Politika kansız savaş, savaş ise kanlı politikadır. Mao [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

BENİM SEVDAM, VATAN - MİLLET - BAYRAK - ATATÜRK - CUMHURİYET.. VE ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIM...

BENİM SEVDAM, VATAN - MİLLET - BAYRAK - ATATÜRK - CUMHURİYET.. VE ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIM...

Herkes düşünce ve kanaatlerini ifade etme özgürlüğüne sahiptir.
Fakat, kimse kimseye hakaret etme özgürlüğüne sahip değildir. Hele ki, sırf kendi siyasi görüşünden değil diye kendi fikrinden olmayanları vatan haini ilan etme hakkına hiç sahip değildir. Paranın - imanın kimde olduğu belli olmadığı gibi gerçek vatan aşkının da kimde olduğu ( özellikle de günümüzde) belli değildir. Eğer, sırf sizin görüşünüzden değil diye insanlara vatan haini yaftasını yapıştırmaya kalkarsanız bu ülkeye en büyük hainliği siz yapmış olursunuz. Zira, bu sözler insanları bölme - parçalama - birbirine düşman etme - kin, öfke, nefret duygularını körüklemekten başka bir işe yaramıyor. Bu duyguların körüklenmesi, MİLLİ birlik ve beraberliğimizin, dirliğimizin bozulmasına sebep oluyor. Millet olma duygusunu zayıflatıyor. Bu duyguları zayıflatılan toplumlar, yok olmaya mahkumdurlar. O nedenle, bir seçim öncesinde yine saçma sapan hal - davranış ve sözlerden uzak durmaya gayret etmekte fayda var. Sırf kendi düşüncesinden değil diye insanlara hakaret etme hakkını, Vatan haini yaftasını yapıştırma hakkını kendinde görenler, silkinin ve kendinize gelin artık. Çünkü, bu ülkeye en büyük zararı siz veriyorsunuz. Evveliyatında da kendi şahsi çıkarları için her iktidar döneminde o iktidarın yalakası olanlar, yine aynı şeyi yapmaya devam etmekte sakınca görmüyorlar. Ama, bunu yaparken en azından insanlara saldırmaktan vazgeçin artık. Demirtaş`a vaktinde sempati beslerken şimdi başkalarını Demirtaş’a sempati besliyor diye suçlamayın artık. Zamanında hoca efendi diye nasıl ayılıp bayıldığınızı unutup her önünüze geleni fetöcü diye suçlamayı bırakın artık. Kimi destekleyecekseniz destekleyin ama, insanlara değişik yollarla saldırmaktan vazgeçin artık. Demokrasi, çok seslilik demektir. Çok renklilik demektir. Bunu sindirin , kabullenin artık. Sindiremiyorsanız, oturup bir kahve için iyi gelir. Rahatlatır. Kahveler, orta şekerli olsun.. Unutmayın, bu dünyanın sonu yok.
Dünya fani, ölüm ani, bütün bunlara değer mi yani. Dünyalık hırslar için yakıp - yıkmanın - yok etmenin ne gereği var. Gönülleri yapmak gerek, yıkmak değil. Sürekli saldırdığınız kişilerin de insan olduğunu unutmamak gerek. Ve ettiğiniz hakaretlerin anayasanın kişinin hak ve özgürlükleri kapsamında ciddi cezası - yaptırımları var. Bunu da bilmek gerek. Yani, hakaretlerinizi öyle bol keseden sallamayın gün gelir başınıza dert açabilir. Düşüncelerinizi saygı - sevgi - edep çerçevesinde paylaşabilirsiniz ancak kimseye hakaret edemezsiniz. O noktada sizin özgürlüğünüzün sınırları biter, karşınızdakinin özgürlüğünün sınırları başlar. Herkes, bunlara özen gösterirse kimsenin kimseyle derdi olmaz. Kardeş kardeş yaşanır gidilir bu güzelim ülkede. Buna ek olarak saçma sapan şeylerle uğraşmak, yıpranmak - yıpratılmak yerine insanlar, bu ülkeyi nasıl geliştirebilir - nasıl ileri götürebiliriz düşüncesine odaklanır. Bunun için çalışır çabalar. Eğer, "Ben gerçek vatanseverim" diyorsak herkesin silkinip, kendine gelip bir seçim öncesinde daha lafına sözüne dikkat etmesi, hal ve tavırlarını saygı - sevgi çerçevesinde belirlemesi gerekir. Şu yalan dünyada insanlıktan iyi yol yok, insanlıktan öte yol yok.
Her zaman diyorum; "Ben, insanları birbirine düşman ettiği için siyaseti oldum olası hiç sevmiyorum. Ben sağcı - solcu - orta yolcu bilmem. Benim sevdam; VATAN - MİLLET - BAYRAK - ATATÜRK - CUMHURİYET.. BU ÜLKENİN BEKASI İÇİN HERKESİN DE ÖYLE OLMASI GEREK .. VE ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIM. TÜM BUNLARA SAMİMİYETLE, ARD NİYETSİZ, ŞAHSİ ÇIKARLARININ ARDINA DÜŞMEKSİZİN, MİLLETİ BİRBİRİNE DÜŞÜRMEKSİZİN HİZMET EDEN HER KİM OLURSA BAŞIMIN TACIDIR. ONUN DIŞINDAKİLERİN DE ALLAH MÜSTEHAKINI VERSİN İNŞALLAH. AMİN. "

PERİHAN METİN

Etiketler: sayfam ,
BENİM SEVDAM, VATAN - MİLLET - BAYRAK - ATATÜRK - CUMHURİYET.. VE ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIM... başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

BENİM SEVDAM, VATAN - MİLLET - BAYRAK - ATATÜRK - CUMHURİYET.. VE ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIM... başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
20.2.2019 11:26:18
Toplam 0 yorum yapıldı
569 çoğul gösterim
561 tekil gösterim