Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Bilim ve Sanat Yayınları

Bilim ve Sanat Yayınları

• Bilim ve Sanat Yayınları Kitapları | • Bilim ve Sanat Yayınları İletişim Bilgileri | • Bilim ve Sanat Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Bilim ve Sanat Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 35 kitap bulunuyor.
Kudret EmiroğluSuavi Aydın

Bilim ve Sanat Yayınları

Bu çalışma, başlıca amacı "insanı ve onun yarattığı kültürü tanımak" olan antropolojiyi; toplum bilimlerinin en genci olan bu bilim dalını derinlemesine serimlemeyi amaçlıyor. İnsanın biyolojik ve kültürel bir bütün olduğundan yola koyularak antropolojinin iki ana dalına; sosyal / kültürel antropoloji ile fiziksel / biyolojik antropolojinin temel kavram, kuram ve yaklaşımlarına elverdiğince eşi..»»

Allan Megill

Bilim ve Sanat Yayınları

Tanrının öldürüldüğü bir cinayet mahallinde olan bitenleri acımasızca söze dökmüştü Nietzsche. En yüce değerleri bile yoksaymış güç istemini biricik doğru saymış, insanla yetinmeyip "üstüninsan"a yönelmiş, olanaklı tek ufuk olarak bengi dönüşü göstermişti. Nietzsche`den sonra hiçbir şey eskisi gibi olamazdı, olmadı da. Heidegger artık yeryüzünde duyulmayanı, unutulmuş olanı anımsamak için durmadan..»»
Aleksa Kitaygorodski

Bilim ve Sanat Yayınları

BEN BIR FIZIKCIYIM»»
David Pears

Bilim ve Sanat Yayınları

BILGI NEDIR?»»
Ludwig Wittgenstein

Bilim ve Sanat Yayınları

ESTETIK,RUHBILIM,DINSEL INANC USTUNE DERSLER ILE S»»
Kolektif

Bilim ve Sanat Yayınları

FELSEFE SOZLUGU»»
J. M. Bochenski

Bilim ve Sanat Yayınları

FELSEFECE DUSUNMENIN YOLLARI»»
D. Beybin Kejanlıoğlu

Bilim ve Sanat Yayınları

İletişim çalışmalarının tarihçelerini sunan ya da iletişim alanındaki başlıca yaklaşımları sınıflandıran birçok yapıtta Frankfurt Okulu, kimileyin görmezden gelinmiş kimileyin tarihsel bir uğrağa sıkıştırılıp bırakılmış, kimileyin de Okul`un bir yada da iki üyesinin düşüncelerinin kısmi yorumlarına yaslanan, birbirlerinden farklı ama hiçbiri de Okul`un mirasının çok yönlü doğasını barındırmayan..»»

Alaeddin Şenel

Bilim ve Sanat Yayınları

IRK VE IRKCILIK DUSUNCESI»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.