Televizyonu çok eğitici buluyorum. Ne zaman biri televizyonu açsa, öteki odaya gidip kitap okuyorum. (Groucho Marx) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Mesut Kitabı - Mesut Kitapları

Mesut konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Mesut kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Burhan Bozgeyik

Erhan Yayınları

Güzel ahlak, insanı "insan" yapan, "adam gibi adam" yapan temel haslettir. Güzel ahlak, hem dünyada, hem ahirette mesut olmaya vesiledir. Güzel ahlak, sahibini güzelleştirir. Onu Allah, Resulullah ve insanlar nezdinde itibarlı kılar. Bu eserde güzel ahlak; Ayet-i kerimeler, "en güzel ahlak modeli" olan Peygamber efendimizin hadis-i şerifleri ve muteber islami kaynaklar ışığında anlatılmıştır. Ayrı..»»
Faruk Bildirici

Karatay Akademi Yayınları

“Mesut Yılmaz, arzuladığı gibi bir yeniden doğumu sağlayarak, merkez sağın liderliğini üstlenebilecek mi? Bunu elbette şimdiden tahmin edebilmek zor. Son sözü en büyük hakem zaman söyleyecek. Elinizde tuttuğunuz bu kitap ise, yeniden sahne alan Yılmaz’ı ve Türkiye’nin ‘Özal’lı yıllarını’ doğru okuyabilmek için katkıda bulunacak. Çünkü bu kitap bir yaşamöyküsü olduğu kadar bir siyasi tarih çalı..»»

Ziya Osman Saba

Varlık Yayınları

Genç sayılabilecek yaşta kaybettiğimiz Ziya Osman Saba'nın gerçekleştirmeyi çok istediği bir tasarısı vardı: Kendi hayatının romanını yazmak. Yaşamıyla paralel olarak, içinde yaşadığı ve çok sevdiği İstanbul'un da değişip geliştiğini görmüştü. Bu nedenle hazırladığı yapıta "Değişen İstanbul" adını vermek istiyordu. Anılarından par..»»
Ziya Osman Saba

Alkım Basın Yayın

Elinin altındaki imkanlardan yararlanmayı, başka birinin üzüntüsüne, kırılmasına sebep olmamak için düşünmeyen, yaşama savaşında kendi kişisel isteklerini yerine getirmek için kimseyi rahatsız etmeyen, kimseye yaklaşmayan kişiye ermiş adını vermek uygun düşmez mi' Herkesin birbirini itelediği, en değersiz yerler, nesneler için birbirine çelme taktığı dünyamızda bu çeşit ermişlere yer kalmamıştır. ..»»
Uğur Önver

Çizmeli Kedi Yayınları

Almanya’da gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak büyüdü. Küçük yaşta kendini ispatladı. Ailesi, özellikle babası en büyük destekçisi oldu. Mükemmel Almancası ve disiplinli çalışmasıyla Almanya’da çok sevildi. Bir Alman gibi disiplinli, bir Türk gibi teknik bir oyun anlayışı geliştirdi. Çocukluğundan beri Zidane hayranıydı. Onun maçlarını neredeyse nefes almadan izler, her bir hamlesini be..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.