Dünyayı temelinden değiştirmek isteyen kişi, önce onu yanlışsız olarak anlayabilmelidir. Milovan Cilas [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Bakışla Güzelleşir Hayat

Bir fotoğraf karesine bakınca herkesin dikkatini aynı şey çekmez.Mesela ben çiçeğe bayılırım,sen buluta.Aynı şiir bile farklı,farklı anlamlar kazanır hayatlarda.Herkes kendince yorumlar.O yorumlara yaşadıklarını,hayallerini hatta ve hatta hayallerinde bile yaşatamadıklarını ekler.
Resme bakarsın.Sen gülen yüzü görürsün,ben ağaç dalına konmuş kuşu, o ise yerdeki çöpü.Herkes,herkesle aynı bakmaz hayata.Kimse kimse ile de aynı bakmak zorunda değil aslında.Sen su dolu birinci kovanı görürsün diğeri ikinciye bakar bu boş der.Sen bahçende kalmış tek güle aşıksındır.O gelir bahçende tek gül mü var? der.Belki sen daha,daha kelimesine yer vermezsin hayatında,diğerinin ise çoktan hayat sözlüğünde ilk kelime olarak oturmuştur tahtına.
İnsanların bakış açısı hep etkiler bizi.O olumsuzunu gösteriyorsa sen onu görmek zorunda değilsin.Düşünsene deniz kıyısında elinde kahve içini ısıtan delice bir güneş,önüne serilmiş muazzam bir tablo yolundaki birkaç taş engelini düşünüp takılır mısın onlara?

Güzel bak,güzel gör,güzel yaşa.

Hayat çünkü ayna,sen onu nasıl görür, nasıl davranırsan baktığın güzelliklerden daha çok çıkarır ortaya.
En güzeline sahip olmanız dileğiyle.

Hoşbuldum...

Etiketler: sayfam ,
Bakışla Güzelleşir Hayat başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

Bakışla Güzelleşir Hayat başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
10.3.2019 21:18:26
Toplam 0 yorum yapıldı
237 çoğul gösterim
219 tekil gösterim