Büyük olma yolundaki ilk adım, dürüst olmaktır. (S. Johnson) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

EDEBİYAT DEFTERİ ÜYELERİNE TOPLU MEKTUP

EDEBİYAT DEFTERİ ÜYELERİNE TOPLU MEKTUPBen kimim?
Kendi gözümde sadece bir bireyim. Eksiği fazlasıyla, doğrusu yanlışıyla sadece bir bireyim. Bazı kişilere göre kendimin üstün olduğumu düşündüğüm taraf sadece dürüst olmamdır. Duygularımı, düşüncelerimi zarar ve kâr düşünmeden açıkça söylememdir. Kızarsam kızdığımı, sevinirsem sevindiğimi, seversem sevdiğimi söylerim.
Daha önceden çok insan tanımamıştım, akrabalarımdan ve yakın komşularım dışında. Sanal âlemle tanıştıktan sonra çok arkadaş tanıdım, tanıdığımı sandım. Çoğu kez yanıldığımı yıllar geçtikçe anlamış bulundum. Kırılmış olsam da sevdiklerimi hep sevdim, uzak durmaya çalışarak.
Sert bir mizacım var, konuşmaya pek konuşmam da yazdıklarım bile bazen ters anlaşılır. Şakalaşmak istesem de tepki alırım bu yüzden. Ama her zaman doğruyu söylemişimdir.
Bir genç tanıdım yıllar önce, oğlum yaşında. Yüzünü görmediğim zaman bile bir sıcaklık hissetmiştim. Daha sonra şahsen de tanıdım bir toplantıda. 4. Oğlum diyecek kadar sevdim onu. Gayreti, başarısı, bana karşı duyduğu saygısı ve güveniyle daha çok sevgimi kazandı. Hakkında pek fazla bir şey bilmiyorum. Ne nereli olduğunu, ne siyasi görüşünü, ne ailesini… Ben sormadım o da söylemedi. Şiire verdiği değer için saygı duydum ona.
Zaman zaman istemeden de olsa kırdım onu, o da beni… Ama hiç uzaklaşmadım, barışana kadar da inatla devam ettim yanında olmaya.
Ben kimim ki, sadece bir anne yüreği hep sevgiyle çırpınan bir anne. Yazmaya çalıştığım şiirlerim beni ne kadar şair yapar bilmiyorum, başkalarının gözünde şair miyim bilmiyorum. Şiiri çok sevsem de şiirle ilgili kimliğim beni çok da ilgilendirmiyor. Sevdiğim insanlarla birlikte olmak yetiyor aslında.
Edebiyat Defteri benim bir evim oldu üyeler kardeşlerim, sahibi 4. Oğlum. Hep o gözle gördüm. İnsan evine, ailesine küsebilir mi, başkasını bilmem ama ben küsmem. Yıllar önce küsüp ayrıldığım şehri bile çok seviyorum, yıllardır Mersin’de yaşadığım halde tek bir dize yazamadım Mersin için. İhanet gibi geliyor bana. Edebiyatı tanıdığım bu site de benim için vazgeçilmezdir ve asla ihanet etmem. Zaman zaman yazdıklarım yanlış anlaşılsa da, ya da özellikle başka yerlere çekilse de, muhbirler tarafından iletilse de…
Edebiyat Defteri benim evim, çiçeklerle güllerle dolu bir ev. Elbette tırtıl da olacak, zararlı böcekler de verem otları da dikenler de… Mümkün olduğunca çiçeklerimi onlardan korumaya çalışacağım, çalışıyorum da.
Kimsenin gücü yetmeyecek beni buradan uzak tutmaya, en uzak olduğum zamanlarda bile ben hep buradaydım, olacağım da nefesim kesilene kadar.
Benim 4. Oğlum Ansızın ( bir türlü Habib diyemiyorum) seni seviyorum ve herkese haykırıyorum hiç çekinmeden. Hep yanındayım, yanında olacağım kovana kadar. Kovsan da gelirim bir şekilde.
Edebiyat Defteri benim 2. Evim, Ansızın 4. Oğlum…

Etiketler:

 « Önceki 10 eleştiri   1   2   3   4   Sonraki 10 eleştiri » 

9 Ocak 2014 Perşembe 09:08:28


Afet İnce Kırat
(Dünyada menfaat için sevgi gösterisinde bulunan insanlar kadar alçağı yoktur. Şeyh Şamil)

hem bu yazıyı profilinin altına yazacaksın, hem böyle bir yazı yazacaksın. hemde bu yazıdan seçki alacaksın. kınadığım iktidar partisi gibi. edebi yönü cımbızla arandığı zaman bile tek kelam etmeyen yazı, gör beni göreyim seni mantığıyla yazılıp, iki taraf da birbirini görmüş.
hayırlı olsun.


    [ Cevap yaz ]    

AYSE KAVAK  | AYSE  KAVAK
5 Ocak 2014 Pazar 19:23:13


Afet hocam sizi cok yakindan tanima firsatim olmadi, ama kisiliginiz ve ruhunuz siirlerinize yansiyor asaletiniz
sayginiz sevkat bahcesidirki sadece okumak yetmiyor
en buyuk saygimi ebediyen tasiyacagim
saygi hormetimle.....

Insan olmakdir gayemiz sairmiyiz yazarmi
yuce mevlamiz karar verir tarihde


.Ayse KAVAK


    [ Cevap yaz ]    

AYSE KAVAK  | AYSE  KAVAK
5 Ocak 2014 Pazar 19:21:31


Afet hocam sizi cok yakindan tanima firsatim olmadi ama kisiliginiz ve rughunuz siirlerinize yansiyor asaletiniz
sayginiz sevkat bahcesidirki sadece okumak yetmiyor
en buyuk saygimi ebediyen tasiyacagim
saygi hormetimle...


    [ Cevap yaz ]    

4 Ocak 2014 Cumartesi 20:24:11


bu yazıda da sevgi var, samimiyet var.. farkı yok ki yazılanların...

ne güzelsiniz..ki güzel olmak için özellikle son zamanlarda fazlasıyla ihtiyaç duyduğumuz iki olgu:

sevgi ve samimiyet..

çok kutladım..    [ Cevap yaz ]    

4 Ocak 2014 Cumartesi 18:20:30


Bir edebiyat bireyi olarak okudum yazılanı,
tek bir dua döküldü dilimden değer verilen herkes değerini bilerek değer verenin yanında olsun*

ki sizi okumayı seven bir insanım arada bir zamansızlıktan yakınsamda dünya telaşası öyle çok ki hecelerin ablası..


gönlünüzce olsun herşey
saygıyla.


    [ Cevap yaz ]    

Oflu  | Mehmet Emin  Türkyılmaz
4 Ocak 2014 Cumartesi 15:30:29


Her üye, kuralları ihlâl etmediği sürece dilediği paylaşımları ( şiir ya da nesir ) yapabilir elbette. Bu onun özgürlük alanına girer. Bu yazının anasayfaya neden taşındığını, hangi edebî ya da ilgi çekici yanı olduğunu doğrusu pek anlayamadım!

Eğer, ” EDEBİYAT DEFTERİ ÜYELERİNE TOPLU MEKTUP “ başlığını taşımasaydı bu yazıyı okur muydum bilmiyorum ama kesinlikle not düşmezdim. Defter üyelerine verilen mesajı sorguladım ama bir mesaj bulamadım. Yazının sâhibi bu mektubu 4. Evlâdına özel mesajla da yazabilir ve hep yanında olduğunu söyleyebilirdi. Neden siteye asmayı düşünmüş diye düşünmedim değil.

“ Zaman zaman yazdıklarım yanlış anlaşılsa da, ya da özellikle başka yerlere çekilse de, muhbirler tarafından iletilse de… “ demiş yazı sâhibi. Bundan çoğunlukla kimse kurtulamıyor ki!
Yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için daha dikkatli olmak, muhbirlere malzeme vermemek için konuşup yazdıklarımıza dikkat etmemiz gerekir. Eğer biz konuşmuş ya da yazmışsak birilerinin lâf taşıyıp taşımaması ya da muhbirlik yapıp yapmaması çok da önemli değil. Malzemeyi biz veriyoruz çünkü…

Ve kızılacak biri varsa böyle durumlarda o da ancak kendimiz olmalıyız!

Şahsen çok gereksiz bulduğumu, gereksiz bir gündem oluşturmak olduğunu düşündüğümü söylemeliyim…


    [ Cevap yaz ]    

4 Ocak 2014 Cumartesi 15:13:05
7. yıl... bir çok ilkleri ekolleri yaratıcı edebiyat..*)* çalışmalarımı paylaştığım edebiyat defteri...


ilk gördüğümde şaşırdığım (yaşlı değilmiş meğer :) içtenliğini edebiyat için özverili, ciddiyetle yılmadan çabalarını farkettiğim güven duyduğum Ansızın..


sanal aileyi sımsıcak yüreklerle buluşturan kaynaştıran daha önceleri düzenli olarak yapılan defterin "şiir etkinlikleri"nde bazılarını tanıma fırsatı bulduğum edebiyat defterinin çok değerli üyeleri...

kolay değil binlerce katılımcısı yüzbinlerce takipçisi olan üretimlerin paylaşıldığı edebiyat atmosferinde huzuru dengeyi ciddiyeti dürüstlüğü sağlamak ve tüm bunları edebiyat adına kimseyi kırmadan yapmak hiç kolay değil... hem yönetim hem bizlere büyük sorumluluklar düşüyor en güzeli yakalamak adına;

içten, dürüst, sevgi yürekli, nazik olalım ve her birimiz edebiyat adına kendi işimize çalışmalarımıza odaklanalım en iyisini yapmak adına iyi güzel niyetlerle..


burayı paylaşan dostların farklı amaçları olabileceğini de gözden kaçırmayalım...
kimi şiir-yazı paylaşmak için burda... kimi yazarak terapi olmak için... kimi yeni dostluklar için... vs


herkese açık olan sanal ortamlarda her tür insan mevcut olacaktır doğal olarak... huzurlu sağlıklı edebi çalışmalar adına, elbet yönetim gerekenleri yapacaktır.. temennimiz alınan önlemlerin yaptırımların bilinçlenmeye insanlığın kazancına çevrilmesi...


sağlıklı huzurlu mutlu edebi paylaşımlar diliyorum.. iyi ki varsın edebiyat defteri iyi ki varsın Ansızın iyi ki varsınız değerli dostlar..:)

sevgili ecem
sanırım defterin ilk üyelerindensiniz henüz sizinle yüzyüze görüşmek nasip olmadı (dilerim birgün görüşürüz).. defterden tanıyorum yazdıklarınızdan..

hayatın zorlukları içinde tüm zorluklara rağmen dimdik ayakta durmaya çabalıyorsunuz açık sözlüsünüz ve şiir adına çaba veriyor şiir adına rehberlik yapıyor şiir yazanlara ışık örnek oluyorsunuz... bu zorlu hayat yolunda erdemle güzelliklerle yola devam iyi ki varsınız ecem tebriklerim günün yazısına hayata kattığınız cümle güzelliklere sevgilerimle…:)Sabiha KÜÇÜKTÜFEKÇİ tarafından 1/4/2014 3:27:27 PM zamanında düzenlenmiştir.


    [ Cevap yaz ]    

4 Ocak 2014 Cumartesi 14:21:47


Siz de bize güzel ablasınız. Sevgilerimle.


    [ Cevap yaz ]    

4 Ocak 2014 Cumartesi 13:22:53


Sıcak bir site, emekçi ve emektarlara sevgiler...


    [ Cevap yaz ]    

4 Ocak 2014 Cumartesi 12:47:32
dün okumuştum
mektubunuza bugün bir tutam sevgi bıraktım

saygı
selam ile

    [ Cevap yaz ]    


 « Önceki 10 eleştiri   1   2   3   4   Sonraki 10 eleştiri » 
EDEBİYAT DEFTERİ ÜYELERİNE TOPLU MEKTUP başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.Günün Yazısı
Okuduğunuz yazı 4.1.2014 tarihinde günün yazısı olarak seçilmiştir.

Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
3.1.2014 15:51:35
Toplam 37 yorum yapıldı
3560 çoğul gösterim
2617 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.