Şöhret, kazanmak zorunda olduğumuz bir şeydir; şeref, kaybetmemek zorunda olduğumuz bir şey. SCHOPENHAUER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Ad*

.
İsim olamayı beceremedim. Dingin, kendi durağanlığında  giden bir isim. Onun yerine bir edat oldum mesela. Ordan şurdan bir adıl. Kötü, aşağılıyıcı bir sıfat belki. Ama isim olamadım, yapamadım. Tek okuyuşta binbir anlam ifade eden yepyeni bir söz oldum. Ve çok anlamlılık sanıldığı kadar iyi bir özellik değildi.
 
Çok  denedim. Defa kez.Netliği olan bir isim olamadım. Gücenik bir harf oldum mesela. Yanık ot kokusu gibi bir harf. Yedi iklim tek.
 
Bir isme kestiğim bütün biletlerin yolları anlamsızlığa çıktı.Yine de defa kez yürüdüm o yolları.
 
Müfredatımda olmayan en bilge kitaptı dün. Öğrenemedim. Menfur bir tekrarın bizzat kendi oldum. Dünü yüklenip sırtımda bir hamal gibi taşımalıydım. Unutkanlara böyle bir ceza verilmeliydi. Sevimsiz bir unutkan oldum. Ben de iyi sıfatlar harici olanların tamamı  -engiz  idi.

Kendi cüret ve doyumsuzluğundan nefret ederken bir başkasının bunu sevmesini ummadım. Ama kuytulardaki dileğimdi.
 
Kelimelerim az buçuk dürüstken aklım, bedenim ve kalbim usta bir kazibdi. O ise bir tek kelimelerimden nefret edip gerisiyle sıkı dosttu.
 
Tüm cephelerinde savaştım o kaziblerle. Ne kanlı ne gözyaşlı savaşlarım oldu. Cinayetti,  cinnetti tamamı. Kimse kimseye yenişemedi. Kimse tekrar eskisi gibi de olamadı. Yanılgıları alıp koynumuza inzivaya çekildik sade ve onursuz bir sulh ile.
 
Kuralları ağır anlaşmalar imzaladık. Mesela dışımdaki her şeyi tartıp kıyaslacaktım fakat içimdeki her şeyi reddedip inkar edecektim.
 
Kabul ettim.

O qué.

Etiketler: sayfam ,


14 Şubat 2018 Çarşamba 23:32:50


çok sevdim zeki bir kalemin çizdiği sarmal içerisinde dolanmayı..
sevgilerimle


    [ Cevap yaz ]    

14 Şubat 2018 Çarşamba 16:13:38


Hep bir adım olduğunu iddia ettiler...


    [ Cevap yaz ]    

13 Şubat 2018 Salı 22:00:36


Aksine çok anlamlılık iyi bir özelliktir. Zenginlik katar kişiye. Ve anlam yükleyenlerde karşıda olanın farkında olanlardır. Anlam yüklenen ise anlamların nerede kendine dokunacağına bakarak anlamdırır kendini yeni baştan. Anlam yukleyenler ve anlam orneği olanlar bir yerde kesişebilir anlamın manalarında anlamlılıktaki zenginliklerde.😁

Ne didim😂

Canımmm.


    [ Cevap yaz ]    

13 Şubat 2018 Salı 21:02:54


değişik duygular uyandıran eserini kutluyorum ve diyorum ki

geçmiş sırtta taşınmaz öyle
geçmiş rafta kalır hem de uzun ömürlüsünden


Selam ile


    [ Cevap yaz ]    
Ad* başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
13.2.2018 17:22:53
Toplam 4 yorum yapıldı
417 çoğul gösterim
329 tekil gösterim