İnsanların elinden hayalleri alınacak olursa, başka ne zevkleri kalır? Foostenelle [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Kedilerime Bakıyorum

Kedilerime Bakıyorum

3.bölüm

Hani kedilere bakmaktan bahsettim ya birisi ölüm döşeğindeydi yok zamanımda veterinere götürüp doksan tl verdim. Beşgün boyunca veterinere götürdüm getirdim. On kadar iğne yedi. İki aşı için de yüzaltmış tl istediler.Param olmadığı için onları yaptıramadım. Gerçi aşılara da gerek kalmadı. Şu anda sağlık durumu iyi. Param olunca ilaçlarını eczaneden alıp eczaneciden rica edip aşı iğnesini vurduracağım. Herhalde insanlık ölmemiştir, iğnesini vuruverirler. Böylece ucuza getirmiş olurum.

Bende bir ara beş iğne yemiştim. Popomun üstüne yatamıyordum. Bu durum uzun süre devam etmişti. Şimdi benim kedi de aynı durumda, topal topal yürüyor, gündüzleri dışarda geziyor, geceleri benim evin içinde yatıyor.

Kışın yağmur da yaşta kalmasınlar diye şimdi evlerini yapmakla uğraşıyorum. Bir tavuk kümesi aldım para vermedim. Etraftan da tahta parçaları topladım. Keserle çivi de almıştım. Az sonra düzenleme tadilat çalışmalarına başlayacağım. İnşallah yarın akşama hazır olacak. Etrafını da yeni bir naylon alıp çevireceğim. Böylelikle kışın soğuk ve yağmur görmeyecekler.

Birgün burdan mahalleden gideceğim de taşınacağım da kedilerimi de yanımda götüreceğim.

06.11.2016
Yakuphan Kılınç


Etiketler: sayfam ,
Kedilerime Bakıyorum başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

Kedilerime Bakıyorum başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
1.3.2019 14:41:46
Toplam 0 yorum yapıldı
164 çoğul gösterim
149 tekil gösterim