Kötülük etmeden pişman olmanın en iyi şekli, iyilik etmektir. BRETONNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Şiir Puan
1 2 3 4 5
 

2 10 1
Toplam: 1.0 puan
1 kişi puan vermiş.


Şiir Bilgi
16.4.2018 tarihinde eklendi.
141 çoğul gösterim
137 tekil gösterim
1 yorum
2 kişi beğendi.
Portfolyo: Genel
Şiiri Beğenenler
En son eklediği şiirler

Gayrimüslimlerin Cennete GirmesiGayrimüslimler’de cennete gireceklerdir. Ancak bunun olması yolu İslam’a girmektir. Yani Allah’a teslim olmaktır. İslam sonradan gelen bir dinin adı değildir. İslam, teslim olmak demektit. Tüm peygamberler insanları Allah’a teslim olmaya davet etmişlerdir. Fakat zulmedenler , sonradan, dinlerini yozlaştırmış ve kendilerine başka isimler takmış , parçalanmışlardır. Aynı mezheplerle parçalanma gibi.
Kur’an her konuda olduğu gibi bu konularda da bütünlüğü içerisinde ele alınmalıdır. Kur’an’a göre Yahudi ve Hristiyanlar’dan Allah’a gerçekten teslim olmuş bazılarıda cennete gidebilecektir. Müslümanlar Yahudi ve Hristiyanlar cennete giremez diyerek aslında Bakara suresi 111. ayetinde bahsedilen hataya düşmektedirler. Bakara suresi 111.in ayetinde de geçtiği gibi Yahudi ve Hristiyanlardan başkası cennete giremez demişlerdir. Buna karşılık Allah onlardan delil istemektedir. Bizde Müslümanlar’dan delil istesek delil veremezler.
Kur’an şunu söylemektedir: "Şu bir gerçek ki , iman edenlerden, Yahudilerden , Hristiyanlar’dan , Sâbiîlerden Allah’a ve ahiret gününe inanıp barışa ve hayra yönelik iş yapanların , Rableri katında kendilerine has ödülleri olacaktır. Korku yoktur onlar
için , tasalanmayacaklardır onlar. ( Bakara suresi 62. Ayet)
Bu ayeti dile getirmekte olan Müslümanlar , bu ayette bahsedilenlerin peygamberimiz zamanındakilerin olduğunu sòylemektedirler halbuki bu konuda da delilleri yoktur.
Kur’an çok açık birşekilde Hristiyan ve Yahudilerin de cennete gideceğini söylemekte olup sadece peygamberimiz zamanındakilerle ilgili olduğuna dair Kur’an’da tek bir ayet bile yoktur.
Yine Maide suresi 69. ayetinde " Şu bir gerçek ki , iman edenler, Yahudiler, Sâbiîler ve Hristiyanlardan Allah’a ve ahiret gününe inanıp hayra ve barışa yönelik iş yapanlar için korku yoktur. Tasalanmayacaklardır onlar. " demektedir.
Sadece Allah’a inanıp dosdoğru hareket eden, Allah’a ortak koşmayan , iyilik yapan , kötülükten uzak duran insanlar hangi toplulukta doğarlarsa doğsunlar , Allah’a teslim olmuşlardır. Kimin samimi bir şekilde teslim olduğunuysa sadece Allah bilmektedir.
Yine Kur’an’da Ali İmran suresu 75. ayeti ile Ali İmran suresi 113-115. ayetlerinde Yahudi ve Hristiyan topluluğun , çoğunun yoldan çıkmış olduğunu ama hepsinin bir olmadığını söylemektedir.
Yahudi ve Hristiyanların cennete giremeyeceğini iddia edenlerin bir delilleride " Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin. " ayetidir. Ancak ayette dost edinmeyin demiyor yönetici edinmeyin diyor.
Ayrıca nasıl oluyorda Hristiyan ve Yahufileri dost edinemiyoruz ancak onlarla evleniyor ve yemeklerini yiyebiliyoruz. Aklı başında her insan ortada çelişki olduğunu anlar.
Ancak Kur’an’da Hristiyan ve Yahudilere eleştirilerde vardırn onlara inanın deniyor, üçlemeyin deniyor , aşırılığa gitmeyin, kitabınızı uygulayın deniyor. Fakat onlardan bir azınlığın cennete gideceğide bazı Müslüman’ların iddialarının tersine Kur’an’da açıkça Maide suresi 82-85. ayetlerde yazmaktadır. Kur’an’da birçok ayette kitap verilenlerle iyu geçinmemiz , onları daima barışa davet etmemiz önerilmektedir.
Rıdvan Kaya (Rıdvan Kaya)
(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve/veya temsilcilerine aittir.
Şiirlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
ahiret ali bakara bir çelişki davet dost fakat gelen gerçek gibi halbuki has iddia ile imran insan islam ki kitap korku maide nasıl sadece samimi tüm uzak ve yahudi yani yönetici
 Yorumlar
Okuduğunuz yorum şiirin sahibi tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
 İsmailoğlu Mustafa YILMAZ
 
16 Nisan 2018 Pazartesi 17:26:00
Onlarında kendi değerlerine göre CENNET'i vardır...


Gayrimüslimlerin Cennete Girmesi şiirine yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Üye ol Şifremi Unuttum