Kötünün dünyada eseri kalmaz. EYRANİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yitik Ülke Yayınları

Yitik Ülke Yayınları

• Yitik Ülke Yayınları Kitapları | • Yitik Ülke Yayınları İletişim Bilgileri | • Yitik Ülke Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Yitik Ülke Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 54 kitap bulunuyor."Yitik Ülke Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mehmet Yaşin

Yitik Ülke Yayınları

"Mehmet Yaşın'ın şiirlerini, ilk kitabı Sevgilim Ölü Asker'den bu yana hep severek okudum... Kıbrıslıtürk Şiiri Antolojisi'ni izleyen yapıtı Eski Kıbrıs Şiiri Antolojisi bir seçki. Doksan sayfalık giriş bölümü, Mehmet Yaşın'ın kaleminden çok önemli bir inceleme. Kıbrıs'ta yaşamış uygarlıklar konusunda başlı başına bir kitap, bir şiir kültürü... Ardı sıra nefis şiirler, nefis şiir çevirileri. K..»»
Mehmet Yaşin

Yitik Ülke Yayınları

“Küresel dönemdeki ortak hikâyemizi anlatan Mehmet Yaşın'ın denemeleri düşünsel açıdan zengin ve belagati kuvvetli... İncelemelerle iç içe sunulan şiirler konuya uygun düşmekle kalmayıp, asıl noktaya parmak basıyor.” - Francis Mulhern-   “(Kozmopoetika), paradigmalar çerçevesinde değişen algılamaları, kabulleri bozan bir yapıt. Yerinde tespitlerle, sümenaltı bilgileri..»»
Erol Aslan

Yitik Ülke Yayınları

Her şey kişinin kendini tanıması ve kendine liderlik etmesiyle başlar. Her şeyi bilmeye, sorgulamaya çalışırız ama unutulan, gözden kaçan bir şey yok mu? Var, o da “kendimiz”. Hayattan beklentilerimize nasıl ulaşacağımızı, neler yapmamız gerektiğini biliyor muyuz? Kendimizi ne kadar tanıyoruz? Kendimize yakından, objektif bir gözle bakarak; yeteneklerimiz, tutkularımız,..»»
Hamdi Tuncer

Yitik Ülke Yayınları

Hamdi Tuncer’in düşlerinden yayılan sözcükler, Eda Alpaykut’un fırçasından ortaya çıkan renklerle bir araya geldi ve çocuklar için unutulmaz öyküler bu kitapta can buldu. Hamdi Tuncer, öykülerin arasına serpiştirdiği mesajlarla ve keyifli bir dille gözlem yeteneğinin öğrenme yolundaki kalıcılığının üzerinde duruyor. Doğanın içindeki kadar canlı, yeşil, mavi, rengârenk bi..»»
Kuzey Kayahan Saran

Yitik Ülke Yayınları

Kuzey Kayahan Saran'ın ilk öykü kitabı İki Ayaklı Hüzün. Zamana ve anılara dokunan, bazen sokaklarda gezdiren, bazen uzak bir gölgeyi arayan, ruhu derinlere sürükleyen, bir düşten kopup kıyıya vuran öyküler... “Bir şey havalandı gökyüzüne, gördüm. Bakışlarındaki sevgi döküldü. Beni görmedi. Yığıldı yere. Karanlığı çığlığımla yırtmak istedim, olmadı. Köpekler, şeytanı gö..»»
Mert Çuhadaroğlu

Yitik Ülke Yayınları

Mert Çuhadaroğlu, Huzur ve Bilgelik Defteri’yle okuru bugünlerde en çok ihtiyacımız olan şeyi birlikte bulma yolculuğuna davet ediyor… Ünlü Yaşam Koçu Mert Çuhadaroğlu, önce Hayatını Seç, Hayatını Değiştir kitaplarıyla tanınmıştı. Beşinci kitabı olan Huzur ve Bilgelik Defteri farklı bir formda hazırlanmış. Okur, kitabı bitirdiğinde hem bu kitabın okuru hem de yazarı olu..»»
Ümit Coşkun

Yitik Ülke Yayınları

“Bebek ve Çocuk Bakımının Erkekçesi” ve “Kuzuların Ergenliği” adlı kitapların yazarı, TRT sanatçısı Ümit Coşkun’dan çocuklar için doğa ve hayvan sevgisiyle, güzelliklerle dolu öğretici, sıcacık öyküler. Bir sitenin bahçesinde yaşayan kafadar mırnık kediler, soğuk gu?nlerin birinde ısınmak için arabalardan birine sığınıp uyuyakalmışlar. Mırnık kedilerden birinin siyah k..»»
Betül Dünder

Yitik Ülke Yayınları

su akıyor ben akıyorum, ben akıyorum su akıyor taşlar bana söylüyor bittiğini şarkının ve hatırlatıyor acımı zamanın koyulaştığı an hangi vaktinde göğün bitti perimin şarkısı?   sana soyundum eyy kara nehir ver bana bunun cevabını içine indim beyaz bir gövde hepten bir keder olarak yaylılar çalıyordu kirpiklerimi eğdiğimde başımı kaldırdığımda çözülüyordu aklımın..»»
Hakan Bayhan

Yitik Ülke Yayınları

Okyanusun kalbine düşen bir tohum, bu tohumdan yeşeren küçük bir ada ve bu adayı yurt edinen mutlu bir halk: Mavi Eşekler! BaşımıDerdeSokmam ve BaşımBeladanKurtulmaz: Onlar meraklı, becerikli ve bir o kadar da hayalperest iki Mavi Eşek. Mutlu bir adanın ve hüzünlü bir göç hikâyesinin kahramanları... Bu iki arkadaş birdenbire kendilerini bir yolculuğun içinde bulurlar. B..»»
Matthias Göritz

Yitik Ülke Yayınları

Matthias Göritz’in Robert-Gernhardt Ödülü’ne layık görülen romanı Hayalperestler ve Günahkârlar Türkçede… Sürükleyici sinema romanı Hayalperestler ve Günahkârlar bir film için perde arkasında yaşananları heyecanla önümüze seriyor.   Genç bir gazeteci, Alman sinemasının önemli figürlerinden biriyle bir röportaj yapma şansı yakalar, bu kişi, artık yaşlanmakta olan ve se..»»
Verda Pars

Yitik Ülke Yayınları

           Birbirleriyle alakasız hayatlara sahip insanlar art arda vahşice öldürülmekteydi. Cinayetlerin işleniş biçimleri arasındaki benzerlikler, onlara katilin bıraktığı işaretleri takip etmekten başka şans bırakmıyordu. İpuçlarının açtığı yoldan ilerlemek onları bir sonraki kurbana mı, yoksa katilin kendisine mi götürecekti? Ölü bedenlerin arasından açılan yollar, İ..»»
Hamdi Topçu

Yitik Ülke Yayınları

Macerayı seven Ahtapot Mori, küçük bir denizde yaşar, ancak hiç görmediği yerleri de merak ederdi. Günlerden bir gün yasak olduğu halde avlanmak için Ateşsuyu’na giden Mori, Mavi Kanat’la tanışır. Mavi Kanat ona merak ettiği yerleri gösterir. Ahtapot Mori’nin arkadaşlarını da alarak farklı dünyaları keşfe çıkması uzun sürmez... Hamdi Topçu, kaleme aldığı öykülerde doğa ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.