ÜYELİK GİRİŞİ ÜYE OL
Anasayfa Şiirler Forum Etkinlikler Kitap Nedir? Bicümle Tv Müzik Atölye Arama Blog İletişim Yazılar
Giriş Yap Üye Ol
Kötü bir işin en gizli şahidi vicdanımızdır. HZ. ÖMER Paylaş
ANASAYFA
ETKİNLİKLER
NEDİR?
TİVİ
BLOG
BİCÜMLE
ATÖLYE
ARAMA
48.258 terim terim kayıtlı.

Kültür ve gelenek

Kültür ve gelenek sizce ne anlama geliyor yada size neyi çağrıştırıyor?
Kültür ve gelenek terimi M. Barış ÇETİN tarafından 13.3.2015 tarihinde ekledi.
Kültür ve gelenek şiirleri Kültür ve gelenek kitabı

Yorumlar

M. Barış ÇETİN 15 Kasım 2017 Çarşamba  21:54:42

Toplumsal bozulmada toplumsal ve çevresel yaşamda çeşitli etkenlerle istenmeyen davranışlar ortaya çıkar ve kötü olaylar meydana gelir. Toplumsal bozulma, toplumun; çeşitli etkenlerle geleneksel ve kültürel yapısının değişmesinden ortaya çıkar ve toplumsal ve çevresel yapısının değişmesinden meydana gelir.
M. Barış ÇETİN 7 Kasım 2017 Salı  20:46:10

Günümüzde toplumun ortak değer sistemi zayıflıyor, çözülüyor ya da bu değerler bozuluyor; toplumu tahrip eder ve milli bütünlüğü zedeler.
M. Barış ÇETİN 6 Kasım 2017 Pazartesi  19:34:29

Kültürel ve geleneksel değerler, toplumda; fertler arasında ortak duygu, düşünce, amaç ve davranış bütünlüğü meydana getiren birleştirici ve kaynaştırıcı faktörlerdir. Bu değerler, toplum tarafından desteklendiği, yaşatıldığı ve geliştirilerek yeni nesillere aktarıldığı sürece; birleştirici özelliğini muhafaza eder ve sosyal ilişkilerde düzenlilik sağlar. Toplumun ortak değer sisteminin zayıflaması, çözülmesi ya da bu değerlerin bozulması; toplumu tahrip eder ve milli bütünlüğü zedeler.
M. Barış ÇETİN 6 Kasım 2017 Pazartesi  19:32:47

Televizyonlar, öyle programlar yapıyorlar ki ne aile terbiyesi kalıyor ne millet bilinci, tamamen çeşitli programlar ile beyin yıkama ve cinsel dürtü oluşturma empozizasyonu içinde bulunuyor.
M. Barış ÇETİN 1 Kasım 2017 Çarşamba  18:02:26

Bazı dış güçler, bizi güçsüz bırakmak için bizim kültürümüzü ve geleneksel yapımızı değiştirmek ister. Bizi güçsüz bırakmak için dinimizi elimizden almak ister. Bizi güçsüz bırakmak için kendilerinin yaşam tarzını getirir.
M. Barış ÇETİN 15 Mayıs 2015 Cuma  19:18:56

Kültür: Bir toplumda geçerli olan ve gelenek halinde devam eden, her türlü duygu, düşüce, dil, sanat, yaşayış unsurlarının tümü, belli bir konuda edinilmiş, geniş ve sistemli bilgi.
Gelenek: Bir toplumda, bir toplulukta eskiden kalmış olmaları dolayısıyla, saygın tutulup kuşaktan kuşağa iletilen kültürel kalıntılar, alışkanlıklar.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.