İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Zemge Yayınları

Zemge Yayınları

• Zemge Yayınları Kitapları | • Zemge Yayınları İletişim Bilgileri | • Zemge Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Zemge Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 16 kitap bulunuyor."Zemge Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ali Çapan

Zemge Yayınları

Yaşlı çınar ağacının dallarına konan kuşlar kulağıma fısıldadılar. İlkbahar geliyormuş. Bu kaçıncı bahar böyle habersizce gelen beni hüzünle baş başa bırakıp ta giden. (Kitabın İçinden) »»
Meral Can Uludağ

Zemge Yayınları

Evvel zaman içinde bir masal doğar Kalbur zaman içinde ölür gece O masal ile vurulmuş göğsünden Sarılmış siyah bir kefene Geceden daha gece (Arka Kapak) »»
Osman Öcal (Vuslati)

Zemge Yayınları

Elinizdeki bu kitap edebiyat gönüllüsü Osman Öca'ın ikinci şiir kitabı. Önceki şiir kitabı Tuğra ile hem şiirlerini paylaşmış, hem de şiire gönül verenlere ders verecek nitelikte farklı hece ve aruz kalıplarını paylaşmıştı. Hicran Düştü Yarama adından da anlayacağınız gibi şairimizin sevgi ve aşk konularını barındıran şiirlerden oluşan ikinci kitabıdır. Şiire sevdalı gönül dostlarımızın b..»»
Müslim Çelik

Zemge Yayınları

Çakır Gelmez oldu denizlerden Çakır Gardaş nere gidem Mor salkım önünde kar buzul buzul Buzullar altında kar çiçekleri Sür ki, yaram allanmaya Dönmez oldu güzellerden Çakır Gardaş nasıl edem Yaradır içimizden ince Kovsam gitmez Sarsan bitmez Çek elini Dur ki yaram dallanmaya Çıkmaz oldu gönüllerden Çakır Gardaş kimsesizem yetimem Tutuşunca köşesi Sen nerdesin Kiminlesin Sar..»»
F. Bilge Kazaz

Zemge Yayınları

Canım Feda Kızgın çölde açan çiçeklere Yılanı deliğinden çıkaran sözlere Savaşı barışa çeviren liderlere Yağmurdan sonra doğan güneşe Donmuş kalpleri eriten gözlere Canım canım feda... (Kitabın İçinden) »»
Osman Öcal (Vuslati)

Zemge Yayınları

(H)azan inmiş yüzüne, bak geldiğin şu (H)ale (A)ğlasan (A)k saçlarn, ay düşmez bu (A)hvale (Z)alimsin ey (Z)ülalim, yüreğin dingin, (Z)iyan (A)vunma çare olmaz, (A)rtık gözünden (A)kan (N)asıl olacak dönmek mümkün mü ki (N)ihale (Kitabın İçinden) »»
Mehmet Kara

Zemge Yayınları

Bir çiçek ve iki kurtta gizli en yüce şifreler; Bir başka dünyaya göndermeler şu basit dizeler: Teraziyi kuramazsa yönetenler eğer; Birer kurtlu meyvedir gelecekte ülkeler... Pir Sultan darağacından çiçeğe durmul Bir açmış, pir açmış gönlümüzde Kuş olmuş gönlü Yunus'un Şiire konmuş. (Arka Kapak) »»
Celal Şenocak

Zemge Yayınları

50 Yıllık birikimin ilki olan bu kitapçık 2 yıllık çalışmam sonucu tamamlanmıştır. Bir Halloğlanlar sülalesi mensubu olarak hazırladığım kitabı, tüm köylüme armağan ettiğim için tarifsiz derecede mutluyum. İleriki çalışma ve araştırmalarımın başlangıcını oluşturan bu kitabın özellikle köyümüzün yeni neslinin ilgisini çekeceğini ümit ediyorum. (Önsöz'den) »»
Ahmet Çevik

Zemge Yayınları

Hayaller ve Umutlar, Ahmet Çevik'in ilk şiir kitabıdır. Çevik, uzun yıllara dayanan şiir yazma hevesini, yıllar içinde şiir tecrübesiyle yoğurmuş ve olgun bir şiir oluşturmayı başarmıştır. Bu kitabın sayfaları arasında severek okuyacağınız pek çok şiir bulacaksınız. Şair, bir iki şiiri dışında hemen bütün şiirlerini hece vezniyle yazmayı tercih etmiştir. Veznin kendisine sağladığı imkanları da o..»»
Mehmet Türkan

Zemge Yayınları

Akıl Akıl yaşta değil başta Ne alınır Ne satılır Tohum için toprak gerek Taşa tohum mu atılır Düşünürüm eğer varsam Aklın zıddı aptallıktır Pişen pişer Hamlar kalır Pişmişe su mu katılır (Arka Kapak) »»
Yüksel Akyüz

Zemge Yayınları

Toplu ölümlere ağıt yakan Kadın sesidir zaman Yarı aralık pencelerden Geçen mevsimlere bakar Sığ sularda karanlığın izleri Hep aynı günlerin yalnızlığı Sedirlere uzanırdı / derin yaz uykuları Paslı mangaldaki biber kokusu Bisikletimi vermiyor çocukluğum (Arka Kapak) »»
Alaattin Akyüz

Zemge Yayınları

Gel Artık Kapıldım, sürüklenmekteyim Bahtımın rüzgarıyla Erimekteyim gözlerinin Esrarlı şuasında Gecenin içinde Geçmişimde hesapta, harabım Kıvranmaktayım paslı bir Mengenenin kıskacında Geç kalma ne olur Haydi gel artık Coşkulu yüreğim bekliyor Avunarak seni umutla (Kitabın İçinden) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.