İnsan ,ya insan gibi akıllıca söylemeli ; yahut hayvanlar gibi susmalıdır! Sadi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Cuma namazında 49 Müslüman kardeşimiz Şehit edildi.

Cuma namazında 49 Müslüman kardeşimiz Şehit edildi.
Bugün Vahşice Yeni Zelanda da Cuma namazında 49 Müslüman kardeşimiz Şehit edildi.

Bugün Cuma namazında 49 Müslüman kardeşimiz Şehit edildi eli kanlı şerefsiz teröristler sayesinde, yüreğimiz kan ağlıyor gözlerimizde yaşlar dökülüyor Lanet olsun insan canını hiçe sayanların anlayışına adım atışına… İnsan nasıl bu kadar zalim ve acımasız olabilir bilmiyorum anlamıyorum!

Ey teröre destek verenler bilin ki o canınız alındığında sizler o cehennem çukurunda feryat figan içinde aynı acının yüz bin katı acısıyla feryat figan edeceksiniz tek tesellimiz bu çünkü iman eksikliğimiz zalimlere haddini bildirmek için güç birliği yapmayan biz insanların sadece teselli bu oluyor. Bizde yıkılmaz çelikten zırh olan imanımız sinemizde olsaydı İslam âlemi top yekûn birlik içinde karşı çıksaydı tüm olanlara şimdi onlar bu vahşeti biz Müslümanlara yaşatmazdı… Cesaretimiz yok dünyalık çıkarımız için ahret dünyamızı yok ediyoruz.

Sağırlaşan kulaklar görmeyen hissetmeyen duygular beyin felci geçirmiş umursamaz beyinli insanlar olursak bu zalimler daha çok insan öldürecek gözlerini kırpmadan. Bunları destekleyenlerin üzerine yürümedikten sonra her söz lanet yazı söz kifayetsiz kalacak acımızda yüreğimizi yakacak. Her gün farklı bir vahşetle acıyla uyanmaktan daha kahredici ne olabilir? Elimiz ayaklarımız prangalar içindeyken, şerefle ölmek varken, bu zulme sessiz kalarak ölmek yakışmaz bize yakışmaz yürüyelim üstlerine İslam âlemi olarak tabi varsa bir yerlerde!

İninde saklanan itlerin tek tek dışarıya çıkması gözümüzün içine bakarak saldırması, bizdeki aslanların kaplanların imanımızın eksikliğinden kaynaklanıyor… Onlar avcı biz av, ne zaman ki bizler avcı olursak ne zaman oluruz bilmiyorum inşallah yarın hatta şimdi Rabbim “ol” der avcı oluruz ve hadlerini sonsuza kadar bildiririz inşallah… Devamlı kinle büyüyen zalimlerin kafasını koparmadan bu olanlara katiyen son veremeyiz, onlar ki merhametten anlamaz, üzgünüz başımız sağ olsun… Artık kifayetsiz sözleri yazmak yerine Aslanların kaplanların sahaya çıkarak onların destanlarını yazmak temennisiyle, Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Selamlarımla.
Mehmet Aluç

Etiketler: sayfam ,


16 Mart 2019 Cumartesi 08:21:20

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.

Hayatın gerçeklerini ne zaman benimseyeceğiz, gavur gavurluğunu her zaman yapıyor, normal. Kör Şeytanın istediklerini yapıyorlar. Ya biz Sözde Müslümanlar Hak yolda ölürsek şehidiz diyoruz, şehitler ölmez, şehitler cennetliktir, ama icraat yok. Dinini bilen kaç Müslüman var. Yüce Yaradanın rızasını almayı sanki istemiyoruz. Cennet ikramı biliyoruz. sanki cennete gitmekten kaçıyoruz. Dinimizi gerçek manada öğrenmeden., Gereğini ecdat gibi yapmadıktan sonra bunlar normal artık. Normalleştirdik. Kınadık diyecekler. O kadar. Bizde evet yedik. Bir delinin yaptıkları diyeceğiz o kadar. Çünkü dünyaya çok, çok, bağlandık. Onlar oldu Hak yolda şehit, kalanlar gazi bize de arsız arsız sadece kınamak kaldı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz dualarımızda en aciz, zavallı yapacağımız bu... Ecdat gibi Müslümanlığımızı yaşadığımız günleri görürüz İNŞAALLAH.

Anlamlı yazınızı okuyup manasına varanlarınız bereketli olsun.


    [ Cevap yaz ]    

15 Mart 2019 Cuma 23:33:34


Allah tüm mümin din kardeşlerimizin yardımcısı olsun haberi izliyorum 40 kişi bir camide anında vefat etmiş.48 Kişi ağır yaralı hastahane de aynı gün ikinci camiye de saldırılmış orada da10 kişi öldürülmüş.Yenizeland a olduğumuz yere yakın.Avustralya da camilerde güvenlik önlemleri alınmış.Onlar önlem alınmadığı sakin anlarda saldırıyorlar su uyur düşman uyumaz sözü ondan.Oysa ırkçılık benzeri şeyler buralarda yasak fakat yine de görülüyor..Tüm şehit din kardeşlerimize Allah rahmet eylesin.Mekanları cennet olsun.Allah razı olsun duyarlı yüreklerden.Selam ve dua ile..


    [ Cevap yaz ]    

Gülüm Çamlısoy  | Gülüm Çamlısoy
15 Mart 2019 Cuma 22:21:37İnsanlık dışı; akla zarar; vahşetin ta kendisi.
İlahi Adalet illa ki zuhur edecek ve sonları çok yakın.
Allah rahmet eylesin şehit olan tüm kardeşlerimize.    [ Cevap yaz ]    

15 Mart 2019 Cuma 18:52:19


İnsanlara inançlarından dolayı kıyılması bir sebep değildir ancak inancından dolayı öldürülmek kadar aptalca bir neden hiç olamaz. Şunu da unutmamalıyız
müslümamsanız avcı olmak gibi bir hayaliniz olamaz. Peygamberimizin neredeyse bütün savaşları savunma savaşıdı.O durduk yere gidip birilerine saldırmadı.Müslümanın farkı budur.Allah ölenlere rahmet eylesin yaralılara şifa ihsan eylesin İslam dünyadına akıl fikir sağduyu nasip etsin.


    [ Cevap yaz ]    

Ahmet Zeytinci  | Ahmet  Zeytinci
15 Mart 2019 Cuma 18:22:10


İnsanlıktan çıkmış bu yaratıklar insanlık ile uzaktan yakından alakası olmayanlar Ortadoğuda ki kendilerinin kurduğu terör örgütlerini, adının önünde de İslam olan ama İslam ile uzaktan yakından ilişkisi olmayan terör örgütleri yoluyla İslamı kötü göstermeye çalışsınlar bakalım. Kendilerinin ne yaptıkları ortada... İŞID denen kafa kesen soytarılardan ne farkı var bu o...... çocuklarının... Allah büyüktür. O ahirette karşılaşacakları azabı bir düşünselerdi keşke, hafifletilmeyecek o azap bu şarlatanlardan... Şehit olan tüm Müslüman kardeşlerimize Allah rahmet eylesin. Şehittirler hepsi... Yazıklar olsun çanak tutanlara İslamofobi düşüncesini yaymaya çalışanlara...


    [ Cevap yaz ]    
Cuma namazında 49 Müslüman kardeşimiz Şehit edildi. başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
15.3.2019 15:08:14
Toplam 5 yorum yapıldı
394 çoğul gösterim
333 tekil gösterim