Yağmurlu bir pazar günü öğleden sonra ne yapacaklarını bilmeyen milyonlar, bir de ölümsüzlük isterler. Susan Ertz [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

NİYET VE SEMİNER

NİYET VE SEMİNER

Nasibinizde ne varsa o çıkar karşınıza ya da gelir başınıza. Önünüze iki tane seçenek çıkar, bunlardan birini tercih etmek zorundasınız, fakat siz ikisini birden tercih etmek istersiniz.

5 Mayıs Cumartesi günü Ayşe halam gilde aile oturması vardı, aynı gün Aile Danışmanı Saliha Erdim hocanın da Necmettin Erbakan Üniversitesi Prof. Dr. Erol Güngör Konferans Salonunda "Değerler Ailede Kazanılır, Ailede Kaybedilir" isimli semineri vardı. Özellikle seminere gitmeyi çok istiyordum, fakat aile oturmasına da gitmek istiyordum. Kayınvalidemle oğlum Enes oturmaya önden giderler ben de seminerden sonra giderim, diye düşünüyordum. Eşim Kemal bey; Oturmaya geç kalırsın, bir tanesini seçmen gerekiyor, dedi. Kayınvalidem Ayşe halam gile hiç gitmediği için çok istediğim seminere gitmekten üzülerek vazgeçtim.

O gün Fadime teyze gile gittik Enes için. Oradan eve döndüğümüzde saat: 13.00’e geliyordu. Genelde annem; sizi alacaklar, hazır olun, diye arardı. O aramayınca ben aradım, anneme ulaşamadım, kardeşim Rukiye’ye ulaştım. Annem gil köye gidiyorlarmış, haliyle bizi götürecek kimse olmadığı için aile oturmasına gitmekten vazgeçtik. Bu durumda çok istediğim seminere gidebilecektim, için için buna seviniyordum. İyi ki aile oturmasına gidemedik bizim dışımızda oluşan bazı nedenlerden dolayı.

Bundan 5 yıl önce, bir Ramazan akşamı annemle birlikte TV’de Yavuz Bahadıroğlu’nun sunduğu bir programda Saliha Erdim hocayı izlemiştim. Saliha Erdim hocayı ilk defa orada görmüştüm. Sanki onu daha önce görmüşüm gibi bir his yaşadım. Sanırım ruhlarımız Kalu Bela’da karşılaşmış olmalı. Ruhları Kalu Bela’da karşılaşan insanlar dünya hayatında da karşılaşıp tanışırlar. O günden itibaren Saliha hocaya müthiş derecede KalbÎ muhabbet beslerim. Daha ona ilk görüşte kanım ısınmıştı. Saliha hocanın hayatını internetten öğrendim. Daha sonra onun izinden yürümeye karar verdim. Saliha hocanın bazı yazılarını okudum, bazı programlarını izledim. Kendisini yakından tanımasam da uzaktan tanıyorum sanki yakından tanır gibi. Gördüğüm kadarıyla inancı güçlü ve de sağlam. Şimdiye kadar kendisine attığım bütün maillerime cevap vermiştir, Allah razı olsun kendisinden.

Saliha hocanın semineri saat: 14.30’da başlayacaktı. Saliha hocanın Konya’ya geleceğini İnstgram hesabından öğrenmiştim ve de çok sevinmiştim. Onu ilk defa dinleyecektim ve onunla ilk defa karşılaşacaktım. Geçtiğimiz günlerde Konya’da kitap fuarı olmuştu. Gelen yazarların içinde acaba Saliha hoca da var mı, diye bakmıştım. Maalesef o yoktu, eğer o olsaydı, onun olduğu gün Kitap Fuarına gitmeyi düşünüyordum. Onun olmadığını görünce üzüldüm.

Saat: 14.30 oldu. Hemen hazırlandım ve eşime beni oraya bırakmasını söyledim. Allah razı olsun Kemal bey beni oraya bıraktı. Ben oraya ulaştığımda henüz seminer başlamamıştı. Konferans salonunun önünde Saliha hocanın kitapları vardı. Hemen kitaplarını aldım. Ben salonda yerimi aldıktan sonra Saliha hoca seminere başladı, bize faydalı bilgiler verdi.

"Tecrübelerimiz, gördüklerimiz biz de iz bırakır. Ne taraf ağır basarsa o tarafa yöneliriz.
Bizim beynimiz nötrdür, sorularla çalışır. İnsan neye ihtiyaç hissederse onu arar.
İyi söz dengesizi dengeli, kötü söz de dengeliyi dengesiz yapar.
Mutlu olmanın temel şartlarından birisi de Allah’ın verdiklerinden razı olmaktır.
Kendisini değerli bulmayan başkasını değerli bulmaz."

Saliha Erdim hocayı görünce heyecanlandım. Çünkü onu görmeyi, onu dinlemeyi çok istiyordum. Seminerden sonra imza oldu, kitap imzalatma sırası bana gelince Saliha hocanın karşısında bir kez daha heyecanlandım, kitaplardan birini imzalattım.

Benim için çok iyi oldu, çok faydalı oldu. Ben seminere gitmeyi, Allah rızası için ailem adına faydalanmak niyetiyle istemiştim.

Ne demişler; niyet hayır akıbet hayır, vesselam.

SÜNDÜS TOKGÖZ - KONYA
09.05.2018-ÇARŞ. 08.27

Etiketler: sayfam ,
NİYET VE SEMİNER başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

NİYET VE SEMİNER başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
19.5.2018 03:29:20
Toplam 0 yorum yapıldı
360 çoğul gösterim
357 tekil gösterim