İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

SENSİZLİĞİ BEKLEYEMEDİM V

Kaçamadım gönlümü yakan sensizliğimden. Hayli zamandır yazmadıysam, gidişine ağıtlar duymamışsan benim sevda adına günahıma yaz. Sensizlik kora çevirdi yüreğimi. Mektup yazmaya başlamak, onu üflemek!... Bunca zaman kaçtım, yanmaya dayanamaz gönlüm diyerek. Sana yazmadan geçen zaman uzadıkça köz olur belki diye!... Sabahın serinliğinde yola düşerken artık adımlarım sana doğru gitmese de, dualarıma düşen binlerce yakarıştan biri oldun derken, bir delikanlının yeni açtığı kafeden yükselen "Minik Serçe"nin nağmeleri küllenen ne varsa savuruveriyor.

Türkülerden bile kaçar olmuştum. Dilime düşmez olmuştu, sonu sevdana bağlanan nakaratlar. Belki de o yüzden hiç bir türkünün sonunu getiremem takılır kalırım sevdana söylendiğini zannettiğim bölümde. Oysa, en güzel türküyü senin için yakacaktım. Sözümden dönmedim bilesin. Ama ilk öğrendiğim sevda yolunda, benden önce öyle yanan olmuş ki bu türküler yakılmış. Dün koca gazetede "Ezo Gelin"in haberinde kızının simasında annesinin sevda izini aradım. Başka haber var mıydı kayda değer bilemedim.


En son mektubu hazan mevsiminde yazmışım, şimdi harman zamanı. En ufak esintiye muhtaç harman yerleri. Sensiz zamanlarda çok savurdum buğday alazını. Şimdi bir şehire tıktılar harman yerlerine uğramaz oldum. Bazen çıkıp bulmak gelir hala harman savuran köyleri. Başkasına yakılmış türkülerle yaba savrulmaz, bir de türkü tuttururum harman esintisiyle...


Sıcaklar kavururken binaların boğduğu bu şehri, ikindi üstü gedavet esintisini hangi sokakta bulurum telaşı sarıyor. Ağaçların yapraklarıyla gedavet esintisi oynaşmaya başlamışken, iki sevdalı yüreği ele ele görünce, senin kokunu taşıyor meramdan. Sabahın serinliğinde başlasam da sensizliğime, o an düşüyor takadı kalmıyor sevdamın.

Başlarken harfler küsmüştü, bunca zaman yazmadığımdan. Ağır ağır her kelime sana döner oldu. Biraz daha yazsam dayanamayacak manasını yitirecek harfler "gel" çağrısına dönecek. Düşmeden ayaklarına sevdanın, selamını söylemesini bilmeliyim sensizliğimin. Birer birer çıkacağım bu sevdanın basamaklarını. Türkülerde bulamadım daha sevdiğinle el ele çıkanını.

Etiketler:


5 Eylül 2013 Perşembe 12:18:55


O yanık yüreğine sağlık,yine okuyanı derin sevdalara sürüklüyorsun peşinsıra, biraz soluklan bre şair peşinden gelenleri düşün biraz da.Basamakları birer birer çıksanda,yorgun gönlüm yetişemiyor bilesin.


    [ Cevap yaz ]    

1 Eylül 2013 Pazar 23:20:05


kaleminize sağlık uzun zamandır bir kaç sıkı takip ettiğim üstaddan başka doyarak düz yazı okuyamıyordum...

kutluyorum efendim saygılarımla


    [ Cevap yaz ]    

hayrettin şahin(haysah)  | hayrettin şahin
24 Ağustos 2013 Cumartesi 18:22:19

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.

hasrette ırak mevsimler beklemek gibi yok oluverir içinde sevmenin insan...sonra malumdur neler neler gelir peşi sıra ...özlem hatıra umutsuz gölgeler sayıklamalar sesssiz sebepsiz rüzgarlarla savrulmalar..............saygımla


    [ Cevap yaz ]    
SENSİZLİĞİ BEKLEYEMEDİM V başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.Günün Yazısı
Okuduğunuz yazı 25.8.2013 tarihinde günün yazısı olarak seçilmiştir.

Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
24.8.2013 13:03:01
Toplam 3 yorum yapıldı
951 çoğul gösterim
878 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.