Senden soruluncaya kadar susmak, susturuluncaya kadar söylemekten hayırlıdır. HZ. ALi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yurt Kitap Yayın

Yurt Kitap Yayın

• Yurt Kitap Yayın Kitapları | • Yurt Kitap Yayın İletişim Bilgileri | • Yurt Kitap Yayın Hakkında Bilgi
Sitemizde Yurt Kitap Yayın isimli yayınevine ait Toplam 109 kitap bulunuyor.
1998 yılından bu yana tarih ve mitoloji alanında yayımladığı romanlarla, insanımızın gözlerinin önündeki kara perdeyi aralamak istiyor. Nereden geldik, nereye gidiyoruz? Geçmişimiz, köklerimiz nerede? Bu arayışımızda bir kılavuz, bir meşale olmak için yola çıktık.
Son Yayınlanan Kitapları
Hakan Gezik

Yurt Kitap Yayın

Sultan Alaeddin, üzerinde durduğu surlardan aşağıya düşecek gibi oldu. İlk anda nerede olduğunu fark edemedi, tekrar dengesini sağlayıp önünde uzanan uçsuz bucaksız sahrayı inceledi. Ağabeyi Sultan İzzeddin'in ordusu Dar ul-hısn Ovasını kaplamış. Kulağında rüzgarın taşıyıp getirdiği savaş naraları yankılanırken mahşeri bir kalabalık da sel olmuş akıyor, köslerin davudi gümbürtüleri yeri göğü inlet..»»
Celal Necati Üçyıldız

Yurt Kitap Yayın

Arka Kapak Yazısı   Bu kez kendi adını seslendi mübaşir: “Ayşe Çatakkoyak!” Sesi duyunca iyice ürperdi, duruşma salonuna girdi. Çıt çıkmıyordu salonda. Bütün gözler ona çevrilmişti. Onu da dinleyecekti yargıçlar. Daha önce dinledikleri tanık Ali Oğlan: “Memme Ellez Emmi, ne diyeceğimi unuttum, bir daha deyiver” demişti. Savcının, kafasında soru işaretleri doğmaya ..»»
Ünsal Öztürk

Yurt Kitap Yayın

Sultana gitmek isteyen yedi kat yeryüzünü ve dokuz feleği bilecek. Yol oradan gelmiştir, oradan geçmektedir. Yolu bilmeyen kaybolur. Gönlündeki sultanı bilirsen o seni bu yollardan geçirecektir. İnsana sadece insan olarak bakma, evliyayı dinle, onların sırrı vardır, gizlidir ve gönüldedir. Evvel vatandayken ten değil idin, Hakk ile birlikteydin. Ten daha sonra ateş, hav..»»
Brigitte Riebe

Yurt Kitap Yayın

Girit'in ünlü labirent söylencesini, Theseus ve Minotaurus'un hikayesini şimdiye kadar eski Yunan ataerkil bakış açısıyla okuduk. Brigitte Riebe'nin romanı, bu söylencenin anaerkil Girit kültürü açısından da son derece heyecanlı ve etkileyici olduğunu göstermektedir. Kraliçe Pasiphae ve bir boğa cambazının oğlu olan Aster..»»
Harold Lamb

Yurt Kitap Yayın

Aşkın, Bilimin ve Özgür Eleştirinin, Yıldızların Efendisi Ömer Hayyam'ın Romanı   "Şimdi" dedi Ömer sesini yükseltmeden, "hareket etme ve adım atma. Korkacak bir şey yok. Sadece kule senin etrafında dönecek."   Gazali, yüzünde hafif bir tebessümle, öylece bekliyordu. Böyle bir şeyin m&u..»»
Franz Kafka

Yurt Kitap Yayın

Tek kelimeyle edebi bir çizgi roman... Edebi olarak okunmak için iyiden iyiye bir çaba sarf edilmiş olsa da daha önce karşılaşmadığımız bir edebiyat türü. Dönüşüm bize kalıcı bir ders veriyorsa o da ‘olasılıksız olanın her daim önümüzde olduğudur’. Kuper bu düşünceyi fevkalade rahatsız edici eserinin neredeyse ..»»
R. Cumb

Yurt Kitap Yayın

"Böylece Rab Tanrı, yaratmış olduğu toprağı işlemek üzere, Adem'i Aden Bahçesinden çıkardı" -Yaradılış 3, 23- Çizgi roman dünyasının en yetenekli isimlerinden, yeraltı çizgi roman hareketinin yaratıcısı Robert Crumb'un, tartışmalar yaratan ve çok satan Çizgi romanı "Genesis."»»
Robert Lomas

Yurt Kitap Yayın

Tapınak Şövalyeleri hakkındaki gerçek, "Da Vinci'nin Şifresi" çılgınlığına gücünü veren romantik imgeden oldukça farklıdır. İnsanların kafasındaki bu imge köklerini, Sir Walter Scott'ın "Ivanhoe" romanındaki Tapınak Şövalyesi karakterinde bulur. Bu tarikatın sadece iki yüz yıl yaşadığı ve yedi yüz yıl önce yok edildiği söylenmektedir. Buna rağmen, Tapınakçılar insanların kafasında hâlâ mistik ve ..»»
Janet Hamilton

Yurt Kitap Yayın

Hristiyan Düalist Heretikler, Anadolu ve Balkan coğrafyalarında Hristiyan mezhepler arası mücadeleleri konu alan eski el yazmalarının derlendiği bir çalışmadır. Kitap, yedinci yüzyılda ortaya çıkan Paulikien kiliseleriyle Maniheizm, Bogomilizm ve Katharizm mezhepleri ve bu mezheplerin Anadolu ile ilgisi hakkında başvurulacak ana kaynaktır. Kitaptaki bölümler, onuncu yüzyılda kaleme alınan Peter o..»»
Igor Warneck

Yurt Kitap Yayın

Runlar birkaç yıl önce beni kendilerine çağırdılar. Onların çağrısını duydum ama dinlemedim. İçimdeki bir ses bana: "Henüz zamanı değil." dedi. Runlar hakkında kitaplar, bilgi sahibi kişiler, üstatlar ve Kelt rahipleri "onu" her zaman heyecanlandırıyor ve ayaklandırıyordu. Sonunda "o" kazandı ve "ben" teslim oldum; ..»»
Elizabeth Cunningham

Yurt Kitap Yayın

Elizabeth Cunningham'ın "Magdalenli Mary" Üçlemesinin İlk Kitabı. O bir Tapınak Fahişesi'ydi ta ki O'nunla... İsa'yla Tanışana Kadar... "Magdalen'li Mary'nin Tutkusu" adlı romanının ön bölümü olan bu harika Kelt öyküsünde, gençliğin cazibesi ve kibriyle dolup taşan Maeve ile İsa buluşuyor ve aralarınd..»»
Judith Tarr

Yurt Kitap Yayın

Onlar, Kayıp İmam'ın takipçileriydiler. Merkezleri, Pers ülkesinin Kartal Yuvası Aluh Amut'ta, Alamut'tadır. Sadece inançları yetiyordu. Uzun süre önce kaybolan İmamlarının geri dönmesini beklemekteydiler. Son derece katı kurallar içinde yaşıyorlardı. Bütün diğer inançlar sahteydi ve sahte müminler de onların avıydı. Dehşet..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.