Senden nefret edenleri sev; İyilikten başka üstünlük alameti tanımıyorum. -- Ludwig Van Beethoven [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

ATATÜRK GİBİ CESUR, AKILLI VE İNANÇLI OLMALIYIZ.


Bu coğrafya da güven içinde ve mutlu yaşayabilmek için, ATATÜRK ün cesaretini ve AKILCILIĞINI örnek almalıyız.
ATATÜRK bu nitelikleri ile evrensel bir liderdir ve dünyayı kendine hayran bırakan başarıları kazanmıştır.
Cesareti fırsat beklemeden hissettirip göstermek ATATÜRK ün en belirgin mizacı ve vasfıydı. Çünkü o bütün başarılarını muhteşem cesareti ve Allah vergisi cesaretine hep eşlik eden mükemmel aklı sayesinde kazanmıştır. Bu nitelik onun en büyük liderlik ve önderlik vasfıdır. Bütün bu değerli niteliklerinin yanında müthiş bir değerlendirme, hesap - kitap adamıdır, ATATÜRK.
ATATÜRK’ün Eylemlerinde, atacağı adımlarda, vereceği kesin kararlarda bu bilge liderlik vasfını önemle göz önünde bulundurduğunu görürüz. Bu değerli büyük insan nereye kadar yürünüp, nerede durulacağını kesin sonuçlar verecek şekilde hesaplardı. İnsanın en büyük vasfı, Allah ın verdiği sonsuz güç olan aklı en iyi ve en verimli şekilde kullanabilmesidir. İşte ATATÜRK bunu en iyi ve en verimli olacak şekilde kullanabilen insandı. Ne yazık ki Türkiye Cumhuriyeti ona doyamadan en verimli olacağı bir çağında onu 57 yaşında kaybetti. O zamanki genç TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN en büyük talihsizliğiydi ATATÜRK ün kaybı. Şimdilerde ise , sürekli hissedeceğimiz en büyük kaybımız. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Bizler akıllı, cesur, dürüst, hak- hukuk kurallarına saygılı insanlar olmalı, birbirlerimizi önyargısız sevip saymalıyız. Bu ülkenin laik devlet yapısına, çağdaşlığa, aydınlanma ve toplumsal uyanışına karşı olanlar ATATÜRK Ü, LAİK GERÇEK MÜMİNLERİ, CUMHURİYET VE ÇAĞDAŞLIK SEVDALILARINI, insafsızca DİNE karşı olmakla suçlamış dini rant aracı yapan, aslında İslamiyet e inanmayan, çıkar ve menfaatten başka hiç bir şey düşünmeyen, yalaka ve yandaş gerçek şirk insanları.
Aklınızla hareket ediniz. Cesur olunuz. ALLAH’ ın içinizde ve yanınızda olduğunu unutmayınız. Akıl ve cesaretinizle, insan olma sıfatınızla, yapıp başarmak zorunda olduğunuz her şeyi bizzat insanların yapmasını emrediyor YARATAN. Biz insanların yapıp başarabileceğimiz eylem ve işleri ALLAHA havale etmeyin... Aklı, cesareti ve bütün duygularla fiziksel gücü insana niçin verdi yüce YARATAN? İnsan hem cesur, hem de tedbirli olacaktır. Her şeyin akıl ve düşünce süzgecinden geçmesi gerektiğini unutmayacaktır. Aklın ve cesaretin en büyük kazanım ve güç olduğunu hiç bir zaman unutmamalıyız. Kendinize ve kendiniz kadar dürüst ve cesur olanlara güvenin onlarla birleşin, birlikte hareket edin... haksızlığa mutlaka karşı çıkın. Nimetlerden pay almanın, yaşamın, insanın en tabii hakkı olduğunu bilin ve hiç unutmayın. Dürüst olun; hakkınız olmayana uzanmayın... hakkınız olanı da ne pahasına olursa olsun; sömürgene asla bırakmayın. ATATÜRK VE ONUN MÜCADELE ARKADAŞLARININ SON DERECE CESUR VE İNANÇLA DAVALARINA SARILDIKLARINI, BAŞARILARINI AKIL VE TEDBİRLERLE PEKİŞTİREREK KAZANDIKLARINI, DÜRÜST VE SON DERECE SAMİMİ İNANÇLI OLDUKLARI İÇİN DE YÜCE YARATANIN ONLARA YARDIM EDİP BAŞARILI OLMALARINI SAĞLADIĞINI HEP HATIRLAYINIZ VE ASLA UNUTMAYINIZ. ALLAH DÜRÜST, CESUR, HAKLI VE TOPLUMSAL DAVRANAN İNSANI SEVER, ONA YARDIM EDER VE MUTLAKA ONLARI BAŞARILI KILAR. Birleşin... biri birinizi sevin. Paylaşın. Zayıfın ve haklının yanında olun. zulme, zulmedenlere ne pahasına olursa olsun karşı çıkın. Yurdunuzun, toprağınızın, toplumunuzun, emniyet ve esenliğini, özgürlüğünü, gelişip yücelmesini her şeyin önünde tutun. ONURLU, DÜRÜST VE CESUR İNSANLAR BU PRENSİPLERDEN ASLA ŞAŞMAZ, ASLA KURAL HATASI YAPMAZLAR. BİLİNİZ Kİ ANCAK BU DURUMDA ALLAH SİZLERLEDİR VE DE ÖZGÜR, MUTLU, GÜVENLİ İNSANCA YAŞAMLARA BU İNANÇLARLA KAVUŞULABİLİR.

Evrensel ve değerli büyük insan ATATÜRKÜMÜZ ve onun vatansever arkadaşları bu gerçeklerin bilinçli, inanmış en büyük temsilcileriydi. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. ALLAH onlardan gani rahmetini esirgemesin. Kemal Polat

Etiketler:


13 Kasım 2013 Çarşamba 15:04:08


ne çok ihtiyacımız var bu günlerde cesur,akıllı ve inançlı olmaya.
Ata'mın açtığı aydınlık yolda korkmadan cesurca,hep birlikte yürümeye...

her zamanki gibi harika ve her zamanki cesur kaleminizi ,yüreğinizi selamlarım değerli şairim.

dostlukla...


    [ Cevap yaz ]    

Emine UYSAL (EMİNE45)  | emine uysal
11 Kasım 2013 Pazartesi 20:56:18


Büyük liderlerin Büyük fikirleri olur; Atatürk de büyük liderlerdendi.

Kaleminizi kutlarım.

Atamızın ruhu şad olsun.

saygılar


    [ Cevap yaz ]    

Şaban Aktaş (Homerotik)  | Şaban Aktaş
11 Kasım 2013 Pazartesi 20:40:04


Çocukluğumda elime geçen iki kuruşun birini eğer kitaplara vermeseydim, bugün yaptığım işlerin hiç birini yapamazdım.
Atatürk


'' Bilmek yapmanın anasıdır.''

Emeğinize sağlık. Saygıyla.


    [ Cevap yaz ]    

glenay  | nazik gülünay
11 Kasım 2013 Pazartesi 12:39:05


Yazınızdaki içeriğe tümüyle katılıyorum.
Atatürk cesaretini, fikir ve düşüncelerinin doğruluğunu bildiğinden alıyordu ve bu uğurda savaşmaktan,
mücadele etmekten asla yılmadı.

O bu işleri yaparken örgütlenmeyi hiç bırakmadı. Çünkü insanların ancak birleşerek başarıya ulaşabileceği
kesindi.

Yazınızı dün okuyamadım.
Dün günüm Ankara yollarında Anıtkabire gidip gelmekle geçti.

Tebrikler gönülden,

selâm, sevgi ve saygılarımla..


    [ Cevap yaz ]    

mavi bakış  | muzaffer söğütlü
10 Kasım 2013 Pazar 23:21:22


ATATÜRK SEVGİSİ SEVDADIR...


    [ Cevap yaz ]    

10 Kasım 2013 Pazar 19:07:10

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.

Atamızın yüreğini Atamızın casaretini, Vatan sevgisini, önderliğini, ilkelerini duyumsayan, özümseyen, yüreğinde hisseden tüm Vatan sevdalıları, kaleminizin önemini de anlayacaktır.Nesilleri aydınlatmadan, tarihimizi anlatmadan, bugüne dek dünyaya emsali hiç gelmemiş önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü tanıtmazsak ,nerelerden geçip bu günlere geldiğimizden bi haber kalırlar ve attıkları adımlarda yanlış örneklerin etkisinde kurtulamazlar..Bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak bizlerin başta gelen sorumluluklarımız arasında..Ne denli kritik dönemlerden geçtiğimizin bilincine varsınlar, bugüne dek farkına varmayanlar..Yarınlara taşınacak rota, Atamızın ilkeleri, devrimleri, Vatan sevdasıdır..Kimse bunu unutmamalı, beyinlerine kazınmalı..
Tebrik ederim Değerli şair KEMAL bey.Okudukça okudum ve favorilerime ekledim.Nice eserlerinizde, nice yorumlarla diliyorum, sağlıkla ve afiyetle,saygılarımla..


    [ Cevap yaz ]    

10 Kasım 2013 Pazar 16:19:57


Amin diyorum öncelikle güzel dilekleriniz için...Aydınlatıcı güzel bir yazı kaleme aldığınız için de çok teşekkürler efendim..Saygıyla...


    [ Cevap yaz ]    
ATATÜRK GİBİ CESUR, AKILLI VE İNANÇLI OLMALIYIZ. başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.Günün Yazısı
Okuduğunuz yazı 11.11.2013 tarihinde günün yazısı olarak seçilmiştir.

Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
10.11.2013 13:59:48
Toplam 7 yorum yapıldı
1048 çoğul gösterim
974 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.