Gerçek keşif yeni topraklar bulmakla değil, yeni bir gözle bakmakla ilgilidir. Marcel Proust [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Cemaltürkan Yayınları

Cemaltürkan Yayınları

• Cemaltürkan Yayınları Kitapları | • Cemaltürkan Yayınları İletişim Bilgileri | • Cemaltürkan Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Cemaltürkan Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 5 kitap bulunuyor.
Cemal Türkan

Cemaltürkan Yayınları

Bu 5. kitabımı yazarken, kendimi daha tecrübeli ve daha birikimli hissettim. Bilimsel ve eğitici bir kitabın oluşumunu sağlamak için araştırmalarımdan ve 9 yıldan beri yetiştirdiğim öğrencilerin tutumundan da faydalandım. 43 yıldan beri mutfakta geçen zaman, büyük ustalarımdan öğrendiklerim ve Fransa'da gördüğüm 9 yıllık aşçılık eğitiinden de çok yararlandım. Bu kitabın yazılış amacı;..»»
Cemal Türkan

Cemaltürkan Yayınları

Yerleşim kriteri Kurum mutfak çeşitleri Sıcak ve soğuk mutfak Banket mutfağı Oda servisi Mutfak kısımları Yemek fabrikaları mutfağı Mutfak bilgisi Mutfak sanitasyonu Mutfak çalışanları Ekipmanlar Yiyeceklerin sınıflandırılması Yemek maliyet kontrolü Besinleri saklama Buzdolabı ve soğuk depolar Pişirme teknikleri Yağlar (Tanıtım Bü..»»
Cemal Türkan

Cemaltürkan Yayınları

Mutfak; turizm kurum ve kuruluşlarında, restoranlarda, fabrikalarda... müşterilerin ya da personelin tüketmesi için her çeşit gıdanın hazırlandığı ünitelerdir. Her ülkede farklı yapıda, farklı özellikler gösteren mutfak tiplerine rastlamak olasıdır. Ancak günümüzün gelişmiş ülkeleri mutfaklarında en son mutfak bilgi ve ekniklerinin uygulandığını görüyoruz. Çünkü onlar mutfağın önemini..»»
Cemal Türkan

Cemaltürkan Yayınları

Geçmişe göre ileri toplumlarda yemek yeme alışkanlıkları birçok değişime uğramıştır. Artık insanlar, yemek yeme konusunda daha dikkatli ve bilgili şekilde hareket etme yoluna girmiştir. Sağlıklı bir yaşam için dengeli beslenme konusu herkesin daha çok ilgisini çekmeye başlamıştır. Biz de bundan yola çıkarak, turizm sektöründe ve lokantacılıkta mönü planlama konusunda hangi kriterle..»»
Cemal Türkan

Cemaltürkan Yayınları

Çorbalar Yumurtalar Kanepe-sandviç kokteyl Meze-salata-ordövr Garnitürler Soslar Pilavlar-makarnalar Börek-hamur işleri Sebze yemekleri Su ürünleri Et yemekleri Tatlı-pasta-deser Değişik 81 ilin yöresel yemekleri Mutfak terimleri (Tanıım Bülteninden) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.