ÜYELİK GİRİŞİ ÜYE OL
Anasayfa Şiirler Forum Etkinlikler Kitap Nedir? Bicümle Tv Müzik Atölye Arama Blog İletişim Yazılar
Giriş Yap Üye Ol
Gene de bir iştir beklemek. Bekleyecek bir şeyi olmamaktır korkunç olan.-- CESARE PAVESE Paylaş
ANASAYFA
ETKİNLİKLER
NEDİR?
TİVİ
BLOG
BİCÜMLE
ATÖLYE
ARAMA
48.308 terim terim kayıtlı.

Terör

Terör sizce ne anlama geliyor yada size neyi çağrıştırıyor?
Terör terimi E-Robot tarafından 23.10.2007 tarihinde ekledi.
Terör şiirleri Terör kitabı

Yorumlar

M. Barış ÇETİN 21 Mart 2019 Perşembe  23:25:18

Terör genellikle siyasal bir dava uğruna girişilen, davayı kabul ettirmek için toplumu korkutmaya, yıldırmaya yönelik her türlü eylem.
Sürekli ve sistemli şiddet hareketleri, cinayet vb. faaliyetlerle korku uyandırma, yıldırma, sindirme yoluyla bir siyasi amacı gerçekleştirmeye yönelik silahlı propaganda yöntemi olduğu noktasında dünyada toplumlarda genel bir kabul vardır.
Terör, etrafa korku salmak, yıldırmak, sindirmek, öldürmek, yaralamak, tahrip etmek için yapılan şiddet ve insanların mal, can, namus gibi maddi ve manevi değerlerinin tehlike içinde olduğu durumdur, güvenlik ortadan kalkmaktadır.
M. Barış ÇETİN 21 Mart 2019 Perşembe  23:22:15

Özellikle kaba güç kullanarak öldürme ve silahlı eylemleri yoluyla istedikleri şeyleri kabul ettirmeye çalışan, grupların veya kişinin yaptıkları için kullanılır.
Korku ve şiddet kullanılarak yasa dışı stratejik eylem ve siyasal amaçlarını gerçekleştirmek için bir grubun ya da örgütün bilinçli ve planlı bir şekilde belli bir grup halka saldırmasıdır.
Oldukça büyük çaplı eylem yaparak, birey ya da bireylerin ruhsal yapılarına birden bire kaplayan korku salarak, korku ve dehşet atmosferi yaratmayı tasarlamış şiddet yapmak.
M. Barış ÇETİN 13 Mart 2019 Çarşamba  20:45:01

Eylemi herhangi bir amaç uğruna, konu ile ilgisi olmayan bireylere yöneltilmiş, şiddet eylemlerinin bütünüdür. Bir toplumda bir gurubun, halkın direnişini kırmak için yarattığı şiddet eylemi sonucu ortak korku. Genellikle siyasal nedenlerle, halkın gözünü korkutmak ve halkı yıldırmak için dehşet öğesini kullanmak.
Timur 5 Ocak 2017 Perşembe  15:51:17

yapmağa değil, yıkmağa odalı eylem.
M. Barış ÇETİN 4 Ocak 2017 Çarşamba  22:39:04

Sürekli ve sistemli şiddet hareketleri, cinayet vb. faaliyetlerle korku uyandırma, yıldırma, sindirme yoluyla bir siyasi amacı gerçekleştirmeye yönelik silahlı propaganda yöntemi olduğu noktasında dünyada toplumlarda genel bir kabul vardır.
Terör, etrafa korku salmak, yıldırmak, sindirmek, öldürmek, yaralamak, tahrip etmek için yapılan, insanların mal, can, namus gibi maddi ve manevi değerlerinin tehlike içinde olduğu duruma denir, güvenlik ortadan kalkmaktadır.
M. Barış ÇETİN 4 Ocak 2017 Çarşamba  22:32:02

Terör, bazı siyasal ve sosyal değişiklikler meydana getirmek için bir korku ve dehşet atmosferi yaratmayı tasarlamış şiddet tehditti veya şiddettir.
Terör, korku ve şiddet kullanılarak yasa dışı stratejik eylem ve siyasal amaçlarını gerçekleştirmek için bir grubun ya da örgütün bilinçli ve planlı bir şekilde halka baskı uygulamasıdır.
M. Barış ÇETİN 4 Ocak 2017 Çarşamba  22:30:22

Terör, oldukça büyük çaplı eylem yaparak, birey ya da bireylerin ruhsal yapılarına birden bire kaplayan korku salarak, korku ve dehşet atmosferi yaratmayı tasarlamış şiddet yapmak.
Terör genellikle siyasal bir dava uğruna girişilen, davayı kabul ettirmek için toplumu korkutmaya, yıldırmaya yönelik her türlü eylem.
Terör; propaganda, eylem, yıldırma yöntemi kullanarak metodik, örgütlü, sistematik; öldürme, saldırma, kaçırma ve tahrip eylemlerdir.
M. Barış ÇETİN 4 Ağustos 2016 Perşembe  22:56:19

Yıldırma, cana kıyma ve malı yakıp yıkma, korkutma, tedhiş.
M. Barış ÇETİN 4 Ağustos 2016 Perşembe  22:54:52

Terör ya da terörizm, siyasal, dinsel ve/veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere; resmi, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanımını ifade eden terim.
leylasız 9 Temmuz 2010 Cuma  10:14:36

Teroru kiniyorum...
olmayanadam 8 Temmuz 2010 Perşembe  14:00:09

terör namusuzların işidir.terör rantçılar için bereket; mazlum halklar içinse şer kaynağıdır.

şurda siyasete giren arkadaşlar içinde bir şey söylemek istiyorum:dağlardan şehidimin kanını yere döken teröristi seyyar mahkemelerle serbest bıraktıranlar, bebek katiline sayın diye hitap edenler, şehidime kelle; ardından yakılan ağıtlara yaygara diyenler benim gözümde terörün teröristin ortağıdır.geçmişte fikir suçu anarşizmken bugünkü noktada ADD'lilerin ergenekondan tutuklanıyorsa, alevi köylere yardım yaptığı için bir komutan yargılanıyorsa o fikir suçu atatürkçülük olmuştur.ülkeyi ele geçirmek isteyen cemaatlerin geçmişte hizbullahın en büyük destekçileri olduğunu unutmayın.
Mehtap ALTAN 7 Temmuz 2010 Çarşamba  18:39:40

pkk...
Osman Aslan 7 Temmuz 2010 Çarşamba  17:24:09

İlk önce beyinde başlar sonra uygulamaya geçer.. Toplumda beyin teröristi o kadar insan var ki..:((
olmayanadam 21 Haziran 2010 Pazartesi  16:46:56

emperyalist güçlerin, silah tüccarlarının kışkırtmasıyla ortaya çıkarılan ideolojik fikiri her ne olursa olsun maşadan öte gidemeyen insanlık dışı kavram
legal_milis 21 Haziran 2010 Pazartesi  14:51:06

yabancı devletlerin güzel ülkemize karşı ellerinde bulundurdukları ve istese ülkemizin de onlara karşı bulundurabileceği ama şeref ve onur seviyemizin izin vermemesi nedeniyle tenezzül bile etmediğimiz çok büyük bir koz ...
hicbitmez 21 Haziran 2010 Pazartesi  12:35:00

dehset sacan insanliktan nasibini almamis yaratiklarin eylemleri.
BANU ULUDAĞ 20 Haziran 2010 Pazar  23:01:36

pkk
ahmet özdemirr 4 Ocak 2008 Cuma  01:35:54

türk,özüne dönmedikçe bu bitmez.......
romantik 10 Kasım 2007 Cumartesi  00:07:39

Huzur kacırmak, masum ınsanların canını yakmak, baş belası,
cahiteylul 6 Kasım 2007 Salı  23:02:30

baş belası
fatih61 6 Kasım 2007 Salı  15:05:09

bizim kardeşçe yaşamamıza engel olan şey
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.