Başkalarının yanlışlarından öğrenmeliyiz. Hepsini kendimiz yapacak kadar bol zamanımız yok. Grucho Marx [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

duygularımın annesine

ışığım,yüzsüzlük değil bu yaptığım,sessizce sokulup bağırmak sokaklarında ,yollarına uzanıp en güzel ezgiler eşliğinde mavi göğün sana ayrılan parçasını izlemek tüm yorgunluğumla. Ne kadar büyüdüğünü ve her şeyin ne kadar değişip,imkansızlaştığı na aldırmadan,kalabalığına karışıp,ahenginin o geniş ovalarında bilinmeden yaşamak.Bu,bana yetiyor ışığım.

ışığım yıllar sonra ilk defa sevgilini yüzünü gördüğümde,sahibin ,sevdiğin bana yüzünle seslendi,kalbime seninle dokundu sanki,yüzün neşeyle ona gülümsetti beni.Yüzünü gördüm uzun zaman sonra ışığım,şirin ve güzel yüzünde dedi kodular dolaşıyordu.Biraz yaşlanmışsın sözde ,sözde bakışlarında bir yorgunluk..İnanmadım ama

bil ve inan ışığım;güzelliğinle Rab hala alıp götürüyor ,gezdiriyor bilmem kaç haya alemini ve Kudüs’ün ,İran’ın,mekke’nin renklerini yaşatıyor ve çöllerinin o huzur veren aydınlığının içinde kasıp kavuruyor,yüzün,oraların görkemli sakin ve serin geceleri sanki.Gözlerimi kapatıp dağılıyorum her zerresine gecenin ve gündüzün gelmişin ve geçmişin.

bil ve inan ışığım ;sevginleyken kurban edecekken İbrahim’i,kurban olacakken İsmail’i, bir kez daha anladım ışığım...bir dua’nın içlenişiyle koşan haceri,gecenin karanlığını yalnız başına inancıyla yırtan meryemi ve yakubu yakan hüznün bir kaç tonu yaşadım.
bil ve inan ışığım;yokluğunda bir dönem,kendini ölümün kollarıyla rabbe sunan,asi ye oldum.Öyle yaklaştım ki ölüme,son peygamberin annesinin ölürken ,yavrusuna dediği gibi dönüp sevgime bir veda havasında ’ ey mubarek sevgi !ey dünyaya bulaşmadan bir konup,sonra ucup giden güvercin’ diye seslendim say ışığım.

hayatın ,sevginin ve aşkın içine sığacak,asırları bir sarmaşık gibi sarmış ,bir çok hüzün ruhuma dokundu ışığım,ne desem son bir kez anlam bulsa diyorum.Sen ışığım ;tarihiyle yani eski dair nevarsa..yeniye dair ne olmuşsa benim için ortadoğu, ve arap yarım adası’nın içinde bulunduğu her durumsun,hem heyecan,hem hayal kırıklıkları hem hüzünsün ışığım.

Ve içimde cümleler dolaşıyor ışığım.Kurupta tahtına oturtamadığım.türkcesini bulmadığım,var oluptavarlığını ıspatlayamadığım
Bu sefer ses çıkarıp çocuklarınla taşlayıp kovalamdığın için hep minnettar kalacağım.
taşkın sülar

Etiketler: sayfam ,
duygularımın annesine başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

duygularımın annesine başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
21.3.2019 14:47:19
Toplam 0 yorum yapıldı
236 çoğul gösterim
212 tekil gösterim

Diğer Mektupları