Aşklar, ovaları kaplamış olan muazzam ordulara benzer... Daha dün, bütün ihtişamı ile orada iken, bugün ararız, yerinde yeller eser. MONTHERLANT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Pençe Kitabı - Pençe Kitapları

Pençe konu başlığında toplam 240 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Pençe kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Olcay Şeker

Cinius Yayınları

Yaşadığımız dünyanın kime ait olduğu sorusunu hep bencilce cevapladık. Toprağı, suyu, yeraltı kaynaklarını birbirimizle paylaşmak yerine; onlara tek başımıza sahip olmaya çalıştık. Evrende küçük bir kum tanesi olduğumuz gerçeğini unuttuk. Sahip olduğumuza inandığımız hiçbir şeyin bize ait olmadığı gerçeğini anlamak istemedik. Yüzyıllar boyunca hep kendimize düşmanlar yaratıp onlarla savaştık. Oysa..»»
Gökhan Özcan

Vadi Yayınları

Yazılarıyla okuyucularını eşsiz bir tefekkür yolculuğuna çıkartan Gökhan Özcan, bu sefer bambaşka pencereler açıyor gönül dünyamıza “Açık Pencere”sinden uzanan kalemi ve fotoğraf makinasıyla. Sözcüklerin kimi zaman anlatmakta kifayetsiz kaldığı an’ları, bir kadraja sığdırarak kazıyor hafızamızın en müstesna köşesine. Gökhan Özcan, “Açık Pencere”de alışılmış tınıdaki yazıları, belgesel tadınd..»»
Melih Cevdet Anday

Everest Yayınları

Açık Pencere, Melih Cevdet Anday’ın 1961’de yayımlanan ilk deneme kitabı Doğu-Batı’dan önce dergi ve gazetelerden kalan deneme ve yazılarından oluşturulmuş bir seçkidir. Bu seçkinin birinci bölümünde 1942-1960 yıllan arasında, Dost, Varlık, Yaprak, Yeditepe, Yeni Ufuklar, Yurt ve Dünya, dergileriyle Akşam, Dünya, Ulus, Vatan, Yeni İstanbul ve Tercüman gazetelerinde yazdığı sanat, edebiyat, kültür,..»»
Melih Aşık

İthaki Yayınları

2000`li yıllardan beklentilerimiz çok büyüktü.İnsanlık yeni yüzyılla birlikte refaha, barışa, mutluluğa adım atacak diye düşünüyorduk. Tersi oldu...2000`le birlikte fırtınalara tutunduk.Şubat krizinde paramızın yarısı çalındı.Bir gecede ekonomi dibe oturdu.Bankalar hortumlandı.Türk halkı be olup bitmediğini anlamadan kendini sandık başında buldu.Ne olduğunu anlamadan iktidar değişti...Ortadoğu..»»
Melih Aşık

İthaki Yayınları

Milliyet gazetesi Açık Pencere köşesinde 2000 yılının başından bu yana yayımlanmış yazılardan yapılmış seçkinin ikinci bölümünü bu kitapta sunuyoruz. Kitabın birinci bölümünde `Kültürel Değinmeler` başlığı altında kültürel yaşamımızdan çizgiler, yitip giden değerli isimlerin arkada bıraktığı izler, anılar var... İkinci bölümünde ise 4 yılın siyasal entrikaları, tuzaklar, oyunlar ve sonuçları s..»»
Melih Aşık

İthaki Yayınları

Melih Aşık

İthaki Yayınları

Milliyet gazetesi Açık Pencere köşesinde 2000 yılının başından bu yana yayımlanmış yazılardan yapılmış seçkinin ikinci bölümünü bu kitapta sunuyoruz.Kitabın birinci bölümünde "Kültürel Değinmeler" başlığı altında kültürel yaşamımızdan çizgiler, yitip giden isimlerin arkada bıraktığı izler, anılar var... İkinci bölümünde ise 4 yılın siyasal entrikaları, tuzaklar, oyunlar ve sonuçları sahneleniyo..»»
Melek Kılıç

Dorlion Yayınevi

Yağmur çiseliyordu. Karanlık bir bulut sinsice şehrin üzerinden geçiyor, yağmurdan dolayı kimse görmüyordu.Politik bir düzmece gibi genç iki kızın düşlerine ağır ağır çamurunu bırakıyordu.Hikâye burada başlıyor burada bitiyordu....Sevgili okuyucularım; Sakın uyuklamayın, En uyanık halimle yazıyor,Kelimeleri uyuşturuyor, Mutluluk zehrini sol taraftan vuruyorum....Sanmayın ki iş yapmamak için bu düz..»»
Muhittin Binan

Birsen Yayınevi

Kitabın metninde de görüldüğü gibi, ülkemizdeki geleneksel konutlarda kullanılmış olan ahşap kafesler üzerine kısa bir açıklama yapmayı yararlı gördük.Özellikle Müslüman dinine bağlı halkların, bina iç yaşamını dışarıdan görülmesini önlemek amacı ile genellikle pencere yan yüksekliğinde, düşey olarak yukarı sürülen ve yan dönel kanatlan halinde dışa açılan çift kanatlar şeklinde uygulanmış ince ah..»»
Hüseyin Özbay

Kurgan Edebiyat

Kelimelerin kirlendigi ve bozuldugu, hayallerin çalindigi bir dünyaya yaziyor, Hüseyin Özbay. Hem de yitenlerin yerine çoktan, “alkislar“in ve “bosverler“in tercih edildigini bile bile yapiyor, bunu. Zihinleri dil/düsünce, elleri yazmak kokusuyla örselenenlerin çogunlukta oldugu bir iklimde, o yilmadan yazinin yalnizligini paylasiyor. Kimi zaman, bu ülkenin gören gözleri Cemil Meriç’in cümlelerini..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.