Ertesi zamanlar bir bakıyorum ki havlamaları susmuş, bununla kalmayıp 15 köpek ta fabrikaya kadar yanımda yürüyorlardı.

Çalıştığım fabrikanın haftanın iki günü bekçisi olan Seyfettin abi her sabah yanımda köpeklerle gelişime hayretle bakardı. –Bahadır ne iş, ne oluyor?
konusunu açtığımda :) ……--Vallahi zor Bahadır, o yoldan nasıl geleceğimi bilemiyorum, yolu sağa sola bakmaktan 1,5 saatte geliyorum. Tarlalardan otların arasından bile çıkabilirler. –peki abi karşına pitbull çıksa ne yapardın..? :) Abi fabrikayı nasıl koruyabiliyorsun peki..? :) …


Ben neyse de adamcağız patika yollardan 2 km yürümek zorunda kalıyordu. Çalışırken Öğle aralarında büfeye gidip alış veriş yapmayı da severdim. Seyfettin abi ve diğer bekçi Ali abi de nasıl gidiyorsun diye sorardı.

-yine büfe mi Bahadır? – evet
-Bir gün sizde gidin o yollardan be abi ya :)
-nasıl gideceksin? – nasıl gideyim?
Uçakla mı gideyim, servis aracıyla mı gideyim?
-yok yani Bahadır…
……………………………………………………Özgüven arz ediyorum ama boş. Bana göre köpekler , kendilerince “homo hissidir”, isterse pitbull olsun. İnsanlar kulaktan dolma pitbulların çene yapısının 1 ton bastığını söylerler. Yanlış. Bilim adamlarının ne yaptıklarını incelediğimde, çene yapılarına uyarlanan “baskı kilo ölçer” ile pitbulların kızdıklarında en fazla 140 kilo basıyor. En kötü 150 kilo ağırlığındaki yumruk ise insanı 3 ay komada hastanelik ediyor :)
Etiketler: sayfam ,


21 Nisan 2019 Pazar 01:21:47


Tüm hayvanlar insanlardan korktuklarından saldırırlar iyi yaklaşır onlara zarar verilmezse saldırmazlar.
Ömür boyu bahçemizde hep ik veya daha çok köpeğimiz oldu evde de kediler ..
Fakat çıkolata soğan domates sarmısak kedi ve köpekleri hasta eder vermeyin deniliyor..
onlarda canlılar merhametle davranan yiyecek uzatana neden saldırsınlar ..
Aslında köpekler sahiplerine sadık oldukları yeri korurlar içgüdüleriyle hareker ederler..Selamlar


    [ Cevap yaz ]    
Köpeklerden Korkmayacaksın başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
14.4.2019 11:06:54
Toplam 1 yorum yapıldı
238 çoğul gösterim
214 tekil gösterim