Kötünün dünyada eseri kalmaz. EYRANİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Varlık Yayınları

Varlık Yayınları

• Varlık Yayınları Kitapları | • Varlık Yayınları İletişim Bilgileri | • Varlık Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Varlık Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 164 kitap bulunuyor.
Ferit Avcı

Varlık Yayınları

Bu kitap, bir beyin jimnastiği kitabı. Bulmacalar ve bilmeceler arasında beyinleriniz hoplayıp zıplayacak... Ama gözünüzde büyütmeyin, yapması hiç de zor bir jimnastik değil bu. Ferit Avcı bu kitabı hazırlarken, sekiz - on dört yaşları arasındaki tüm çocukların şıp diye çözebilecekleri kadar kolay bulmacalar olmasına çalıştı. ..»»
Ferit Avcı

Varlık Yayınları

Bu kitap, bir beyin jimnastiği kitabı. Bulmacalar ve bilmeceler arasında beyinleriniz hoplayıp zıplayacak... Ama gözünüzde büyütmeyin, yapması hiç de zor bir jimnastik değil bu. Ferit Avcı bu kitabı hazırlarken, sekiz -on dört yaşları arasındaki tüm çocukların şıp diye çözebilecekleri kadar kolay bulmaca..»»
Ebru Yarcan

Varlık Yayınları

TOÇEV`in (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) kurucusu ve başkanı olan Ebru Yarcan, halk dilinde Akdeniz Ateşi diye bilinen FMF hastalığı nedeniyle 2001 yılında yürüyemez ve konuşamaz hale gelir. Bir süre sonra ameliyat olmak üzere hastaneye yatar ve etrafındaki insanların sevgi dolu mesajlarından aldığı güçle, yaşadıklarını ve hastalığı yenme çabalarını yazmaya koyulur...

Bu kitapta,..»»

Ebru Yarcan

Varlık Yayınları

TOÇEV'in (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) kurucusu ve başkanı olan Ebru Yarcan, halk dilinde Akdeniz Ateşi diye bilinen FMF hastalığı nedeniyle 2001 yılında yürüyemez ve konuşamaz hale gelir. Bir süre sonra ameliyat olmak üzere hastaneye yatar ve etrafındaki insanların sevgi dolu mesajlarından aldığı güçle, yaşadıklarını ve hastal..»»
Harry Alder

Varlık Yayınları

Sağ beyinle düşünme ve NLP konusunda uzman olan Dr. Harry Alder, bu kitapta, ilham ve yaratıcılık düzeylerinizi yükselterek performansını irade gücüyle nasıl zirveye çıkaracağınızı öğretiyor. İşinizle ilgili, uzun zamandır çözülemeyen sorunlara bir yanıt; para kazandıracak zekice bir fikir; ya da ilgilendiğiniz spor dalında kazanma şansınızı artırmanın bir yolunu arıyorsanız, bu etkili beyin eğiti..»»
Richard Koch

Varlık Yayınları

İlk kez İtalyan iktisatçı Vilfredo Pareto'nun, İtalya'nın toplam arazisinin %80'ine nüfusun %20'sinin sahip olduğu gözleminden yola çıkan iş yönetimi düşünürü Joseph Juran'ın ortaya attığı Pareto İlkesi, çoğu olay için etkilerin kabaca % 80'inin etkenlerin % 20'sinden kaynaklandığını önerir. Girişimci v..»»
Panait Istrati

Varlık Yayınları

En eski uygarlıkları koynunda beslemiş olan cömert Akdeniz`in güneşli ve büyüleyici kıyılarında başıboş bir yaşamın şiiriyle dolu bir yapıt, Istrati`nin kitapları içinde en çok sevilmiş olanıdır denilse yeri var. Romanya`dan başlayarak, İstanbul`a uğradıktan sonra, İskenderiye, Kahire, Beyrut ve Suriye`nin pitoresk havasında geçen türlü serüvenlerin uğultusu içinde insanlık sevgisiyle dolu eşsiz s..»»
Panait Istrati

Varlık Yayınları

En eski uygarlıkları koynunda beslemiş olan cömert Akdeniz'in güneşli ve büyüleyici kıyılarında başıboş bir yaşamın şiiriyle dolu bu yapıt, İstrati'nin kitapları içinde en çok sevilmiş olanıdır denilse yeri var.  Romanya'dan başlayarak, İstanbul'a uğradıktan sonra, İskenderiye, Kahire, Beyrut ve Suriye'nin pitoresk havasında geç..»»
Daniel C. Dennett

Varlık Yayınları

Felsefe, yapay zeka ve nörobiyolojiden kaynaklanan fikirleri birleştiren Dennett, okuru bir araştırma gezisine çıkarıyor: Birisi, başka birinin aklından geçenleri gerçekten bilebilir mi? İnsan aklını, hayvanların, özellikle de karmaşık davranışlarda bulunabilenlerin aklından ayırt eden nedir? Bu tür hayvanlara dil yetisi verilse, bizimki kadar ince ayrıntıları farkedebilen bir zeka geliştirebil..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.