En kolay şey insanın kendisini aldatmasıdır, çünkü bir insan genellikle istediği şeyin gerçek olduğuna inanır.-- Demosthenes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

UYAN MİLLETİM

Kırk yıldır milletimizin birliğine, canına kasteden bölücü terör, genç, yaşlı, kadın, çocuk, asker, polis,imam, öğretmen demeden bu milletin evlatlarının kanlarını vahşice dökmüş, o yiğit bedenleri vatanımın toprağına düşürmüştür. Türk Milleti her defasında "Vatan sağ olsun" demiş. Bölge insanıyla teröristi birbirinden ayırmıştır.
Son Türk vatanının bütünlüğü, büyük milletimizin birliği ve beraberliği, Türk Devletinin bekası için acılarımızı yüreğimize gömdük, onurlu duruşumuzdan asla taviz vermedik, düşmanlarımızı sevindirmedik. Ancak bunca yıllık mücadelenin sonunda bize dayatılan tek çıkış yolu, güya barış adına binlerce şehidimizin, gazimizin kanını ellerinde taşıyan bölücü terörün elebaşısı, bebek katili ile el sıkışmak olmaktadır. Türk Devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü, İmralı’daki cani bebek katilinin ve PKK’nın insafına terk edilmektedir.
Binlerce gencimizin kanı henüz kurumamışken, yaralarımız kanarken ve acılarımız bu kadar tazeyken, bölücü silahlarının gölgesinde terörist başıyla müzakerelere başlamak tüm türk milletini derinden yaralamaktadır.
Madem ki terörü o kanlı elleri sıkarak çözecektik, o zaman bu vatan evlatlarına neden kıydık? Madem bu iş pazarlıklarla çözülecekti, o yiğitleri dağlara neden sürdük. Neden binlerce vatan evladı al bayrağa sarılıp analarının önlerine konuldu. Neden benim kardeşlerimin kanları döküldü.Neden eşleri dul çocukları yetim bırakıldı.
Büyük Türk milleti tarihinin hiç bir döneminde böyle bir zilletle karşı karşıya kalmamıştır.
Aziz milletim, ben bütün bu olanları içime sindiremiyorum. Siz sindirebiliyor musunuz?

Etiketler:


25 Eylül 2014 Perşembe 10:33:47


Saygı değer hocam Türk milletinin kanayan yarasına ilaç gibi bir yazı yazmışsınız sizin gibi yiğit insanlar olduğu müddetçe bu necip milleti kimse bölemez, varsınlar yol aldık sansınlar her yokuşun bir inişi vardır.Fakat en üzücü olanı içimizdeki Türk gibi görünüpde Türklükden bihaber olanlar, çıkarcı ve menfaatçı olanlar ama önemli değil (Hübbül ün vatan minnel iman) vatan sevgisi imandandır hadisiyle şahsınıza saygı sevgi ve selamlarımla Yücel Allah yar ve yardımcı olması dileği ile....


    [ Cevap yaz ]    

28 Ağustos 2013 Çarşamba 17:01:52
Önemli bir konu işlenmiş.Birlikte yaşamayı mutlaka başarmak zorundayız.
Bütün kutsal değerlerimizi öncelikle vatanımızın birlik ve dirliğini dikata alarak.

Teşekkür ederim saygılar.


    [ Cevap yaz ]    

17 Mart 2013 Pazar 20:44:11


Suç işleyenler, bebek katilleri elbette ki cezalarını çekmelidirler Sayın Hocam. Ancak akan bu kanı bitirebilecek her yol denenmelidir bence de. Şeklini herkes tartışabilir ama, bu kan artık durmalı, analar bacılar, evlatlarımız her gün gözyaşı dökmekten artık kurtarılmalıdırlar.Çanakkale'yi geçirmeyen, Kurtuluş Savaşı'nı hep birlikte nice şehitler vermek uğruna kazanan ecdadımız, topyekün bu ülkenin evlatları aynı kavgayı verdiklerine, aynı vatan parçasını koruduklarına göre biz neyi paylaşamıyoruz ki...Her yol denenmeli, ancak Türkiye'nin üniter yapısına, Devletine, Bayrağına, Marşına el/ dil uzatanlara da taviz verilmemelidir.

Selâm ve saygılarımla, hayırlı akşamlar Hocam.


    [ Cevap yaz ]    

Derebey  | Ali Dere
16 Ocak 2013 Çarşamba 02:15:13

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.

SAYĞI DEĞER ABİM,MUHTEREM HOCAM.
YÜZDE YÜZ DOĞRU,YÜZDE YÜZ HAKLI BİR MAKALE KALEME ALMIŞSINIZ.FİKİRLERİNİZE DÜŞÜNCELERİNİZE HER HARFİNE İMZAMI ATIYORUM.BU DURUMU HAZMEDEBİLMEK İÇİN YA DERİN BİR GAFLETTE OLMAK GEREK, YA DA TÜRK MİLLETİNE ÇOK DERİN BİR DÜŞMANLIK BESLEMEK GEREK.BU GÜN TÜRK MİLLETİNE BU DERİN DÜŞMANLIĞI KİMLERİN YAPTIĞINI SÖYLEMEMİZE BİLE GEREK YOK.TÜRK MİLLETİ BU HAİNLERİ.ZALİMLERİ,DEVŞİRMELERİ VE VELHASILI BU MİLLETE.BU DEVLETE İHANET EDENLERİ BİLİYOR.HEPSİNİ TEK TEK NOT EDİYOR.GÜNÜ GELDİĞİNDE YÜCE RABBİM BU MİLLETE KENDİNE YAPILANLARIN HESABINI SORMAYI NASİP ETSİN.(AMİN).
MUHTEREM ABİM BAZI ÇATLAK SESLER ÇIKABİLİR.SEN BU DURUMU İÇİNE SİNDİREMEDİĞİNDEN DOLAYI KIRK YILDIR AKAN KANIN HESABINI,İŞTE SEN İÇİNE SİNDİRSEYDİN KIRK YILDIR BU KAN AKMAYACAKTI DİYEBİLEN LAKAYT VURDUM DUYMAZ KİŞİLER ÇIKABİLİR.ONLARI ALLAHA HAVALE ET.ALLAH EN KISA ZAMANDA BU TİPLERİN BELASINI VERECEKTİR.
SELAM SAYĞI VE DUA İLE...A.E.O.


    [ Cevap yaz ]    

15 Ocak 2013 Salı 14:53:36


Değerli Hocam kırk yıl daha geçleri toprağa,tımarhaneye gömmeye devam mı edelim sizce?
Ne yapalım ?
Bu memleketin isanaları bir arada huzurla yaşasınlar.
Nihayet kültür "VAHİY" değil ki.
Bizim ürettiğimiz bir olgu.
Karadenizde "Pelit peynir" Van da "Otlu Peynir"
Bir de analara sormalı.
Selam ile.


    [ Cevap yaz ]    
UYAN MİLLETİM başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
15.1.2013 14:19:49
Toplam 5 yorum yapıldı
591 çoğul gösterim
522 tekil gösterim