NEDİR?

48.160 terim terim kayıtlı.

17.08.1999.03.02

17.08.1999.03.02 sizce ne anlama geliyor yada size neyi çağrıştırıyor?
17.08.1999.03.02 terimi E-Robot tarafından 8.2.2008 tarihinde ekledi.
17.08.1999.03.02 şiirleri 17.08.1999.03.02 kitabı

Yorumlar
submarine
16 Ekim 2008 Perşembe 22:16:26
8 katlı bir apartmanın 8'inci katında, balkondan denize düşmemek için kayan eşyalara tutunan ince bir kız.
Şaban Aktaş (Homerotik)
16 Ekim 2008 Perşembe 15:05:12
Bu yukarıdaki yazıyı yazdıktan bir süre sonra bir arkadaşımla yaptığım , bir sohbette, kendisini asteğmen olarak görev yaptığı sıradaki deneyimlerine göre, gökyüzünden parlayarak geçen kayan yıldız görünümündeki cismin askeri bir birliğin gece manevrası sırasında kullandığı sevk fişeği olabileceği üstünde hemfikir oldum.Bie savaş sırasında tüm birliği belirli bir hedefe yönelndirmek için bu tür aydınlatma ve sevk fişekleri kulanılırmış.Ben askerliğimi kısa dönem (4.Aylık er-Yedeksubay) statüsünde yaptığım için böyle bir tatbikat görmedim.Bu vesile ile o zaman kafama takılan bir sorunun aydınlanmış olduğu kanaatine erdim.
Ancak diğer tüm meselelerde kafamın karmaşası sürmektedir.Saygıyla.
binyıl
16 Ekim 2008 Perşembe 14:42:26
ip numarası galiba..
.)
Şaban Aktaş (Homerotik)
16 Ekim 2008 Perşembe 13:17:49
Aşağıdaki yazı Sayın Göktükmen arkadaşımızın yazısna yazdığım bir yorumdur ve bu tariteki Gölcük depremine ilişkin yorumumdur.


Sayın Göktürkmen ; sıkı durun, belki duydunuz, belki duymadınız.Yabancı bir internet kanalında yayınlandıktan sonra hackerler tarafından çökertilmiş bulunan bir İnternet Sitesinin GÖLCÜK DEPREMİNE İLİŞKİN ÖNEMLİ AÇIKLAMASIDIR YAZACAKLARIM (Biliyorsunuz bu deprem 17 Ağustos 1999 da oldu )...

Ben o gece tam depremin oldıuğu saatte Antalya otobüs garındaydım ve ışıklar söndü o anda, semada hızla bir gök cisminin Akdenize doğru kuyruklu bir yıldız gibi kaydığını gördüm.Ve daha sonra bu gök cismi Akdeniz üstünde Antalya Otogarından güneye bakışla saat 10.45 yelkovan istikametinde şerrareler yaparak dağıldı ve parçalanıp atmosferde yere doğru indi ve görünmez oldu.Bu olaydan bir kaç dakika sonra radyodan Gölcük'te çok şiddetli deprem olduğunu öğrendik...Bu birinci şahsi tesbitimdir.

2.nci şahsi tesbitim:
Birlikte tur yaptığım bir otobüs şoförünü bana anlattığı öyküdür ki alabildiğine ilginçtir.Onun anlattığına göre Gölcük'te askerlik görevini yapmakta olan bir er , bu şoförün akrabası imiş.Orada Gemi şeklinde bir askeri Garnizon var imiş.Burada yapılan toplantıda bir Brifing veriliyor depremden 10 dakika kadar önce.Akrabası bulunan er orada görevli bu şoförün o sıra.İsrailli bir yüksek rütbeli subay, eline KURAN'ı alarak; '' ..Müslümanlar her şeyin Allah'tan olduğuna inanırlar,bakalım Allah mı güçlü, yoksa biz mi daha güçlüyüz? Biraz sonra anlayacaklar! '' gibi bir söz eder.Er komutanına ,'' Komutanım bu adam nasıl konuşuyor, müsaade edin bu adamı ben vurayım ! '' der.Komutan ere dışarı çıkmasını ve karışmamasını söyler ve aradan geçen bir süre sonra er oradan uzaklaştırlınca deprem meydana gelir ve Gemi biçimindeki bu askeri garnizon da yıkılarak
sulara gömülür...

Bu tesbit tamamen benim duyduğum bir olaydır.O şoför sağ mı o er kimdir bilemem.
...........................................................................
ŞİMDİ bir ikinci perde aralıyorum;
Kuzey Amerika' da San Andreas Fay Hattı olarak bilinen önemli bir fay hattı var.Bunun altında önemli ölçüde enerji biriktiği ve bu enerjini açığa çıkması halinde ,çok şiddetli bir deprem sonucu Amerikanın sulara gömüleceği tezi yaygın.

Günümüz teknolojisi ile yeraltındaki fay hatlarını kırarak erkenden biriken enerjiyi çıkarmanın mümkün olduğu öne sürülür(Patlayıcılar ile, sondaj yapılır, patlayıcı yerleştirilir.)

Ancak böyle bir deneyin ne sonuçlara mal olacağı bilinemediğinden,öncelikle San Adreas Fay Hattı'na çok benzeyen Kuzey Anadolu Fay Hattı üstünde böyle bir deney yapılmasına karar verilir.Konu İsrailli taşeronlara havale edilir.Deprem sonrası Gölcük' gelen ilk kurtarma uzmanları İsaildendir.Yıklılan binada çok sayıda İsrailli uzman ölmüştür...Olayın akabinde Adriyatik kıyılarında olan 6.Filo'ya ait bir Askeri hastane vazifesi gören savaş gemisi rotasını kırıp İstanbula yönelir, o zamanın sağlık bakanı olayın şokunu atlatamaz ve yardım talebini reddeder...Yeter mi acep bunlar, bu bilgi el altından o zamanlar fotokopiler çektirilerek dağıtıldı.Ben de okuma şansı elde ettim.

Şimdi çözülemeyen sorular sorular;
1 )Denizin üstünden mavi bir alevin çıktığı söylendi olayın görgü tanıklarınca; O halde beklenenin 10.000 kat fazlası sürpriz bir metan gazı mı açığa çıkmştı ?
2) Bill Clinton niçin ülkemizi ziyaret etti ve küçük bir çocuğu kucağına aldı; vicdanen rahatlamak mı istiyordu kendini ?Kırmızı düğmeye bizzat o mu basmıştı ?!
3)Niçin bunlar kamuoyundan gizlendi v.s. vs.????
4) Deprem avcılığı adı verilen bu tip projeler ile daha kaç can yakılacak ?

BÜTÜN BUNLAR GERÇEK Mİ TANRIM ?

Saygılar Sayın Göktürkmen !

Ebru Lâl
16 Ekim 2008 Perşembe 09:02:53
Üzerime dolabın yürüdüğünü gördüğüm ve camların patlamak üzere olduğu an :S
aysegulguncan
16 Ekim 2008 Perşembe 02:50:03
deprem...:(
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.