Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür.-- Hz. Muhammed [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Kalpristan


Bir yaz akşamı çıkmışım aklımın terasına..
Ilgıt ılgıt bir rüzgâr gibi estin terasımda... Kollarımın altında İstanbul!
Çocuklar oynarken oyunlarını boylarımız küçülüvermişti bizim de.. Ben sarı gelin gibi nazlı..
Sen kara gözlü bir kürt çocuğu..
Gözlerime inmişsin sonra aniden ararken seni aklımda ..
Yaramaz çocuklar gibi ruhumda gezinirken ne olur demiştim kalbime bakma..

Çünkü orası zindan! Ruhumun bodrum katında.. İnerken bu neşeli merdivenleri ardında tutunup durduramadım neden? Neden girmek zorundaydın ki kalpristanıma.. Giripte çıkamazsın demediler mi sana..
Yıllardır burdasın işte burdaki tüm güzellikler senin.. Hayata güzel bakmam senin eserin.. Bazen bitiyor esaretin tası tarağı toplayıp gidiyorsun.. Anında kararıyor kalpristan. Çünkü sen onun ışık hüzmesisin.. Nur gibi..

Aralıksız diyemiyeceğim ama sürüp giden bir ilişkimiz oldu seninle.. Gündelik hayattın stresinden uzak bir dünyamız oldu. Bir şekilde bulduk birbirimizi.. Bazen kaybettirsekte izimizi. Habersiz kalsakta bazen. Bilinmeyen bir nedenden yine bir bağ kurduk. Neydik ki? Ne olduk ? Bilemiyorum. İki ruhdaş bir gezegende buluştuk. Mevsimler gelip geçti. İnsanlar bile geldi geçti hayatımızdan. Olaylar oldu belki hastalıklar belki ruhsal sıkıntılar.. Her ne olduysa burada ki dünyada hepsini unuttuk. O yüzden hani dalınca hayatın telaşına herşey kötü gidince bu dünyadan göçmek ister ya insan. Ben sana göçüyorum. Sen gelmesende kalpristanıma gelip seni taşıyorum.
Çünkü iyi geliyorsun bana uzaylı. ;)

...

Etiketler: sayfam ,
Kalpristan başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

Kalpristan başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
12.1.2019 15:52:47
Toplam 0 yorum yapıldı
216 çoğul gösterim
153 tekil gösterim