Köleliğin en kötüsü, kendi nefsine köle olmaktır. (La Fontaine) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Niyet Kitabı - Niyet Kitapları

Niyet konu başlığında toplam 229 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Niyet kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
İbrahim Ural

İleri Yayınları

Her şey Oslo Görüşmeleri’nin basına sızmasıyla başladı. Bu sayede Başbakan Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda MİT ile terör örgütü PKK arasında müzakerelerin başladığı, başlayan bu müzakerelerin Öcalan’ın çizdiği yol haritasına göre yapıldığı anlaşıldı. Açılım Süreci’ne giden yolun başlangıcı da ola..»»
İbrahim Ural

İleri Yayınları

AKP'nin başlattığı Çözüm Süreci'ni konu alan bu kitapp terör örgütüyle yapılan müzakelereleri, ***Barış süreci*** denilerek işlenen kanunsuzlukları, PKK'nın yıkıcı eylemlerini ve bunlara bağlı olarak gelişen olayları anlatıyor. Daha önce ***Bir Emniyet Müdürünün Kaleminden Oslo Görüşmeleri*** kitabını yayınladığımız İbrahim Ural bu kez Çözüm Süreci'ni bir emniyetçi gözüyle inceliyor. Bu kitapta..»»
Hüseyin Çelik

Ufuk Kitapları

Türk okuyucusu genelde Batılıların bizi hep kötülemelerine alıştığı için bu eserde Hıristiyan aydınların ağzından Hıristiyan Batı aleyhinde söylenmiş, Müslüman Türkleri faziletin timsali olarak takdim eden ısrarlı ifadeler karşısında hayrete düşebilir. Aynı hayrete biz de düştük. Eserde fikirlerine yer verilen insnların samimiyeti ile il..»»
Fazıl Gökçek

Türk Dil Kurumu Yayınları

Bu kitap ***İstiklal Marşı*** şairimizi şiir ve fikir hayatımızla bir şekilde ilgilenen her yaştan ve her kesimden okuyucuya tanıtmak amacıyla hazırlanmıştır. Bu amaç doğrultusunda Mehmet Akif2in şairliği, şiirlerine, yansıyan fikir adamı ve düşünür tarafı öne çıkarılmış, Safahat üst başlığı adı altında yayımlanan şiirlerin dışındaki diğer eserlerinin ayrıntısına girilmemiştir. Mehmet Akif'in yeti..»»
Besim F. Dellaloğlu

Ufuk Kitapları

Aydınlanma'nın birer çığır olmaktan çok birer ethos(tavır) olduğunu düşünüyorum. Kant'tan yola çıkarak. Bunlardan birer "imkân" olarak söz etmemin nedeni de budur zaten. Eğer "imkân"dan, mümkün olandan söz ediyorsak zaten "çoğul" bir zeminde olduğumuzu kabul etmemiz gerekir. Bu anlamda Tanpınar'ın Rönesans, Reform ve Aydınlanma'nın tek "imkân"ı olmayabileceğini peşinen kabul ediyorum. Ama benim i..»»
Sue Townsend

Can Yayınları

Bir Yeniyetmenin Gizli Günlüğü»»
Ayşe Sucu

Halk Kitabevi

“Türkiye’de, halen, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kuruluş ilkeleri ile kavgalı bir takım marjinal zümreler, zararlı cemiyetlerin devamı niteliğinde faaliyet gösteriyorlar. Bu faaliyetlerin temelinde yatan, Türkiye Cumhuriyeti ile olan ideolojik kavgaları. Özellikle son 30-35 yıldır bir takım bölücü azınlıklar ile şeriat devleti kurmak isteyen azınlıkların asgari müştereğ..»»
Jake W. Stephenson

Alfa Yayınları

BRUKSEL LAHANASI AVRUPA`NIN KADERI TURK EMNIYETI`N»»
Robert Fisk

İthaki Yayınları

İlk elden gazetecilik ve tarihin, Robert Fisk'in Ortadoğu'da yaşanan trajedi ve ihaneti anlatan destansı hikâyesinden daha güçlü bir şekilde birleşmesi enderi nadirattandır. Onun Irak, Afganistan, Cezayir, İran, İsrail, Filistin ve diğer savaş alanlarındaki kan banyosu ve zulme, 11 Eylül 2001 katliamına ve Saddam Hüseyin'in acımasız rejiminin devrilmesine dair anlattığı hikâyeler, yeni ve korkut..»»
Robert Fisk

İthaki Yayınları

İlk elden gazetecilik ve tarihin, Robert Fisk'in Ortadoğu'da yaşanan trajedi ve ihaneti anlatan destansı hikâyesinden daha güçlü bir şekilde birleşmesi enderi nadirattandır. Onun Irak, Afganistan, Cezayir, İran, İsrail, Filistin ve diğer savaş alanlarındaki kan banyosu ve zulme, 11 Eylül 2001 katliamına ve Saddam Hüseyin'in acımasız rejiminin de..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.