Hakikat aleyhine hürriyet olamaz. -- Salazar [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Odak Kitabı - Odak Kitapları

Odak konu başlığında toplam 77 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Odak kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Murat Yıldırım

Nobel Yayın Dağıtım

E-devlet sürecinde, bilgi ve iletişim teknolojileri, basitçe yurttaşların internet üzerinden belli bilgilere erişimini sağlamak ve birtakım işlemleri yapmasını kolaylaştırmak için olduğu kadar daha ileri düzeyde, kamu örgütlerini daha etkin ve verimli bir hale getirmek ve demokrasiyi güçlendirmek için de kullanılabilmektedir. E-devlet girişimleri, özellikle, bilgi ve iletişim teknoloj..»»
Murat Yıldırım

Nobel Kitabevi

E-devlet sürecinde, bilgi ve iletişim teknolojileri, basitçe yurttaşların internet üzerinden belli bilgilere erişimini sağlamak ve birtakım işlemleri yapmasını kolaylaştırmak için olduğu kadar daha ileri düzeyde, kamu örgütlerini daha etkin ve verimli bir hale getirmek ve demokrasiyi güçlendirmek için de kullanılabilmektedir. E-devlet g..»»
Yaşar Onay

Yeniyüzyıl Yayınları

Uygarlık tarihi kadar eski olan terörizm, insanlık tarihindeki yerini çok önceleri almıştır. Önceleri daha az karmaşık ve daha az aktörün karıştığı terörizm, şimdilerde uluslararası arenada kendini göstermeye başlamış ve daha karmaşık bir hâl almıştır. Önceleri lider veya yöneticiye yapılan suikast ve korkutma eylemleri ile kendini gösteren terörizm; daha sonraları siyasallaşmış, önce..»»
Erol Mütercimler

Alfa Yayınları

Geleceği kim bilmek istemez ki? Her ne kadar falcılardan medet umsak da bunun mümkün olmadığının hepimiz farkındayız aslında. Oysa ki yarın ne olacağını öğrenmeye çalışmak yerine geleceği yaratmak ve onu yönetmek gücüne sahibiz. Bu nasıl olacak? Çok basit. Matematik aklımızı kullanacağız. Matematik akıl, yarını önümüze alıp bugün yapma yeteneğidir. Son günlerin moda sözcüğü olan stratejiyi çok ..»»

Elif Çelebi Öncü

Eğiten Kitap

Bu kitabın içerisinde, 2006 yılında yeniden düzenlenen 36-72 aylık çocuklar için geliştirilmiş okul öncesi eğitim programı içerisinde yer alan amaç ve kazanımlar çerçevesinde şekillendirilmiş ve çeşitli eğitim kurumlarında uygulaması yapılmış olan etkinliklerin yer almaktadır. Etkinliklerin birçoğunun sonuna özellikle okul öncesi eğitimcilerine aile katılımı çalışmalarında da destek olabilecek a..»»
Todd Duncan

Sistem Yayıncılık

Pazarlama, Satis, Reklam»»
Kolektif

Mavibulut Yayınları

Atmaç Solucan çaresizdir: Kasvet Şatosuna taşındı taşınalı tekinsiz çığlıklar ve gizemli olaylar ona rahat bir uyku uyutmamıştır. Ona sadece ve sadece, dünyanın en iyi hayalet avcıları yardım edebilir. Tom, Kimyon İnceruh ve Hügo şatodaki tuhaf olayları araştırmaya koyulurlar. Ama çok geçmeden, Kanlı Baronesin varlığından haberdar olurlar... »»
Üner Birkan

Sevda Cenap And Müzik Vakfı Yayınları

Daha 4 yaşında bi çocukken Mozart gibi ***absolüd*** kulağa sahip olduğu belirlenen, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk ***Harika Çocuk***u... Adına çıkarılan özel yasa ile 1948'de yurtdışında eğitime gönderilen, paha biçilmez bir müzik kumaşı... Günümüzde, dünyanının ***repertuarı en geniş*** piyanisti... Duyarlı bir yorumcu... Aldığı ödüller, doldurduğu CD'ler, verdiği konserlerle, ülkemi..»»
Mustafa Oral

Yeni İnsan Yayınevi

Bu topraklarda aydın muhiti, okumuş adam olarak kabul edilir ve devletin memuru sayılır. Memur olan ise “kul’dur". Aydın, muhafazakar önderin veya hükümetin kulu, memuru haline geldiği zaman ondan devrimci bir hareket beklenemez. Oysa tam da böyle olmadığı zamanlarda aydın ilerici ve devrimcidir. Türkiye’de aydın gericilikten ziyade ilericilik yanındadır ancak önemli b..»»
Sevda Alankuş

Metis Yayınları

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.