Umudunu kaybetmiş olanın başka kaybedecek bir şeyi yoktur. -- Boise Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür.-- J. Harris [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Şark Kitabı - Şark Kitapları

Şark konu başlığında toplam 55 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Şark kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Haldun Derin

Doğan Kitap

Çankaya Köşkü’nde Atatürk ve İnönü’yle 17 yıl… Haldun Derin, Atatürk’ün Kalem-i Mahsusası’nda memuriyet hayatına başladı. İsmet İnönü’nün kalem-i mahsus müdürü oldu. Derin, bu göreve Celal Bayar cumhurbaşkanı olduktan bir yıl sonra veda etti. Bu dönemde yaşadıklarını kendine has eğlenceli üslubuyla, yer yer anekdotlarla süsleyerek çok özel ayrıntılarıyla kaleme aldı. ..»»
Kahraman Tazeoğlu

Destek Yayınları

Aramadığın yerlerde olmayı seçiyorum nedense. Karşılaşma ihtimalimizin olmadığı olamayacağı. İlk ışıktan sağa dönüyorum hep. Senden değil, seninle karşılaşmaktan korkuyorum. Şekil değiştirmişiz biz. Ben giderken, sen gelirken değişen ne varsa bilmediğim; karşılaştığımızda bir şamar gibi inecek yüzüme sanırım. O yüzden kaçıyorum karşılaşmalardan. Korkmak değil bu. Korkudan korkmak benim..»»
Kahraman Tazeoğlu

Yediharf Yayıncılık

Satır aralarımdaki sızıntıdan kendimi ele veriyorum Halbuki ben sana seni gösteren bir aynaydım Dökülseydi sırlarım Sende göremeyeceksin Ben ki kendimi yine sırladım Sen kendine yeni aynalar bakmasaydın Buldun mu yüzüne en uygun olanını Ve ağrılarını saklayabildin mi sırsız aynaların sırrına Kulaklarıma sağır sesler peydahladım Beni susarken bölme Az daha doğduğumuz öyküde ayak üstü ö..»»
Kahraman Tazeoğlu

Destek Yayınları

Aramadığın yerlerde olmayı seçiyorum nedense. Karşılaşma ihtimalimizin olmadığı olamayacağı. İlk ışıktan sağa dönüyorum hep. Senden değil,seninle karşılaşmaktan korkuyorum. Şekil değiştirmişiz biz. Ben giderken, sen gelirken değişen ne varsa bilmediğim; karşılaştığımızda bir şamar gibi inecek yüzüme sanırım. O yüzden kaçıyorum karşılaşmalard..»»
İbrahim Ö. Kaboğlu,Eric Sales

Legal Yayıncılık

Türk Anayasa Hukuku'nu çalışmak, okumak, düşünmek; hala tamamlanmamış medeni hale geçişi çalışmak, okumak, düşünmektir. Eserin konusu olduğu için Türkiye'de, ama aynı zamanda dünyanın her köşesinde; çünkü eserin konusu, siyasi bir bütün halindeki toplumdur ve her yerde her toplum, tarihinden hareketle, kurucu ilkelerini, kamusal örgütünü ve üyelerinin hak ve özgürlüklerini sürekli sorgulamaktadır...»»
Elaine Cunningham

Ankira Yayıncılık

***Elfgölgesi'ni okuduğumdan beri Elaine Cunnigham'ın hayranlarından biriyim, çünkü lirik yazım tarzında ve karakterlerinde iki boyuttan fazlası var.*** R.A. Salvatore Ne yazık ki Şaşaalar Şehri'nde her şey yolunda değildir. Yeni bir Zhentarim tehlikesi, Derinsu'nun gölgelerinde an be an yayılmaktadır. Khelben 'Karaasa' Arunsun, Bronwyn isimli Arpçı ajanını uzun zamandır kayıp ..»»
S. Fehmi Katırcıoğlu

Ardıç Yayınları

Sıfatların ve tamlamaların bolca ama ustaca; özgün deyiş ve buluşların da kolayca kullanıldığı şiirler bunlar. Şairin esin pınarının her yeni kitabıyla daha bir gür aktığını görmek ve göstermek için yayınevimiz için de ayrı bir kıvanç konusu. -Dr. Özgür Savaşçı-Ardıç Yayınları (Arka Kapak) »»
Binali Aydın

Favori Yayınları

Çama çıktım çam ikiYıldız saydım on ikiÇamdan düştüm vay başımKızlar benim oynaşım»»
Ömer Erdem

Kitabevi Yayınları

"Dünyaya Sarkıtılan İpler" 1988-1995 yıllarında doğdu. Ağrılarla kendisine doğru büyüdü. Bu, kırmızılığın sabahın hemen ağzındaki zamana gizli bakışıydı. Anızlar yakılıyordu. Ruh, Şavşat'da sarsıldı. Biliyorum 'Zehir şifanın karanlığıdır' dedi. Dedi ki "Boynu ve gözleri olmayan bir yüz var." Ağustos günlerinde yere düşmedi. Kayıp Kardeş'ten buraya Fırtına Merdiveni; "Zil Kalesi"nde, Ferman bir Ş..»»
H.İhsan Sönmez

Ekinoks Yayın Grubu

İyilik ve kötülük algısı sürecinde içgüdülerin müphem boşluğunda salınan psikolojik kırılgan bir sarkaçtan söz etmek mümkündür. Varlık ve yokluk ikileminin yarattığı bu sarkaç, öne doğru salındığında kişi kendisi arkaya doğru salındığında öteki kişi olabilir. “Düşkıran Sarkacı” doğal iklimini yitiren genç İsmail'in değişim serüveninin, kazanma hırsının, toplumsal konumunun ve güçlü olma tutkusu..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.