Geceler sonsuz değildir. ALBERT CAMUS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Radikal Kitabı - Radikal Kitapları

Radikal konu başlığında toplam 28 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Radikal kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Kolektif

Sub Yayınları

Uçaklar Bomba Yerine Aşağıdakilerini Atmalıdır -Sakız -Elektrikli Süpürge -Hamburger -Gazete -Fotoğraf makinesi -Beatles plakları -Televizyon -Tarih kitapları -Toplama kampları hakkında kitaplar -Ofset baskı makinesi -Simultane şiirler -Dikiş makinesi -Campbell marka çorba -Sarı sayfalar telefon rehberi -Gelir vergisi formları -Astroloji kitapları -Üniversite bültenleri..»»
Hasan Saim Vural

İletişim Yayınları

Araştırma İnceleme»»
M.S. 1453***

Patika Yayıncılık

Radikal Yazılar'ın dördüncü ve son cildi... '99 Mart'ındaki genel seçimlerden, Cumhurbaşkanı seçimiyle noktalanan ve 2000'li yılların ilk altı ayını kapsayan çok kritik bir sürece tanıklık ediyor. Etyen Mahçupyan'a göre bu süreç, Türkiye'nin yıllar boyunca biriktirdiği siyasi enerjiyi açığa çıkarabilecek bir potansiyel taşıyor; toplum bir iç-yüzleşmenin, bir ***büyük travma***nın e..»»
Philipp Blom

Sel Yayıncılık

Cadı Kazanı: Avrupa Aydınlanmasının Unutulmuş Radikalizmi, Baron Thierry d’Holbach’ın 18. yüzyılın en önemli filozof, yazar, şair ve politikacılarını ağırlayan Paris’teki meclisini odağına alarak Aydınlanma çağına dair farklı bir bakış açısı sunuyor. Gündelik hikâyeler ve anekdotlar vasıtasıyla, dönemin aydınlarının insani yönlerini, birbirleriyle olan ilişkilerini ön planda tutarak bütün bir düny..»»
Christopher Hill

İletişim Yayınları

“Kısa bir süre için sıradan insanlar, kilisenin ve toplumsal üstlerinin otoritesinden, daha önce olduğundan ve -uzunca bir süre için de- daha sonra olacağından çok daha özgürdüler. Dünyanın sonu ve binyılın gelişi; Adem’in işlediği bir günah adına insanlığın büyük kitlesini ebedî eziyete mahk&ucir..»»
Orhan Türkdoğan

Çizgi Kitabevi

Bugün, toplumumuzda çözüm bekleyen birçok temel sorunlar vardır. Sosyoloji dilinde bunlar "beklentilerimiz"dir. Acaba, toplumumuzun bu beklentilere ihtiyacı var mıdır? Varsa bu beklentilerin toplumsal rolleri nelerdir? Ve nasıl çözümlenebilirler? Başlatılması gereken temel sorun da budur. Araştırmamız, bu tarihsel kök-paradigmanın izdüşümlerini ortaya koymaya ve çözüm yo..»»
Necati Alkan

Karakutu Yayınları

Mevlana, 'Genç su gibidir, neyin içerisine girerse onun şeklini alır' der. Gençlik bir toplumun en dinamik, en hassas ve iyi yönlendirildiğinde en fedakâr grubudur. Aynı zamanda, bir toplumun geleceği olduğu gibi, ruhundaki sıkıntıları, buhranları, umutları, umutsuzlukları görebileceğimiz bir aynadır. Gençlik; cesaretin çekingenliğe, macera isteğinin rahata, duyguların mantığa üstün geldiği anl..»»
Gilbert Achar

Ayrıntı Yayınları

“Halk… istiyor”: Arap protestocuların 2011’den beri tekrarladığı sloganın bu kısmı, uzun zamandır bastırılmış olan demokrasi açlığını ortaya seriyordu. Öte yandan protestocular büyük toplumsal ve ekonomik sorunları da dile getiriyordu. Protesto hareketini İslamcı partiler başlatmamış olmasına rağmen, Tunus, Mısır, Libya ve Yemen’deki y&o..»»
Berrak Coşkun

Ayrıntı Yayınları

***Kötü adam***, ***kötü davranış*** ya da ***kötü niyet*** gibi belirlemeler, günlük hayatın içinde sıkça kullanılan deyişlerdir. Kötülük olgusu dallanıp budaklandıkça, ***kötü***yü işaret eden betimlemeler de çeşitlenir. Fakat ***kötü*** derken, bundan ne anlaşılır? Kötülükte ***kötü*** olan nedir? Kötülük eden ile kötülüğün kurbanı arasındaki sınır, nerede kuşku duymadan çekilebilir? Birçok..»»
Bernard Lewis

Kapı Yayınları

Suikast, İsmailî Haşhaşîlerin keşfi değildi; onların yaptığı, işin adını koymaktan ibaretti. Burası kesin olarak bilinmelidir ki, dinî bir davanın adanmış hizmetlileri olan Haşhaşîler, ellerinde hançerleriyle, parayı bastıran için adam kesen bir katil güruhundan ibaret sayılamazlar. Önlerine gerçek imamlığın tesisi gibi siyasî bi..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.