Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yazarın Kendi Yayını

Yazarın Kendi Yayını

• Yazarın Kendi Yayını Kitapları | • Yazarın Kendi Yayını İletişim Bilgileri | • Yazarın Kendi Yayını Hakkında Bilgi
Sitemizde Yazarın Kendi Yayını isimli yayınevine ait Toplam 77 kitap bulunuyor."Yazarın Kendi Yayını" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mehmet Atasever

Yazarın Kendi Yayını

Türkiye’de 2003 yılından itibaren uygulamaya konan “Sağlıkta Dönüşüm Programı” ile birlikte özellikle kamu sağlık sektöründe verilen mevcut hizmetleri daha verimli, etkili ve kaliteli sunabilmek için hizmet alım uygulamaları yaygınlaştırılmıştır. Sağlık sektörü, özelde kamu hastanelerinin gittikçe artan bir oranda,özellikle kendilerine has faaliyetleri gerçekleştirmek is..»»
Mehmet Atasever

Yazarın Kendi Yayını

Türkiye’de Ağız— Diş Sağlığı ve Dental Görüntüleme Hizmetleri     »»
Mehmet Atasever

Yazarın Kendi Yayını

Türkiye sağlık sektöründe laboratuvar hizmet alımlarına yönelik yapılan bu çalışma beş bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde; hizmet alımları ile ilgili genel kavramlar, tarihsel gelişimi, mevzuatı, sınıflandırılması ve verileri açıklanmıştır. İkinci bölümde; tıbbi laboratuvar hizmet alımlarının tanımı, kapsamı, sınıflandırılması, ihtiyacın tespiti ve teknik özelliklerin be..»»
Arif Bilgin

Yazarın Kendi Yayını

Atışma-Namluya Şiir Sürdüler   »»
Arif Bilgin

Yazarın Kendi Yayını

Tam yedi yaşımda yetim kalmışam Annem, neden baba yüzü görmedim  Yetim kalışı ve ailenin fakirliği nedeniyle başarılı olduğu tahsile devam edemeyen Ali Çimen/Sefil Ali/Âşık Çimanî çok küçük yaşında ekmek peşine düşer. Bu sebeplerden o, şiir dünyasını besleyecek dağarcığını, orta yaşlara doğru, başka bir deyişle ‘hayat üniversitesinde’ doldurma fırsatı bulabilir. Dolayıs..»»
Arif Bilgin

Yazarın Kendi Yayını

Geçmişten bugüne Elbistanlı kadın şairlerimizin hepsine ulaşmak mümkün değil. Yaşayanları bile tespit etmekte ve onların birçoğundan yeterince özgeçmişleri ve eserleri hakkında bilgi almakta zorlandık.   Maalesef kadınlar hâlâ şiir yazmaya çekiniyor, yazanlar da yayınlamaları şöyle dursun başkasına duyurmaya bile çekiniyorlar. Önceki yıllarda yazıp söyleyenlerin çoğunu..»»
Arif Bilgin

Yazarın Kendi Yayını

İnsanla iyilik arasına dikenli bir köprü yapmıştır şeytan. İnsanla kötülük arasındaki köprü ise dikensiz asfalt bir yoldur. İşte bu dikenli yolun temizlenmesi işini üstlenen yazarlardan biri de, ‘bir insan sevdalısı’ olarak bilinen emekli eğitimci dostum Arif Bilgin’dir.   Aynı zamanda da bir Elbistan, bir Türkiye ve Dünya sevdalısıdır Arif Bilgin. Yazılarında insan il..»»
Arif Bilgin

Yazarın Kendi Yayını

Türk şiirinin bir geleneği olan Atışma’nın canlandırılması ve bölgemizde yeniden hayat bulması amacıyla birkaç yıldır gayret sarf etmekteyiz.   Atışma, edebiyatımızda daha çok saz şairleri arasında yüz yüze oturup irticalen söyleşerek, delikanlılarla genç kızların karşılıklı veya birbirleri arasında manileşmeleriyle hayatiyet kazanmışsa da özellikle son asırda birçok ş..»»
Arif Bilgin

Yazarın Kendi Yayını

“Arif Bilgin, bu eserlerini “Elbistan Türkçesi”nin dil yapısına bağlı kalıp ağız )söyleyiş ve seslendiriliş) şeklini ve doğal gelişmesini sürdürerek kilit vurulmamış yaşayan bir Türkçe ile yazmıştır.   Türk kültüründe seçkin bir yeri olan Elbistan’ın kültür mirasını ve bu mirası yarınlara taşıma görevini yüklenmiş önemli birer kaynak olarak dünyamıza sunulmuştur.”   -..»»
Arif Bilgin

Yazarın Kendi Yayını

  “Arif Bilgin hocamızın Terk Eden Elbistan başlıklı harika yazılarını okuyor musunuz dostlar? Bu yazıların bir zamanların “köy edebiyatı” yapan yazarların pabucunu dama attığının farkında mısınız? Onun üslubu, ötekiler gibi halkına düşmanca davranmıyor. Bilakis halkının çilesiyle içşelleşmiş. O çileyi içinden ve içerden yaşıyor. Bu yazıların kitap haline gelmesini dört ..»»
Arif Bilgin

Yazarın Kendi Yayını

Terk Eden Elbistan serisinden hazırladığım üç cildin içinde onlarca ailenin ŞECERESİNİ yazarak Elbistan'da asırlarca birlikte yaşamış, yerli insanları, ailelerini, akrabalık bağlarını, kabilelerini, aşiretlerini hatta bazı ailelerin daha ötesini yazarak gidenlerin ayaklarına birer düğüm atmak, kalanların da ellerine birer bağ vermek istedim. Birbirlerini unutmasınlar, ki..»»
Arif Bilgin

Yazarın Kendi Yayını

  “Tek Eden Elbistan”ı anılarımızdan yaşatmaya çalışıyorduk, biz bize sessizce ahrazlar gibi… Göz kulak oldunuz… Elbistan, artık terk etmeyecek sayenizde; anılarda değil her yerde yaşanacak… Terk eden Elbistan yazılarını kitaplaştırmakla Elbistan’ımızın folklorik, edebi, sosyal ve kültürel değerlerini müze inşa ederek ebedileştirdiniz… Size ne kadar teşekkür etsek azdır…..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.