Ayrılık sabahı onlar yüklerini denk yaparlarken, ben yüzüme ebucehil karpuzu sıkılmış gibi (gözyaşları dökerek ağlıyor) idim... İmriülkays [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

GELECEĞİMİZ GARANTİ Mİ?

GELECEĞİMİZ GARANTİ Mİ?

""" Cinsiyetsiz yaşam projesi okullarda uygulanıyor!
Toplumsal cinsiyetsizliği ortadan kaldırma projesinin uygulandığı ülkelerden biri olan İsveç’te, söz konusu projeye tepkiler çığ gibi büyüyor. İsveçli uzman psikiyatrist David Eberhardt, ’Bu konuda bizi izlemeyin’ uyarısında bulundu.
Avrupa ülkesi İsveç’te, cinsiyet eşitliği projesi, eğitim hiyerarşisinin en altı olarak kabul gören kreşlerde uygulanıyor. Cinsiyet belirtici şahıs zamirlerinin ortadan kaldırılması bazı uzman psikiyatristler tarafından ’ileride önüne geçilemeyecek bir durum’ olarak yorumlanıyor.
Cinsiyetsiz toplum oluşturmanın tehlikeli bir proje olduğunu belirten David Eberhardt, "Hen kelimesi resmi olarak İsveç diline girdi. Bununla çocuklara ’she’ ya da ’he’ yani cinsiyet belirtici şahıs zamirlerinin kullanılmasının önüne geçildi. Bu çocukların istismar edilmesidir aslında. İşte bu eşitlemeci anlayış, çocukların gelişimine dair biyolojik pek çok gerçeği görmezden geliyor. Ergenlik çağındaki erkek çocuklarının ciddi sorunları var. Okullarda ne yapacaklarını bilmez halde dolaşıyorlar. Zira artık kimse onlara erkek çocuğu gibi davranmıyor. Bizi sakın takip etmeyin, biz sınırı aştık. Özgürleşme meselesi kontrolümüzden çıktı. Eşitlik ve eşit haklara sahip olma meselesi de toplumsal bir dogmaya dönüştü" dedi."""
Bu gün bir gazeteden aldık bu yazıyı ilgimizi çeker diye.. biz özgürlüğümüze dönelim.

Özgürlük var, Hürriyet var, efendilerimize bize yok.. Biz Cahil köle onlar okumuş dünyadan habersiz sahipler. Medeniyet değin tek dişli canavardı. Hani? Canavar gibi ama! İçimizde bizden gibi, bize saldırır, edebe sahip çıkmak yok.
Sıfır ev ister kızlar evlenmek için, Erkekler istemez borçlanıp sürünmek, evlenmeye ne gerek. Başka yollar bulmuş gençlik. Evlenmek çok pahalı, medeniyet geldi bize. Sokaklar, parklar flörtleşenlerle dolu, her şey serbest. Medeniyet geldi bize. Yatak odasına gerek kalmadı medeniyet geldi bize, Çocuk yapmaya gerek kalmadı, kedi, köpek besleriz, medeniyet geldi bize, Mutfağa da gerek kalmadı, hazır zehirli yiyecekler içecekler daha ucuz, biz ucuz, medeniyet geldi bize, hürriyet geldi bize, özgürlük geldi bize, Sana ne? Size ne? Bana ne? Medeniyet geldi bize. Birliğimizi, bağlılığımızı sağlayan şeyleri attık, medeniyet geldi bize...
Kızlara gerek kalmadı, erkek, erkeğe evleniyor yeni nesil, medeniyet geldi bize. Kadın kadına evlilik yakın medeniyet geldi bize, Dinimizi, Edebimizi, geleneklerimizi, ecdadımızı attık bir kenara medeniyet geldi bize... Şeytanın orduları, Yahudi ve münafıklar, sardı her yanı, Sözde medeniyeti getirdiler bize.
Biz bizlik ten çıktık.. çıkıyoruz.. Uyanma sen Müslüman. Onlar çalışır sonsuz cehennem için, sen çalışma Yüce Yaratanının rızası için, cennet için... Bu dünyada cenneti arayan... Sınavını unutmuş.. Uykuda kalmış... Sen uyanma Müslüman sözde medeniyet geldi bize.. Avrupayı yedi halletti şeytan. Kalmadı vicdanlı insan... Hepsi sarhoş, Şehvet ucuz hayat peşinde.. Sözde Medeniyet Avrupa’dan geldi bize. Uyanmayın Analar, Babalar izlenecek dizilerimiz var… Geleceğimiz garanti. Sorumluluk yok. Özgürlük, hürriyet var.. Yurtta barış dünyamızda barış var. Ölenler öldürülenler, aç susuz kanlar insan değil., Sıra bize gelmez.. film gibi izleyin izleyin..


Etiketler: sayfam ,
"GELECEĞİMİZ GARANTİ Mİ? " başlıklı yazıya
yapılan yorumları sadece site üyeleri görebilir.
(Bu seçenek yazı sahibi tarafından yapılmıştır.)

Bu yazıya yapılan yorumları görmek için üye girişi yapmalısınız...

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


GELECEĞİMİZ GARANTİ Mİ? başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
12.2.2019 12:35:50
Toplam 0 yorum yapıldı
58 çoğul gösterim
49 tekil gösterim