Bir anne yüreği, dibinde daima af bulunan uçurumdur. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Avesta Yayınları

Avesta Yayınları

• Avesta Yayınları Kitapları | • Avesta Yayınları İletişim Bilgileri | • Avesta Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Avesta Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 154 kitap bulunuyor.
Ciwanmerd Kulek

Avesta Yayınları

Berhema Ciwanmerd Kulek ku ji 4 çîrokan pêk tê “Çar Neçar” derket. Çîroka her tiştî heye û vê carê tiştên ku çîroka wan nehatine gotinserpêhatiya xwe vedibêjin. Çîrok tên gotin, gotin dibin çîrok. Bêjeyek li xwe mikur tê, mirin dikeve dewsa jiyanê, nebûn dorê jihebûnê distîne, dawî dikeve pêşiya her tiştî. Careke dî her tişt dema tê vegotin rasteqîntir dibe. Ciwanmerd Ku..»»
Günay Aslan

Avesta Yayınları

Ahmed Arif di şi'ra xwe ya bi navê "33 Gule" de dibêje: "Ez hatime kuştin / Xewnên min, ji şevan tarîtir / Kesek napirse rewşa min / Canê min distînin bêecel / Nikarim di kitêban de bi cih bikim." "33 Kurşun / Yas Tutan Tarih" kitêba destpêkê ye ku cih dide 33yan. Günay Aslan kitêb ji nû ve di ber çavan re derbas kir. Davut Özalp wergerande kurdî û di nav weşanên Avesta de derket. Musa Ant..»»
Necib Süleyman El Haddad

Avesta Yayınları

1909 yılında M. Said isimli çevirmen Necib Süleyman el-Haddad'ın piyesini Arapça'dan Türkçe'ye yine piyes olarak çevirir ve bu, "El-Melikü'n-Nasır Sultan Selahaddin-i Eyyübi" ismiyle Trabzon'da Meşveret Matbaası'nda basılır. İşte elinizdeki bu çevirinin Latin harflerine aktarılmış, gözden geçirilmiş ve anlamayı kolaylaştırmak için yer yer sadeleştirilmiş halidir. O devirde Osmanlı ülkesinde neden..»»
Hans Georg Gadamer

Avesta Yayınları

Doğduğu 20. yüzyılı baştan sona yaşayan Hans-Georg Gadamer’in felsefi hermeneutiği, elbette metinler ve akademik hayat ile sınırlı değildir, aksine disiplinleri aşan karakterinden dolayı anlama felsefesi, yaşamın bizzat kendisiyle ilgilenir. Bu ilginin odak noktalarından birisi de, sağlık ve sağlığın eksilip uzaklaşması olarak ağrılı yaşamdır. Heidelberg Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ..»»
Xelil Duhoki

Avesta Yayınları

Piştî sala 1970ê, êdî dergehên xwendin ûnivîsînê vebûn, lê wek min berê xuya kirî, ew jî bi kurmanciya jêrî bûn. Kovar,rojname, dezgehên belavkirin û çapkirinê li devera Badînan nebûn, lê dîsan jî,di wan salan de, xortên kurmanc xwe berdane qada nivîsînê û bi wê rewşê çendînnivîskarên kurd peyda bûn. Her çende li parçên din yên Kurdistanê, çendînromanên serketî belav bûne, lê mixabin heta niha yek..»»
Mehmet Dicle

Avesta Yayınları

Yekemîn kitêba çîrokan a Mehmet Dicle, ?Asûs? bi çapa duyemîn ji nav weşanên Avestayê derket. Duyemîn kitêba Dicle ?Nara? li Avesta derketibû û rastî elaqeyeke baş hatibû. Weşanxane kitêba sêyemîn a Mehmet Dicle ji bo Fûara Kitêban a Stembolê amade dike. ?Li navçeyeke dûr jiyan xewneke dirêj bû.? Ev navçe ?Asûs? e. Li wir mirov, di dawiya temenê xwe de şiyar dibe. Li Asûsê insan, ber bi bayê ..»»
Philip G. Kreyenbroek

Avesta Yayınları

Philip G. Kryenbroek tarafından hazırlanan "Avrupa'da Yezidilik / Farklı kuşaklar dinleri hakkında konuşuyor" adlı kitap Avesta yayınları arasında çıktı. Diasporadaki Yezidiler hakkında kapsamlı bir kitap olan "Avrupa'da Yezidilik", Zekiye Kartal, Xanna Omerxali ve Xelil Reşow'un yardımlarıyla Philip G. Kryenbroek tarafından yazıldı. Yezidilik, yazılı metinle..»»
Kadri Yıldırım

Avesta Yayınları

Arka Kapak Yazısı   Coğrafya, nüfus, etnik yapı, tarih, ekonomi, kültür, din... bütün yönleriyle Efrîn (Afrin)... Kadri Yıldırım yazdı...   Kadri Yıldırım’ın kaleme aldığı “Bütün Yönleriyle Rojava – 1: Efrîn (Afrin)” adlı kitap çıktı. Bu kitap “Kürt Tarihi ve Coğrafyası I: Rojava” adlı kitabın “Efrîn” bölümünden oluşmaktadır. Efrîn ve bağlı birimleri her açıdan yakın..»»
Selahaddin Uğur Işık

Avesta Yayınları

Selahaddin Uğur Işık’ın Güney Kürdistan’ı tarihsel ve güncel boyutlarıyla ele aldığı çalışması “Bağımsızlığa Doğru Irak Kürdistanı” Avesta Yayınları arasında çıktı.   Irak Kürdistanı hakkında birçok açıdan kapsayıcı olan bu çalışmaya önem katan husus, Irak Kürdistanı’nın mekânsal, düşünsel, kurumsal ve günümüze dek ulaşan tarihsel izdüşümüne yönelik birçok konunun ilk ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.