Düşmanlarınızı daima bağışlayın, hiçbir şey onların bu derece canını sıkmaz. Oscar Wilde [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANITI

Çanakkale Anıtı ile ilgili bir paylaşımın altına yazdığım ama engelli olduğum için çıkmayan yorumumdur.

Bu anıtı yaptırması gereken Osmanlı Devleti’ydi... Ama kaptırdığı 11 milyon altın ve batık bir bütçeyle, ayrıca bu tür şeylere batı kadar değer vermemesi nedeniyle böyle bir anıtın yapılması mümkün olmamıştı.

Mevcut iktidarın yaptığı bir kaç iyi şeyden biridir anıt bölgesinin ıslahı. Mesela ben hep merak etmişimdir. Yere göğe sığdırılamayan Turgut Özal, Süleyman Demirel ve tarihin en büyük yardımlarından olan Marshal yardımı’nı seçim yatırımlarında kullanan Menderes anıtın olduğu bölgeyi ıslah etmeyi neden hiç düşünmemişlerdir.

Geçelim...

Son paragrafta Seyit Onbaşı’nın trajik durumu anlatılırken birden bire konuyu "bu konuya hiç girmeyelim" diye bitirerek özellikle Atatürk’ün hiç ilgilenmediği, bir savaş kahramanının Atatürk yönetimin ihmali nedeniyle sürünerek öldüğü izlenimi yaratılmaya çalışılmış. Şaşırdık mı ? Hayır ! İyi niyet yok. Olsaydı Atatürk’ün Seyit Onbaşı’yı özel olarak davet edip iki gün beklediğini, Seyit Onbaşı’ya ikramiye verilmek istendiğini, maaş bağlamayı teklif ettiklerini, Seyit Onbaşı’nın bunları reddedip sadece çift tayin istediğini, iki gün sonra onu da almayı reddettiğini, sadece geçimi için ormandan odun getirdiğini ve bu konuda kendisine engel olunmamasını istediğini ve bu ricasının yerine getirildiğini, ancak daha sonra nahiye müdürü değişince mağdur olduğunu da yazardınız. Ama olur mu hiç ! Kafalarda soru işareti kalmalı. Sucuk ekmek için namusunu şerefini satanların bile "hmmm bak gördün mü, Atatürk böyle bir kahramanı süründürmüş" diye düşünmeleri sağlanmalı...

Konu güzel niyet berbat...

Etiketler: sayfam ,


25 Mart 2018 Pazar 13:34:21


Söylenecek çok şey var da sana kızıyorum.

Bazılarını muhatap alarak kendilerini bir şey sanmalarını sağlıyorsun.

O anıtla ilgili, o dediklerinle ilgili güzel bir yazı döşeseydin ya şuraya.

Selam ve muhabbetle gözlerinden öperim Kardeşim.


    [ Cevap yaz ]    

Serhat BİNGÖL  | SERHAT  BİNGÖL
25 Mart 2018 Pazar 11:53:59


Ahmet hocam. Çanakkale anıtı ile ilgili paylaşıma yaptığınız yorumun sayfada çıkmaması sanırım teknik bir sorundan kaynaklanmıştır. Tanıdığım kadarıyla paylaşımın sahibi olan hocamız, özgür düşünceye ve eleştiriye açık birisidir hakaret içeren en aykırı yorumları ve yorumcuları bile yasaklamamıştır. Avukatlığını yapmış olmayayım fakat,özelden görüştüğümüzde bazı konularda fikir ayrılığı yaşasanız da size belli bir sempatisi olduğunu görebiliyordum.Neyse konu beni aşmasın ama dediğim gibi teknik bir hata vardır. Belki de ben öyle olmasını istiyorumdur..:)

Saygı ve sevgilerimle.


    [ Cevap yaz ]    

25 Mart 2018 Pazar 10:46:31

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.

Benim en çok hayal kırıklığına uğradığım ve üzüldüğüm şey; içinde Türk ve Atatürk düşmanlığı besleyerek, (besletilerek) on beş yıl öncesine kadar bunu hiç açık vermeden nesilden nesile aktarabilen, milyonlardan oluşan sinsi bir toplumun varlığını görmek... Ve bunların cahil olduklarını düşünerek, hatayı aptallık seviyesine çıkarmam oldu.

Yorumun engellenmiş olması sadece daha çok kişiye ulaşmasını sağlamış oldu böylelikle.

Varlığın daim olsun ustam.
Selam ve saygılarımla.


    [ Cevap yaz ]    
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANITI başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
25.3.2018 07:07:09
Toplam 3 yorum yapıldı
586 çoğul gösterim
325 tekil gösterim