Yaşamında öteki kişilere ulaşabildiğin anlar, bir ormandaki kuş ötüşleri gibi olacak... Uzaklardan gelip geçerken, kısacık bir süre yapraklarda yankılanacaklar o kadar. Orman bütün sessizliğiyle yine yalnız duracak orada... I.KANT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yordam Yayınları

Yordam Yayınları

• Yordam Yayınları Kitapları | • Yordam Yayınları İletişim Bilgileri | • Yordam Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Yordam Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 13 kitap bulunuyor."Yordam Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kemal Özer

Yordam Yayınları

Damar dergisinin verdiği Emek Ödülü, Beksav'ın düzenlediği 45. Sanat Yılı töreni dolayısıyla Kemal Özer için yazılan değerlendirme yazılarını ve yapılan konuşmaları derleyen kitap, aynı zamanda son 5 yıl içinde ozanla gerçekleştirilen söyleşileri bir araya getiriyor. Uzun süreli bir sanat çabasını topluca değerlendiremeye yönelik 15 kapsamlı yazı ve 10 ayrıntılı söyleşi. Sennur ..»»
Kemal Özer

Yordam Yayınları

Kemal Özer'in ***Bendeki Görüntüsü*** başlığı altında yazdığı, kendisini kişilerden kavramlara, tanımlardan düşlere, anılardan nesnelere kadar yayılan bir alanda sınamayı denediği, onlarla ödeştiği yazıları bir araya getiriyor. Can Yücel'den Mehmet Fuat'a 10 tanınmış yazarın ve sanatçının kimi bir anımsama coşkusunda, kimi bir deneme tadında, kimi ise bir arayış kıvamında portreler..»»
Kemal Özer

Yordam Yayınları

Şiiri Sorgulayan Yazılar; adından da anlaşılacağı üzere, şiirle, şiir sorunlarıyla ilgili bir kitap. Kemal Özer, bu kitabında şiire ilişkin tartışmaların yarattığı bulanıklığı gidermeyi, ele aldığı her sorunu ve kavramı özüne inerek yeniden göz önüne sermeyi amaçlıyor. Üç bölümden ilki, bu amaçla yeniden sorulmuş soruları ve onlara verilmiş yanıtları içerirken, ikinci bölüm XX. yüz..»»
Ejler Bille

Yordam Yayınları

Küçük şeylerin, küçük olayların insanda yarattığı yaşantı yoğunluğunu bilgece bir duyarlıkla yansıtan örnekler. Murat Alpar'ın Danimarka dilinden yetkin bir çalışmayla aktardığı bu örnekler size dünya şiirinden yeni bir tat getiricek. (Arka Kapak). »»
Sara Mathai Stinus

Yordam Yayınları

... Yazdığı şiirler, bir yanıyla, içinden çıktığı Doğu dünyasının renklerini, dokusunu yansıtırken, bir yanıyla, içinde bulunduğu Batı dünyasının duyarlığını ve eleştirisini taşıyor. Bu konumuyla özgün bir kimliği olan ozan, hem savaşımcılar geleneğinin bir halkası, hem yaşamın sorumluluğundan kaçmayan, dünyanın insanlık adına yeniden kazanılmasında pay sahibi olmaya kendini adayan ça..»»
Kemal Özer

Yordam Yayınları

Ezop, Milattan önce VII.-VI. yüzyıllarda yaşamış ünlü bir Yunanlı masalcı. Özgürlüğünü elde eden bir köle olduğu, Doğu ülkelerine birçok yolculuk yaptığı dışında onunla ilgili pek az şey, biliniyor bugün. Ama anlattığı masallar yüzyıllardır aktarıla aktarıla günümüze dek ulaşmış bulunuyor. Bu masallarda konular halktan alınma ve kahramanlar ise hayvanlar daha çok. Kısa kısa öykücükler..»»
Ergin Koparan

Yordam Yayınları

***Suskun Sesler*** Çağdaş Romen şiirinden özel bir kesit. Hem dünya şiirinin ülkemizde çok az bilinn bir kesiminden sesler getirdiği için, hem de özel koşullarda oluşmuş birikimler toplamını gözler önüne sereceği için derlendi. ***Suskun Sesler*** Çağdaş Romen şiirini ülke içinde ve dışında başarıyla temsil edenlerden en gençlerine dek 17 kadın ozanın ürünlerinden oluşuyor. Bu ürünl..»»
Miklos Radnoti

Yordam Yayınları

Miklos Radnoti, çağdaş Macar şiirinin en önemli temsilcilerinden biri. Aynı zamanda, kimliğinden dolayı baskı görenlerden. Duyarlığıyla gelecekteki acılı günlerin habercisi, yapıtıyla dirençli insanlığın onurlu bir sözcüsü. Çağımızın en çalkantılı döneminde, iki dünya savaşı arasında yaşamın sancılarını onun yapıtında yetkin bir biçimde dile getirilmiş buluyoruz. Elinizdeki kitap, ..»»
Lıçezar Elenkov

Yordam Yayınları

Lıçezar Elenkov, çağdaş Bulgar şiirinin, sosyalist kuruculuk döneminde insanı devinim ve eylem içinde ele alan atılımcı ***Nisan Kuşağı***nın önemli temsilcilerinden. Onun şiirlerinde kendi bireysel konumundan ülkesindeki yeni insana tanıklığı, ulusaldan evrensele bir açılım görülüyor. Estetik açıdan ise, özgün imgelerle örülü bir söyleyiş göze çarpıyor. (Arka Kapak) ..»»
Klara Jarunkova

Yordam Yayınları

Klara Jarunkova, çağdaş Slovak edebiyatının en önemli yazarlarından, özellikle çocuk ve gençlik edebiyatının Avrupa'da en çok okunan temsilcilerinden. Sayısı yirmiyi aşan kitapları, dünyanın belli başlı bütün dillerine çevrildi ve birçok ülkede yayınlandı. Bir Tanem, genç insanların içinde bulundukları sorunları, yaşadıkları çelişkileri büyük bir başarıyla yansıtan Klara Jarunko..»»
Kemal Özer

Yordam Yayınları

Cemal Süreya, Adnan Özyalçıner, Onat Kutlar, Orhan duru, Bilge Karasu, Ece Ayhan, Tevfik Akdağ, Ülkü Tamer, Afşar Timuçin, Hilmi Yavuz, Ergin Günçe, Erdal Öz'ün Kemal Özer'e ve Kemal Özer'in Erdal Öz'e yazdığı mektupları kapsayan bu derleme, bir yandan bugün yapıtları kabul görmüş yazarların daha o yapıtları yazmadan önce, yolun başındayken hangi koşullardan etkilendiğini, neler düşün..»»
Lubomir Levçev

Yordam Yayınları

Lubomir Levçev, çağdaş Bulgar şiirinin günümüzde en tanınmış, en çok çevrilmiş ve yayınlanmış temsilcisi. Onun şiiri, çağdaş yaşamın günlük yansımaları üstüne kuruludur. Ama bu yansımalar, en sıradan ayrıntıları olduğu kadar, en köklü sorunları, en büyük davaları da içermektedir. Öyle ki, bu şiirin geçmişten günümüze, en özgül koşullardan en kapsamlı atılımlara uzanan bağlantıları, ça..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.