Köleliğin en kötüsü, kendi nefsine köle olmaktır. (La Fontaine) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yetkin Basım Ve Yayımcılık

Yetkin Basım Ve Yayımcılık

• Yetkin Basım Ve Yayımcılık Kitapları | • Yetkin Basım Ve Yayımcılık İletişim Bilgileri | • Yetkin Basım Ve Yayımcılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Yetkin Basım Ve Yayımcılık isimli yayınevine ait Toplam 8 kitap bulunuyor.
Ayşe Kılınç

Yetkin Basım Ve Yayımcılık

"Borçlar Hukuku Genel Hükümler" adlı bu kitapta 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girecek 6098 sayılı yeni Türk Borçlar Kanunu, halen yürürlükte bulunan 818 sayılı Borçlar Kanunu ile karşılaştırmalı olarak incelenmiştir. Bu yönüyle kitap, sadece öğrenciler için değil, yeni kanun hakkında bilgi sahibi olmak isteyen hukukçularımız için de faydalı olabilecek niteliktedir. Kitabın ilk baskı olması ve ..»»
Cengiz Bardak

Yetkin Basım Ve Yayımcılık

  • Açıklamalar • İnfaz Hesapları • Konulara İlişkin Yargıtay Kararları • Adalet Bakanlığı Genelgeleri • İlgili Mevzuat  »»
Şahin Çil

Yetkin Basım Ve Yayımcılık

Kitapta, çalışmanın ilk baskısından farklı olarak genel hükümler bölümü genişletilmiş, özellikle yeni bir yargılama evresi olan ön incelemeyle ilgili daha ayrıntılı açıklamalara yer verilmiş ve uygulama sorunlarına değinilmiştir. İş yargısına özgü tazminat ve alacaklar bölümlerinde, hesaplamaya dair kısa açıklamaların ardından, her bölüm sonunda o alacakla ilgili belirsiz alacak davası kısmi dava..»»
Nihat Taşdelen

Yetkin Basım Ve Yayımcılık

Bu çalışmada ele alınan çıkma, çıkarılma ve ortaklığın feshi talebi, kişi ortaklıklarına özgü olup; ortaklık ilişkisindeki katı bağlılığa hukuki çözümler getiren müesseselerdir. Bu haller, 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nda da yer almaktadır. Ancak 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, ortaklık ilişkisindeki ortaya çıkabilecek sıkıntıların giderilmesinde birer çare olan bu halleri, daha açık ve ..»»
Ejder Yılmaz

Yetkin Basım Ve Yayımcılık

Kitap, 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu göz önüne alınarak, tamamen yeniden kaleme alınmıştır. Kitap, kanun yollarına ilişkin bölümü de, buna göre, yeni HMK'nun ve yeni HUMK'nun hükümlerini içerir şekilde yazılmış olup, akademisyen ve öğrencilere güncel, kapsamlı bir kaynak sunulmuştur. Konu Başlıkları Medeni Usul Hukukunun Yargı Çeşitleri İçindeki Yeri ve Bölümleri Mahkemeler, Mahkemeler..»»
Kolektif

Yetkin Basım Ve Yayımcılık

Bu basıda, konular tamamen 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu esas alınarak yeniden kaleme alınmıştır. Bu kitapta medeni usul hukukunun temel kavram ve kurumları, yargılama hukukuna ilişkin temel kurallara yer verilmeye çalışılmıştır. Konu Başlıkları Medeni Usul Hukukuna İlişkin Genel Bilgiler Yargı Mahkemeler Yargı Görevlileri Usul İşlemleri Taraflar Davaya Müdahale Davanın Açılması Davaya Ce..»»
Özcan Karadeniz Çelebican

Yetkin Basım Ve Yayımcılık

Kitap, Hukuk Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine Roma Hukuku’nu Medeni Hukuk’a hazırlayıcı bir temel sağlayacak bir biçimde öğretme amacına yönelik olduğundan, Roma Hukuku kavram, kural ve kuramları tarihsel olmaktan çok dogmatik açıdan ele alınmış, olanaklar elverdiği ölçüde çağdaş, medeni hukuk kavram, kural ve kurumlarıyla bağlantı kurulmuştur. Başka bir deyişle, hukuki kavram, ku..»»
Erzan Erzurumluoğlu

Yetkin Basım Ve Yayımcılık

Türk Borçlar Kanunu'nun en önemli özelliği dilinin sadeleştirilmesi ya da türkçeleştirilmesidir. Değişikliklerin ve yeni düzenlemelerin lehinde ve aleyhinde görüşler ileri sürmek olanaklıdır. Yasanın yürürlük tarihi dikkate alınarak ağırlıklı olarak, yeri geldikçe karşılaştırmalı bir biçimde derslerin Türk Borçlar Kanunu'na göre, uygulamada yaygın ve ağırlıklı sözleşme türlerinden oluşan bir kita..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.