Yalnız seni sevenleri sevmek sevgi değil, değiş tokuştur. CENAP ŞAHABETTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Yedirenk Yayınları

Yedirenk Yayınları

• Yedirenk Yayınları Kitapları | • Yedirenk Yayınları İletişim Bilgileri | • Yedirenk Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Yedirenk Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 13 kitap bulunuyor."Yedirenk Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları

Yedirenk Yayınları

Gizli İlimler tabiri, İslam kültür geleneğinde el-ulûmü'l-hafiyye olarak anılan disiplinleri ifade etmektedir. Bu disiplinler genellikle, büyü, kehanet, fal, astroloji, huruf ilmi, ebced ilmi, vefk ilmi, fizyonomi, tarot... gibi geleneksel kültürlerde sık rastlanan bilgi alanlarından oluşmaktadır. Ancak bu alanlara duyulan ilginin modern toplumlarda ..»»
Sayın Dalkıran

Yedirenk Yayınları

İnsanlar tarih boyunca bir yaratıcıya inanmışlardır, ancak, bu inancın şekilleri arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır.Tanrı´nın bir şekli olup olmadığı, bir şekli varsa neye benzediği ise hep merak konusu olmuştur.Allah´ın, Kur´an´da hiçbir şeye benzemediği ifade edilirken, farklı bir kısım din mensupları O´nu müşahhaslaştırma yönüne gitmi..»»
Levon Panos Dabağyan

Yedirenk Yayınları

(...) Osmanlı Hükümdarı Fatih Sultan II Mehmed Hân Gazi ile Akkoyunlu Hükümdarı Uzun Hasan Bahadur Hân arasında zuhur etmiş ve Türk tarihi içinde özel bir yer tutan meşhur Otlukbeli Savaşı'nda her iki taraftan da ünlü komutanlar, vezirler ve ilim adamları da iştirak etmişlerdir ki, Saray-ı Hümâyûn ve Devlet Hekimbaşı s..»»
Levon Panos Dabağyan

Yedirenk Yayınları

İnsanlık tarihinin en uzun soluklu "birarada yaşama" tecrübelerinden birine sahip olan Anadolu Türkleri ve Ermenileri, bu dönem boyunca iç içe geçmiş, ortak bir yaşam kültürü oluşturmuşlardır. Mimariden yemek kültürüne, ticaretten devlet idaresine, tiyatrodan edebiyata... yüzlerce konuda oluşmuş bu ortak kült&uum..»»
Osman Özsoy

Yedirenk Yayınları

Çocukların ve gençlerin cinsel eğitiminden birinci derecede sorumlu aileler ve eğitim kurumlarıdır. Kültürel yapımız nedeniyle hem ailelerde cinsel konular konuşulmamakta hem de ebeveynlerin önemli bir kısmının bu konularda eğitimleri yetersiz kalmaktadır. Eğitim kurumlarında ise cinsel eğitim uygulamaları henüz deneme aşamasındadır. Neticede çocukl..»»
Fethi Gedikli

Yedirenk Yayınları

Bu kitapda 1960'lı yıllarda Akçaabat'ın kent dokusu ve köyleri hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra ilçe merkezi ağırlıklı tespit edebildiğim askeri, dini ve sosyal yapıları özet olarak tanıtmaya çalışacağım. Elimden geldiğince de ayrıntılara girmeyeceğim. Akçaabat diğer adıyla Pulathane Karadeniz'in Sinop'tan sonra en doğal l..»»
Fethi Gedikli

Yedirenk Yayınları

Bu kitap, daha önce yayınlanmış olan birinci kitapta yer almayan, Akçaabata ilişkin bilgileri içeren bir şehir kültürü kitabıdır. Ülkemizin kadim yerleşim merkezlerinden biri olan Akçaabat üzerine yazılmış metinleri titizlikle bir araya Fethi Gedikli, bu çalışmasıyla şehir tarihine bir kayıt düşmekte...»»
Mehmet Çiçek

Yedirenk Yayınları

Müslümanlar, hayatlarının her safhasında yetkinliklerine bağlı olarak Kurânla bir irtibat kurma gayreti içinde olmuşlardır. Bu gayret bazen benzer algıları vurgulayarak sürekliliği sağladığı gibi zaman ve zemine göre farklı cevapların üretilmesine de yol açmıştır. XV. asır ile XX. asırda yaşamış tefekkür ehli iki şahsın, Molla Fenârî ile Fazlur Rahmanın Kurâna nasıl yaklaştıklarını ortaya koymaya ..»»
Mustafa Öztürk

Yedirenk Yayınları

İslâm dininin ve medeniyetinin evrensel niteliği, dinin doğduğu yer ve toplum olan Araplar dışındaki milletlerin de bu din ve medeniyete katkılar sağlamasını temin etmiştir. Ancak anadili Arapça olmayan insanların Arapça bilmeyi gerektiren hususlardaki katkıları zaman zaman tartışmalar da doğurmuştur. Bu eser, Arap olmayan unsurların hadis rivayeti konusunda etkinlikleri, sebep oldukları problem..»»
Recep Özdirek

Yedirenk Yayınları

Akit hürriyeti nazariyesi, hukukun özellikle de borçlar hukukunun temel ilkelerinden birini teşkil etmektedir. Son derece hassas ve önemli bir konu olan akit meselesi, konuya ilgi duyanlar bakımından ehemmiyet arzetmektedir. Bu kitapta yazar, konu ile bağlantılı en ufak detayı dahi atlamadan, akit meselesini mercek altına alıyor, bilinmesi icap eden tüm detayları ayrıntılı bir şekilde ortaya koyuy..»»
İnkılap Nadirli

Yedirenk Yayınları

Eser Azerî şâir ve sanatçı İnkılap Nadirlinin biri manzum oyun diğeri manzum nasihat-özdeyiş türünde iki kitabını bir araya getiriyor. Eserleriyle ideal bir insan karakteri ortaya çıkarmayı hedefleyen şairin beyitlerinin özünü; hayırlı amele ve insanlık onuruna yakışır işlere davet, dürüstlük, ahlaki değerler, halkına sadakat, manevi köklere bağlılık, saflık, vatanseverlik motifleri oluşturuyor. N..»»
Salih İnci

Yedirenk Yayınları

Heybeliada Ruhban Okulu, İstanbuldaki Fener Rum Patrikhanesine bağlı olarak 1844 yılında kurulmuş ve 1971 yılına kadar Ortodoks teolojisi eğitimi vermiş önemli bir okuldur. Kuruluşundan itibaren kendine özgü eğitim ve öğretim anlayışı göstermiş olmasının yanısıra, yazılı ve sözlü Ortodoks geleneğinin korunup geliştirilmesini de üstlenmiştir. Gerilen Türk-Yunan ilişkilerinden nasibini alarak 197..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.