Gerçek aşk daima kişisel yarar duygusundan vazgeçme temeli üzerinde yükselir. TOLSTOY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Oruç Kitabı - Oruç Kitapları

Oruç konu başlığında toplam 21 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Oruç kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Marcel Marlier

Yapı Kredi Yayınları

Ayşegül ciltlendi! Ayşegül'ün yurt dışında yayımlanmış bütün serilerini tamamlayacak olan Yapı Kredi Yayınları, şimdi de sevimli kahramanımızın öykülerini bir araya getirerek ciltler halinde yayımlamaya başladı. Serinin her kitabında 5'er Ayşegül hikâyesi bulunuyor.»»
Selcan Yüksel Arvas

Nesil Yayınları

Küçük dostlarımız! Oruç hakkında aklınıza takılan pek çok sorunun cevabını bu kitapta bulabilirsiniz. Bu kitapta neler mi var? İşte sıralıyoruz: Oruç tuttuğumu unutup bir şey yersem orucum bozulur mu? Sahursuz oruç olur mu? Şikâyet edersem orucum bozulur mu? Hayvanlar da oruç tutar mı? Yarım günlük oruç olur mu? Banyo yapar..»»
Bestami Yazgan

Düş Değirmeni

Zaza Yurtsever

Destek Yayınları

Zaza tahminlerimde beni yanıltmadı ve yine çok keyifli bir kitapla karşımıza çıktı! Bir solukta bitirdim ve büyük bir keyif aldım. Benim şansım kitap daha basılmadan herkesten önce okumak oldu. Bildiklerinizi unutun ve bu eseri mutlaka okuyun. -Doç. Dr. Yunus Yavuz Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı- “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” hadisi şerifi ..»»
Derleme Cemal Güzel

Ölüm Orucu Direnişçisi - Derleme - %10 indirimli : Kitap | idefix.com*vbcrlf**vbcrlf*
Ayçe çicek ismi olabilir asi ve halklar renginin en güzelinden. Ayçe bir su olabilir, akışı suyun. Sessiz ferah, durgun yüzü berrak. Az sonra kayalıklardan çağlayacak olan köpük köpük bir su. Ayçe bir renk olabilir. Milyonlarca çiçeğe konmuş kelebeğin, gökkuşağının, köylü kızlarının gergeflerinde cıvıldaşan beyazın kırmızının tonu. Ayçe bir ulusun dili olabilir, bütün dünya le..»»
Soner Gündüzöz

Diyanet Vakfı Yayınları

Kuşkusuz Allah için susuz kalmak, yemekten ve mubah olan şeylerden bir süreliğine olsun uzak durmak, nefsin eğitildiği bir okuldur. Dolayısıyla belki de orucu anlamak için en iyi yol, yine orucun kendisidir. Ne var ki, ibadetlerimizi bilgiye dayalı olarak, orucu tanımak ve orucun abideleştiği Ramazan`ın güzelliklerini anlamak için okumaya da ihtiyacımız vardır. O halde inançla çıktığımız yolda, bi..»»
Salih Bute

Kainat Kitaplar

Bu Eser Hazreti Adem’den Hazreti Muhammed (sav)’e , Asr-ı Saadetten asırların başında taç misali duran Mürşid-i kamillere, rical-i devletten spor dünyasına, erbab-ı san’attan , musiki üstadlarına kadar, hayatın içinden örneklerle süslenmiş nadide bir eserdir. »»
Salih Bute

Kâinat Kitaplar

Bu Eser Hazreti Adem'den Hazreti Muhammed (sav)'e , Asr-ı Saadetten asırların başında taç misali duran Mürşid-i kamillere, rical-i devletten spor dünyasına, erbab-ı san'attan, musiki üstadlarına kadar, hayatın içinden örneklerle süslenmiş nadide bir eserdir. (Tanıtım Bülteninden) »»
A. Suat Demirtaş

Semerkand Yayınları

Orucun bazı zorlukları varsa da, yüzlerce çeşit hüneri, hikmeti vardır. Oruç şeytanı ve nefsi güçsüz ve etkisiz hale getirir, maddi ve manevi açıdan temizliği gerçekleştirir, bedeni isteklerin gönle hükmetmesinden kurtarır, nefsi kirlerden arındırır, ruhu hürriyetine kavuşturur, gönül gözünü açar, manevi görüşü arttırır, sabrı öğretir, insanın insanlığı olgunlaşır, manevi rızıklara ulaştırır. Hz.M..»»
İbn Arabi

Litera Yayıncılık

Bu kitapta İbnü’l-Arabî oruç ibadetinin Müslümanın hayatındaki yerini, Allah ile irtibatı bakımıdan ele alır. Oruçla ilgili hükümler, bu hükümlerin bâtınî anlamları ve orucun Allah hakkında insana kazandırdığı marifet bu kitabın ana fikrini oluşturur. Oruç insana, başta kendini tutmak eylemi olmak üzere Allah’ın her şeyden müstağni olduğunu anlamasını sağlayan (imsak), her şeyi var eden olduğunu ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.