İnsanların elinden hayalleri alınacak olursa, başka ne zevkleri kalır? Foostenelle [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

GELME YENİ YIL…!

GELME YENİ YIL…!


Acılarla, hüzünlerle, felaketlerle bir yılı eskittik.
Oysa ne çok hayallerimiz, ne çok dilek ve temennilerimiz vardı bir yıl öncesi, hepsini hüsranla tükettik.
Hiç biri gerçeğe dönüşmedi, yine hüsran yine gözyaşları akıttık yüreğimize.
Savaşlar, donarak can veren asker ev çocuklar, yine asık suratlı insanların sorumsuz beyanatlarını izledik.
Bu yılda gülemedik, güldürmeye çalışan insanları bile ağlattık.
Yine benzer acılar yaşatacaksan eğer, gelme yeni yıl…
Bir çocuk açlıktan ölecekse, Müslüman ülkemde, sözde Müslümanlar masum insanları katledecekse, Zalime meydan okuyan masumlar ezilecekse, gelme yeni yıl.
Özgür basın susturulacak, kalemleri kırılacaksa, İmansız siyasetçiler ALLAH adı ile bizleri kandıracaksa, dünün mağdurları yarın mağruru oynayacaksa, gelme yeni yıl.
Kadınlar fiziki şiddete maruz kalıp katledilecekse, ufacık çocuklar cinsel istismara kurban edilecekse, suçlular, katiller elini kolunu sallayıp gezecekse gelme yeni yıl.
Doymayacaksa zenginler, bir lokma ekmeğe muhtaç edilecekse fakirler, iş bulamayacaksa üniversiteli gençler, kendi kendisine yetmeyecekse çiftçi ve köylüler, gelme yeni yıl.
Adalet terazisi doğru tartmayacaksa, her önüne gelen hapse atılacaksa, haklarını arayanlar terörist yapılacaksa, RIZKI VEREN ALLAH olduğu halde güce tapılacaksa, gelme yeni yıl.
Dünyadaki yaşam paydaşlarımız olan hayvanlar katledilecekse, yaşam alanlarımız kirletilecekse, ormanlarımız sermayeye peşkeş çekilip ateşe verilecekse, gelme yeni yıl.
Elbette 2019 için benimde dileklerim var. Tüm dünyada savaşların son bulması,
Başta ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere, bütün Dünyadaki iyi insanların en iyi dilekleri, benimde dileğimdir. Din dil, ırk ayırt etmeksizin daha adil bir dünyada barış ve huzur içinde yaşamak için, sevgiyle kucaklaşmak, dostça paylaşmak için gel, geleceksen. Başımız üzerinde yerin var. Hoş geldin Yeni Yıl, Hoş geldin 2019.


Etiketler: sayfam ,
GELME YENİ YIL…! başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

GELME YENİ YIL…! başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
31.12.2018 20:02:15
Toplam 0 yorum yapıldı
278 çoğul gösterim
277 tekil gösterim