Gerçek sevgi, iyilik gördüğünde artmayan, kötülük gördüğünde eksilmeyendir. YAHYA B. MUAZ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yeni İnsan Yayınevi

Yeni İnsan Yayınevi

• Yeni İnsan Yayınevi Kitapları | • Yeni İnsan Yayınevi İletişim Bilgileri | • Yeni İnsan Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Yeni İnsan Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 69 kitap bulunuyor."Yeni İnsan Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Vandana Shiva

Yeni İnsan Yayınevi

Vandana Shiva, dünyadaki tüm küçük köylülerin en sadık dostudur. Kariyerini elinin tersiyle bir kenara iterek, bütün bildiklerini onlar için vakfetmeye söz vermiştir. Hindistan’dan başlayarak nerede küçük köylü lehine bir hareket varsa, orada hazır bulunmuştur. Onlara bilgileri ile destek olmuş, varlığıyla kol kanat germiştir. Vandana Shiva pelerini olmayan bir kahramandır. Tohumun Hikayesi, k..»»
Kolektif

Yeni İnsan Yayınevi

“Işık saçan bir enerji yayılır ve tüm yaşamı oluşturur. Bizimle; bitkiler, doğa ruhları ya da bu gezegendeki hayatı paylaştığımız insanlar aracılığıyla konuşsa da, tümü arkalarındaki ve içlerindeki derin gerçekliğin yansımalarıdır. Findhorn Ekoköyü’nde mit gerçeğe dönüştü ve bize sadece spiritüalizmin yeni bir formunu değil, yeni bir yaşam ve birlik vizyonu da sundu. Esasen devalar..»»
Kolektif

Yeni İnsan Yayınevi

Bu antoloji, 2013 ve 2014 yıllarında ilk uygulamada beş ve ikinci uygulamada dört ülkeden gelen öğretim görevlisi ve öğrencilerin katıldığı iki ERASMUS projesininin sonucu olan analizleri ve yansımaları içermektedir. Katkılar, şimdiye dek ele alınmamış konular da dahil olmak üzere dil(ler), eğitim ve gü? konularına odaklanmaktadır. Metinler Almanca, İngilizce ve Türk?e y..»»
Kemal İnal

Yeni İnsan Yayınevi

Çocuk ve çocuk eğitimi bir proje olamaz. Çünkü çocuk farazi bir kişi değildir. Kendine özgü bir dünyası vardır ve çocuk o dünyanın öznesidir. Çocuk hakları, bugün dünyanın pek çok ülkesinin normlarından biridir. Bu yönüyle, geçmişin romantik felsefe ve edebiyatının soyut yüceltmesi içinde idealize edilen bir çocuk, günümüzde artık toplum içinde somut bir dünyanın öznesid..»»
İnci San

Yeni İnsan Yayınevi

Sanat dallarının etkileşiminin yaratıcı dramada önemli oluşu kadar, diğer bilimsel ve yarı bilimsel disiplinlerin de yaratıcı drama eğitim biliminde yer alması söz konusudur. Sosyal bilimler, doğa bilimleri, tinsel bilimler, ekonomi, politika gibi alanların etkileşimi yanında ve en önemli olarak kültür, düşünce ve sanatlar tarihi, felsefe, psikoloji ve sanatlardaki akıml..»»
Joe L. Kincheloe

Yeni İnsan Yayınevi

Eğitimden hiç kimse memnun değil. Çok açık ki değişmesi ve dönüşmesi lazım. İktidarı, muhalefeti, öğretmeni, öğrencisi herkes şikayetçi. O zaman uzun uzun düşünmek, derinlemesine tartışmak ve hatta hiç olmayacak gibi gözüken önerileri denemek zorundayız. “Joe L. Kincheloe, son yirmi yılda Eleştirel Pedagoji’yi yeni okurlarla tanıştırdı, bu konudaki ilgiyi canlandırdı ve..»»
Kazım Öztürk

Yeni İnsan Yayınevi

Hiç bil­me­di­ği­miz bir dilde duy­du­ğu­muz bir şarkı bizi ne kadar et­ki­le­ye­bi­lir, ha­ya­tı­mı­zın akı­şı­nı ne de­re­ce de­ğiş­ti­re­bi­lir? Jan bü­yü­kan­ne­si­nin ölüm dö­şe­ğin­de ken­di­si­ne söy­le­di­ği şar­kı­nın izini sü­rer­ken, ha­ya­tın­da bil­di­ği­ni san­dı­ğı ger­çek­le­ri sor­gu­la­ya­ca­ğı­nı bil­mi­yor­du. Jan Zer şar­kı­sı­nı ilk duy­du­ğun­da do..»»
Corporate Watch

Yeni İnsan Yayınevi

Kapitalizm doğayı ve insanı sömürür. Ekolojik krize çözüm iddiası taşıyan yeşil kapitalizm ise bu sömürüye iyi niyetli kitleleri katarak meşrulaştırır, kapitalizme yeni rant ve sömürü alanları yaratır. Yeşil kapitalizm farkına varmadan hepimizi çemberine alan, sinsi ve sessiz bir kapitalizm türü.   Bir kılavuz niyetiyle kaleme alınmış elinizdeki kitap, sade ve anlaşılı..»»
Kolektif

Yeni İnsan Yayınevi

Birçok ebeveynin çocularından  beklentileri arasında  iyi bir okul kazanarak iyi bir meslek sahibi olması düşüncesi bulunmaktadır. Fakat bu beklentinin en önemli kısmı hiç kuşkusuz nitelikli okullardan birini çocuğun kazanmasıdır. Adı-sanı, ünü, geleneği, başarıları, verdiği formasyonu, efsane kadroları, dil eğitimi iyi bilinen bu okulların bu kadar talep görmesinin ardı..»»
Toby Hemenway

Yeni İnsan Yayınevi

Arka Kapak Yazısı     Şehir permakültürü şehirde bahçecilik yapmaktan fazlasıdır. Şehir permakültürü bahçede öğrendiklerimizi alır ve bunu çok daha geniş bir insan deneyimine uygular. Bu sayede yalnızca bitki bahçeciliği değil; insan, mahalle ve hatta kültür bahçeciliği de yaparız.   Bu kitabın amacı da okuyucularına permakültür tasarımcısı gibi düşünmeyi öğretmek,..»»
Alev İnan

Yeni İnsan Yayınevi

İçinizdeki tilkileşmiş kadının ruhu, keşfedilmek üzere orada bekliyor!   Daha önce mitolojik karakterleri ve öykülerini günümüze uyarlayan, bazen de kendi mitolojisini yaratan tarzı ile farklı bir kulvarda ön plana çıkan yazar Alev İnan, bu defa Japon mitolojisinin en ilginç karakterlerinden biri olan Tilki Ninko’yu tilkileşen bir kadının hikayesinde başkahraman olarak..»»
Gürkan Akgüneş

Yeni İnsan Yayınevi

Gıdanız ilacınız, ilacınız gıdanız olsun…" Hipokrat'ın çağlar öncesi dile getirdiği bu söz bu kitabı özetleyecek en doğru ifade olsa gerek. Çünkü açlığa çare olarak lanse edilen “yeşil devrim”le endüstrileşerek pakete giren gıdalar doğallığını yitirdi. Artık neredeyse her öğünde tarım ilaçları, kimyasal gübreler, katkı maddeleri, hormonlar, antibiyotikler ve GDO ile bul..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.