Polat  Akyol
106 şiiri kayıtlı

HAKİMİYET ALLAH'INDIR

Polat Akyol
  5,0 / 3 kişi ·4 beğenme · 1 yorum · 313 okunma
HAKİMİYET ALLAH'INDIR

HAKİMİYET ALLAH'INDIRHAKİMİYET ALLAH’INDIR

Sor bir kendine, Alemleri kim yarattı,
Nedir bu endişen, dünyayı kim donattı,
Tövbe et Rabbine, yoksa geçemezsin sıratı,
Her iki Cihanda da, Hakimiyet Allah’ındır.

Yüce Kur’an, bunun en büyük delilidir,
Yaratmakta yönetmekte, Allah’a aittir,
Aksini düşünüyorsan, sende delilini getir,
Hakimiyet, Egemenlik, Hüküm bir tek Allah’ındır.

Yaratan Adildir, Adil ol Hakkı savun,
İtaat et emrine, gafil olma, nefsine uyma sakın,
Ölüm hiç uzak değil, nefesinden daha yakın,
Aldanma kul sözüne, tövbe et, Hakimiyet Allah’ındır.

Bırak atalarının, bidat uydurma sözünü,
Kur’anda ara, sen bu işin doğru özünü,
Henüz geç olmadan, yalvar, çevir Rabbine yüzünü,
İnanma kul sözüne, tövbe et, Hakimiyet Allah’ındır.
SÖZ : POLAT AKYOL.
Şiiri Değerlendirin
 
(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve/veya temsilcilerine aittir.
Şiirlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
HAKİMİYET ALLAH'INDIR şiirine yorum yap
Okuduğunuz şiir ile ilgili düşüncelerinizi diğer okuyucular ile paylaşmak ister misiniz?

HAKİMİYET ALLAH'INDIR şiirine yorum yapabilmek için üye olmalısınız.

Üyelik Girişi Yap Üye Ol
Yorumlar
Yeganem
23 Ağustos 2019 Cuma 10:01:24
Bismillahirrahmannirrahim
Allah ın selam ve rahmeti inananların ve sizinde üzerinize olsun..
Hayırlı cumalar .ALLAH dualarınızı,ibadetlerinizi kabul eylesin kardeşim..
ALLAH yazan kalemler hiç susmasın artsın.İmanlı kalpler artsın.Şiiriniz okuyanlarda gafletten uyanmaya ilahi aşkı artıran olsun inşaallah..
İnsanlar çok acizler acizliklerini kabul etmeyip hiç ölmeyeceklerini sanıyorlar oysa baki olan tek ALLAH ...
Allah hak yolda hakkı anlatan yazanlardan razı olsun.ALLAH sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin inşallah.
Selam ve dua ile.
Bu yoruma 3 cevap yazılmış.
Şiirin sahibiPolat Akyol , şiirin sahibi
28 Ağustos 2019 Çarşamba 01:54:01
Selamün Aleyküm Kardeşim,
Allah'ın Selamı, Rahmet ve bereketi, sizin ve tüm mümin kardeşlerimizin üzerine olsun. Babanıza ve Müslüman olarak vefat eden tüm geçmişlerimize Allah Rahmet etsin ve varsa günahları bağışlasın inşallah.
Değerli kardeşim, elbetteki hepimiz insanız ve hata yapmaya günah işlemeye müsait yaratılmışız. Hele en büyük düşmanımız şeytan ve nefsimiz varken günah işlemeden yaşayabilmemiz mümkün değildir. Bize düşen, her zaman ve mümkünse her halimizde ölünceye kadar hep tövbe istiğfar etmeliyiz. Ben de yakın zamana kadar Müslüman değildim kendimi şu an günümüzdeki milyonlarca insanın kendini Müslüman olarak gördüğü zannettiği gibi bende kendimi Müslüman zannediyordum. Benim sizin gibi alim yol gösteren, Tevhid dinini küçük yaşta öğreten bir babam yoktu. Babam da benim gibi yaşadı ve öldü, inşallah Müslüman olarak ölmüştür. Ben Tevhid dinine yakın zaman da kavuştum elhamdülillah. Darısı kendini Müslüman zanneden tüm insanların üzerine olsun. Amin.
Kardeşim, dünya da hiç bir Müslüman devlet yok maalesef. İnsanlara hep yanlış bilgi veriyorlar yani islam dinini yanlış öğretiyorlar tıpkı bir zamanlar bana öğrettikleri gibi. Dünyanın tüm yönetimi tağut yönetimidir her ne kadar bunu inkar etselerde. Asker ölüyor adına şehit diyorlar, Polis ölüyor adına şehit diyorlar. Ölen asker ve polislerin yakınları da gerçekten şehit olduklarını zannediyorlar yazık hemde çok yazık. Halbuki bırakın şehit olmayı Müslüman olarak bile ölmüyorlar.

Allâh Azze ve Celle şöyle buyurmaktadır:

“Kâfirlerin velîleri tâğûttur. Onları aydınlıktan çıkararak karanlıklara sokarlar. İşte bunlar cehennemliklerdir. Onlar orada ebedî kalırlar.” (Bakara: 2/257)

“Sana indirilene ve senden önce indirilene gerçekten îmân ettiklerini zannedenleri görmüyor musun? Bunlar, tâğûta muhâkeme olmayı istiyorlar. Oysa onlar onu red etmekle emrolunmuşlardı. Şeytân da onları uzak bir sapıklıkla saptırmak istiyor.” (Nisâ: 4/60)

“Îmân edenler Allâh yolunda savaşırlar; kâfirler ise tâğût yolunda savaşırlar. Öyleyse şeytânın dostlarıyla savaşın. Hiç şüphesiz, şeytânın hilesipek zayıftır.” (Nisa: 4/76)

“Mü’minler, mü’minleri bırakıp da kâfirleri velîler edinmesinler. Kim böyle yaparsa, Allâh’tan hiçbir şey (yardım-bağlantı) yoktur.” (Ali İmran: 3/28)

“De ki: Allâh katında, kesinleşmiş bir ceza olarak bundan daha kötüsünü haber vereyim mi? Allâh’ın kendisine lanet ettiği, ona karşı gazablandığı ve onlardan maymunlar ve domuzlar kıldığı (Yahudiler) ile tâğûta ibâdet edenler (itaat edenler); işte bunlar, (cehennemdeki) yerleri daha kötü ve dümdüz yoldan daha çok sapmışlardır.” (Maide: 5/60)

“Eğer onlara itaat ederseniz şüphesiz siz de müşrik olursunuz.” (Enam: 6/121)

Kardeşim, bu konu ile ilgili daha bir çok ayet vardır biliyorsunuz. Kısaca sözün özü şudurki, Tağut'a itaat edenler ve emrinde çalışanlar, eğer tövbe etmeden ölürler ise, ne şekilde ölürlerse ölsünler hatta isterse namaz kılarken secde de ölsünler maalesef kafir olarak ölürler. Bunu ben demiyorum Yüce Kur'anımız böyle emrediyor. Tevhide davet ettiğmiz insanlara bunu anlatmaya çalışıyorum Allah'ın izniyle fakat anlamıyorlar daha doğrusu bir çoğu anlamak istemiyorlar. Hemen tepki olarak biz kafirmiyiz diyorlar. Allah onları ıslah etsin. Biz onların kurtuluşu için mücadele ediyoruz ama onlar yanlış anlıyor. Tabiiki bir çoğu bulundukları makamı kaybetme korkusu içindeler. Halbuki bu dünya tıpkı herşey gibi gelip geçici, bin yılda yaşasak Rabbimizin buyurduğu gibi elbet bir gün ölümü tadacağız. Keşke bunu bir anlayabilseler.
Allah'a emanet olun ve bu insanların da ölmeden tövbe edip doğru yola Hak yoluna girmeleri için sizde dua edin. Allah duaları kabul edendir.
Selam ve dua ile....

Yeganem
28 Ağustos 2019 Çarşamba 00:43:44
Aleykümselam Kardeşim,
Allah ın slam ve rahmeti bereketi tüm inanan mümin kullarının sizinde üzerinize olsun,
Özde olanlar her daim dışa yansıyorlar sözle yazıyla her haliyle insanların...Sadece yaratan ALLAH A secde edilir oysa günümüzde çoğu şeyleri bazı insanlar adeta putlaştırddılar..Maneviyatları zayıf olanlar maddiyat için kula kul olmaktalar diyorum..Dünyalık içinse değer biçme allı pullu sözler övgüler..Faniler karşısında iki büklüm olan faniler yaratana Rabbimize karşı ne kadar saygılıllar ne kadar kulluklarının bilincindeler malum ALLAH yardımcımız olsun..
Rahmetli babam hafızdı din adamı alimdi.Unutmamak için hergün Kuran okurdu ben takip ederdim..Kuran, Akaid,hadis, İlmihal diğer derslerde de öğrencisiydim.En güzel huzurlu zamanlarım Huşu içinde Babam okurken takip ettiğim ve Kuran okuduğum öğrendiğim zamanlardı.Mekanı cennet olsun..
MÜLKİYETİN TEK MUTLAK SAHİBİ ALLAHTIR HER VARLK HAL DİLİYLE YARATAN ALLAH I ANARKEN İNSANLAR NE KADAR ANARLAR..
Her varlık hal diliyle anar her nefeste andığımız ALLAH..
Nefes sayıları sayılı inkarda etseler kalpleri ALLAH der dilleri fikirleri şeytanın vesvesesiyle inatla tersini derler..
ALLAH RAZI OLSUN TÜM ALLAH VE HAK YOLDA YAZAN KONUŞAN ANLATAN KARDEŞLERİMDEN SELAM VE DUA İLE..
Şiirin sahibiPolat Akyol , şiirin sahibi
27 Ağustos 2019 Salı 10:51:38
Allah'ın selam, rahmet ve bereketi sizin ve tüm Müslümanların üzerine olsun kardeşim. Ben bu şiirimi, özellikle Egemenlik ( Hakimiyet) haşa kayıtsız şartsız milletindir ! diyenlerin veya böyle düşünenlerin bu sözlerine cevaben yazdım dilimin döndüğü kadar. Eğer, insanların gerçek Tevhid dinini öğrenmelerine zerre kadar da vesile oldum ise ne mutlu bana. Gerçek Tevhid dininden kastım; sizde takdir edersiniz ki, günümüzde maalesef üzülerek söylüyorum, dinimizi şartları ile bilen yok denecek kadar az. Çünkü sahih kaynaklardan öğretmiyorlar tutturmuşlar bir sözüm ona vatan millet sakarya anlayışı o kadar. Allah sonumuzu hayırlı etsin inşallah. Allah teala şöyle buyurmuştur: “Bilesiniz ki, yaratmak da emretmek de O’na mahsustur. Alemlerin Rabbi Allah ne yücedir.” (A’râf, 7/54)
“Hüküm sadece Allah’a aittir. O size kendisinden başkasına ibadet etmemenizi emretmiştir. İşte dosdoğru din budur. Fakat insanların çoğu bilmezler.” (Yûsuf, 12/40)
1. Allah’ın (cc) isim ve sıfatları hakkında bk. 3/Âl-i İmran, 181; 7/A’râf, 180; 57/Hadid, 4.)

2. Allah (cc) yaratma sıfatıyla emretme/hükmetme/yasama sıfatını aynı cümlede zikretmiştir. O, yaratmasında ortak kabul etmediği gibi hüküm ve yasamada da ortak kabul etmez. (Bk. 18/Kehf, 26) Yaratmak, kayıtsız şartsız Allah’a (cc) ait olduğu gibi egemenlik de kayıtsız şartsız Allah’a (cc) aittir. Bu yetkiyi Allah (cc) adına millete, krala, parlamentoya verenler Allah’a (cc) ortak koşmuş ve O’nun dışında rabler edinmişlerdir. (Bk. 12/Yûsuf, 40)
Değerli kardeşim; bu konu ile ilgili daha bir çok ayet vardır. Ben sözü fazla uzatmayım, yapmış olduğunuz değerli yorumunuz için Allah razı olsun inşallah ve dünya da Müslümanların sayısını artırsın inşallah. Allah siz ve tüm Müslüman kardeşlerime, bu dünya da imanlı, hayırlı, sağlıklı ve huzurlu uzun ömür versin ve son nefesimizde de imanlı Müslüman olarak ebedi aleme gitmemizi nasib etsin inşallah. Amin.

Selam ve Dua ile Allah'a emanet olun inşallah.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.