Kadınlar erkeklerin güçlü yanlarına hayran olurlar, zayıf yanlarını severler. Beatrice Brown [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Aşk; belki de İstanbul'dur?

Ben aşk’ı bir duygu olarak görmüyorum. Çünkü her bir duygu vücuda ayrı ayrı zarar verir. Kimi duygu kalbe, kimi duygu böbreğe, kimi duygu beyine.. Oysa aşk sadece vücuda zarar vermiyor ki. Aşk, senin hayatını mahvediyor. Sadece hayatını mı? HAYIR. Düşüncelerini, fikirlerini, yaşamını, duygularını, bakışlarını, duyuşlarını, koklayışını. Her şeyini darmadağın ediyor bu aşk denen illet. Kim nereden bilecek benim bu mektup içerisinde verdiğim gizli mesajı? Kim nereden bilecek benim bu mektupta çoğu cümlenin baş harflerinin sevdiğimin ismini tamamladığını? İşte aşk bu denli etkiliyor seni.
Sevda. Evet. Ne olduğu bilinmeyen o garip duygu. Aşk ile beraber birbirini tamamlayan o garip duygu. Aslında hiçbir şey birbirini tamamlamadan olmaz şu hayatta. Her şeyin bir çıkarı vardır. Aşık olman için sevmen lazım. Oysa hiç sevmeyen birisi nasıl aşık olacak ki? Lakin günümüzün sorunudur ki bu; Aşk’ı cinsiyete sığdırıyorlar. Kaybımız burada başlıyor ya zaten. Ne dedik? Sevmek lazım aşık olmak için. Aşk’ı geniş bir çerçeveden alacak olursa sevdiğim, aşk her şeydir. Bitki, hayvan, su, gökyüzü, kumsal, dalga, Güneş, Ay, yıldızlar, galaksi.. Böyle gider bu aşk denen illet. Sen bunları seviyorsan zaten aşıksın. Bunları seversen hedefine ulaşmış olacaksın elbet.
Kimi şair, sitem eder aşk’a. Kimi şair, hayranlığını dile getirir, aşk’a dair. Kimi şair, sevdiği kadını sığdırmaya çalışır aşk kalıbına. Oysa şair dediğimiz kişiler, kafiyeymiş, hece ölçüsüymüş bunları önemsemeden kağıda dökebilendir duygularını. İşin şovuna kaçarsan şair olamazsın sevdiğim. Kafiye.. ’’Aman dile hoş, kulağa hoş gelsin.’’ Sen şiir yazacaksan eğer şovu umursamaman lazım. Neden mi? Çünkü; dile hoş, kulağa hoş gelsin diye çabalarsan, duygularını anlatmak için yazacağın kelimlere dikkat etmen gerekir. Her kelimeyi, her duygunu tam manasıyla dökemeyeceksin o şiirine.

Demek istediğim şudur azizim; Şiir, aşk’ı temsil eder sadece kağıt parçasında. Şair, aşkın temsilcisidir, sevdiğinin gönül tahtında. Bende sana ait bir taht durur, gönül otağımda.
Sevdan ile. En güzel yarınlarda. Niyet et benimle. An karasında.

Sevgi ve selam ile..
Aşk-ı Sultan’ım..

Etiketler: sayfam ,
Aşk; belki de İstanbul'dur? başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

Aşk; belki de İstanbul'dur? başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
28.10.2018 16:37:52
Toplam 0 yorum yapıldı
231 çoğul gösterim
225 tekil gösterim