Yüreğinize iyilik tohumları ekin.. büyüyüp yeşersinler, kötülükleri yok etsin onlar..! (Fikret Şimşek) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

DOLUNAY VAKTİNDE ŞİİR YAZMA

DOLUNAY VAKTİNDE ŞİİR YAZMA

“Avnî” mahlasıyla muhteşem şiirler yazan Fatih Sultan Mehmet, şiirbaz diliyle ne güzel dizeler dökmüş satırlara. Tarihten nasiplenmeli hep. Sözler bomba etkisi yaratmadan kalplere tüy hafifliğinde yol almalı. İstanbul’u fethetmek her kula nasip olmazken ona nasip oldu, analar ne yiğitler dünyaya getiriyor. Hınzırlığı ile değil de Hızırlığı, eli çabuk oluşuyla sevilen pratik insanlarımız toplumda kucaklanır. İbni Sina, Ali Kuşçu, Farabi, Pîri Reis, Ömer Hayyam gibi Müslüman bilim insanları ve ilim adamları ne güzel işler başarmış. Ecdadıyla övünüyor insan ister istemez. Edebiyle edebiyata katkı yapanları, faydalı ilimler katanları yaşattı bu tarih. Meltem esintisi beyin hücrelerinde yol aldı. Yakamoz, inci, günbatımı, deniz kabukları, meltem esintisi, güneşin doğuşu, dolunay, ay tutulması, kar taneleri, yağmur serpintisi tam da şiir vaktidir ve adamı şair yapar. Aşkla kül olan yürekler gül kokulu gül bahçesi sundu şiir susayan âlim ruhlu bahçelere.
Bir dolunay vaktinde şiir yazdı Mihrimah Sultan’a âşık yedi genç. Ayın yusyuvarlak hâline imrenir tabiat, yaratana dua için kalkar eller. Dolunay vakti bir dilek tutar sevgililer, insana şiir yazdırır ay ışığında oturmak. Şiirin şiirinden ilerleyip hayalin hayallerine yolcu olası gelir insanın. Yıldızlar altında aşka tutulmanın, şairin elinden tutmanın tam vaktidir. Şiir yazma vaktidir dolunay saatleri, ilham ömrünü tamamlar sanatın kalemi.

Etiketler: sayfam ,
"DOLUNAY VAKTİNDE ŞİİR YAZMA" başlıklı yazıya
yapılan yorumları sadece site üyeleri görebilir.
(Bu seçenek yazı sahibi tarafından yapılmıştır.)

Bu yazıya yapılan yorumları görmek için üye girişi yapmalısınız...

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


DOLUNAY VAKTİNDE ŞİİR YAZMA başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
25.7.2018 02:08:06
Toplam 0 yorum yapıldı
154 çoğul gösterim
147 tekil gösterim