Şöhret, kazanmak zorunda olduğumuz bir şeydir; şeref, kaybetmemek zorunda olduğumuz bir şey. SCHOPENHAUER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Zaman ve Zamanın Bizden Götürdükleri

Zaman ve Zamanın Bizden Götürdükleri

Zaman hızla geçerken bizden de bir şeyler götürüyor. Bazen monoton bazen rutin ve bazen de canımızı yakarak akıp gidiyor. Akıp giderken bizden aldıklarını bizi alıştırmayı unutmuyor da. Sevinçliyken yani mutluyken öyle çabuk akıp geçiyor ki ’hadi tamam mutlu oldun’ der gibi. Hüzünlüyken, acı içinde kıvranırken (burada fiziksel acıdan ziyade duygusal manada acıyı kastediyorum) ise öyle yavaş geçiyor ki o acıyı iliklerine kadar tüm hücrelerine varıncaya kadar hissettiriyor. Oturur kalkarsın, uyursun, gezer vakit geçirirsin ve dersin ki; çok zaman geçti. Halbuki saatler ancak geçmiştir. Meşgalelere karşı durur sanki zaman.

Ha birde doğru zaman kavramı var değil mi? Doğru yerde doğru şeyi yapmak sanırım. Doğru yerde doğru zamanda doğru şeyi söylemek. Bakın bu arada doğruları bile her yerde söyleyemiyormuşuz. Akıp giderken ey zaman bizi nelere alıştırıyorsun, bizden neler götürüyorsun. Alıp götürdüklerinden ayırıp bizi onlarsız yaşamaya da alıştırıyorsun. Sen nasıl bir ilaçsın ey zaman. Hem yakıyor hem de alıştırıyorsun.

Akıp giden zamanda sevdiklerinizle olmak yapmak istediklerinizle hoş zamanlar geçirmeniz dileklerimle, hoşçakalın…

Etiketler: sayfam ,
Zaman ve Zamanın Bizden Götürdükleri başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

Zaman ve Zamanın Bizden Götürdükleri başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
13.2.2018 14:25:04
Toplam 0 yorum yapıldı
134 çoğul gösterim
132 tekil gösterim