Sessizlik, çok kez toplumun değer ve hükümlerini sözlerden daha güçlü olarak belirtir. Benjamin Disraeli [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Bir anne’nin dünlüğü (doğum günü)


İncecikten bir yağmur yağar tozar elif elif diye... Tamam o kardı ama biz bugün onu yağmur yapalım.. Yağnur!
Dün benim doğum günümdü.. Burdan doğum günümü kutlayan ansızın’a teşekkür ediyorum.. Biliyorum belki otomatik bir mesajdı ama olsun.. Ben bu yeni yaşımda sanırım biraz pişkin ilgi budalası olucam gibime geliyor.. Hani bebekler her yeni ayına girince bir yeni özellik kazanır ya o misal.. Bende kutlamalara doyamadım doğum günüm hiç bitmesin herkes beni kutlasın istedim.. İnsan kaç kez otuziki olurki hayatta.. Nedense biz insanlar her doğum günlerimizde mutlu olur ancak ertesi gün yaşlandığımızın farkındalığına varır üzülürüz.. Bu kez öyle olmayacak diyorum ama yaşladımmm.
Her neyse bu o kadar uzatılacak bir mevzu değil.. Bakalım bu yeni yaşım bana ne getirmiş hanimiş hanimiş... Dünden önce ki gün yani 26sı kankimin ısrarı üzere eşim ve çocuklarla onlara çaya gittik.. Tabi beni kimse kandıramaz özenle hazırlandım çünkü doğum günümü bir gün önce kutlayacağını anlamıştım.. O yüzden özenli giyindim. Kapıya varınca biraz yavaş yürüyordum eşim bu yavaşlığımı anlamıyordu. Bense kapıyı açar açmaz bir pasta ile karşılaşacağım olasılığını düşünüyordum.. O yüzdem çokuğu çocuğu önden gönderdim ki birde baktım kapıyı kapattılar ben dışarda kaldım. Tamam tamam o kadar değil ama pasta ilede karşılamadılar.. İçeri girdikten sonra biraz oturup çay için masa kurulmaya başlandı. Ben mutfağa gitmekle gitmemek arası kalmıştım ki eşim “anneniz neden orda dikiliyor?” Diye çocukşara sordu. Sonra benim büyük kızımda dahil olmak üzere herkes mutfaktaydı. Eşim”elif sence neden herkes mutfağa toplandı”dedi. Bende gülerek bilmem dedim. Ama bem pastayı çoktan görmüştüm.. Üstelik eşimle ikimizin ismi yazılıydı. Çünkü birgün öncesi onun doğum günüydü. Birgün sonrası benim. Biz genelde 26sında kutlardık bunu bilen dostlarımız bize bir incelik yapmışlar.. ve pasta geldi mumları bizden önce bizim üç yaşındaki oğlumuz üfledi.. Sonrası hoş sohbet muhabbet..
Ertesi sabah annem geldi birlikte kahvaltı yaptık.. Annem bana doğum günümde turşu kurdurdu.. Sonra kızım Okuldan geldi geç kalmıştı... Bem kapıyı açmadan ona “neden geç kaldın” diye fırça atarken o elinde pasta “iyi ki doğdun anne” diyordu. Ve üzerinde adımın yazılı olduğu bileklik bir defter ve bir kalem hediye etti. “Sanki defter daha başkaydı “ dedim. “Anne sen onu ne ara gördün onu bitiremedim bişeyler yazacaktım.”dedi. “Hayır ben o tahta kapaklı defteri istiyorum “dedim. Onuda getirmişti ilk sayfasına doğum tarihimi ve annemin şiileri yazmıştı. Hım demek planın buydu dedim. “ neymiş” dedi.”Şiirlerimi ele geçirmek için bana bu defteri hediye ettin” dedim.”ya anne” dedi ve güldük. Sürekli bana rumuzun ne diyip şiirlerimi merak eden kızım kendiside bir hikaye yazarı olarak benden kopyamı çekmek istiyordu.. Herneyse akşam üzeri yürüyüşe çıktık.. Orda da bi hayli eğlendik.. Doğum günüme özel müzik eşliğinde yürüdük.. Biraz eski günleri yad ettik.Şımarık çocuklar gibiydik.. Sokakta oynadığımız günler geldi aklımıza..
Yürüyüş dönüşü çok yorgundum. Neyseki eşim ufaklığı uyuttmuştu bende kendime bir kahve yaptım ki kapı çaldı bizim apartmanın gençleri yeğenlerimiz bana güzel bir sunumla süpriz yaptılar.. Son pastamı ve mumlarımı da üfledim. Ama böyle olmadı dedim hiç müsait değilim bir daha yapalım.. Kalkıp hazırlandım tekrardan süpriz yaptılar... Velhasıl süprizlere doyamadım...🍁GÜZGÜLÜ🍁

Etiketler: sayfam ,


28 Kasım 2018 Çarşamba 18:35:35


doğum gününüz kutlu olsun diyelim defter olarak. nice uzun yaşlara çocuklarınız ve ailenizle.    [ Cevap yaz ]    
Bir anne’nin dünlüğü (doğum günü) başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
28.11.2018 13:01:52
Toplam 1 yorum yapıldı
439 çoğul gösterim
428 tekil gösterim