Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

• Yapı Endüstri Merkezi Yayınları Kitapları | • Yapı Endüstri Merkezi Yayınları İletişim Bilgileri | • Yapı Endüstri Merkezi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Yapı Endüstri Merkezi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 92 kitap bulunuyor."Yapı Endüstri Merkezi Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Abdullah Sarı

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

Önemli yapı bileşenlerinden biri olan "Merdivenler"i inceleyen bu çalışmanın amacı, mimarlık öğrencilerine konu ile ilgili temel bilgileri topluca sunmaktır. Bu nedenle, kitapta uygulama örnekleri en aza indirilerek, daha çok merdivenlerin biçimlenmesini, boyutlandırılmasını ve düzenlenmesini etkileyen faktörlerin açıklanmasına ç..»»
Rüştü Erata

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

"Her şey eskir, yıpranır, unutulur ama birtoplumunu dili 'tam bağımsız'lığını korursa, sonsuza dek yaşantısını sürdürür. Sayın Rüştü Erata'nın bu dev çalışması işte bize bunu anmısatıyor, bu gerçeği, bu dil savaşını....O savaşı yiritmemizin kaçınılmazlığını...Sayın Erata'nın ortaya koyduğu bu dev yapıt, bizi gerçek bir yo..»»
Amos Rapoport

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

- Çevre-Davranış Etütlerinin Doğası ve Rolü - Çevrenin Doğası ve Tipleri - Kültürün Önemi - Tercih, Seçim ve Tasarım - Kültürün Doğası - Kültürün "Ölçeği" - Kültürü Kullanmak - Uygulama Örnekleri»»
Hülya Yürekli

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

Bu kitabın amacı Türk Evinin tarihsel özelliklerinden çok, onun mimari özelliklerini ele almaktır. Bir bakıma, mevcut olan bu tür yapıların köklerine inmeye çalışmak yerine, onların varlığının mimarlığa katkılarını, dolayısıyla varlıkları ve 'şimdi' arasındaki bağlantıyı araştırmaktır. Dolayısıyla bu araştırma Türk Evi'nin oluşma ve gelişme s..»»
Doğan Kuban

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

Professor Kuban has held various academic positions in the USA, Italy and Turkey. He was a founding member of the Turkish Commission of the International Council of Monuments and Sites. He holds many awards and has written many works of reference. He has also written numerous articles and research publications.»»
Kolektif

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

Türkiye'deki 2000 sonrası mimari yaklaşımları ele alacağımız, gerçek ve sanal ortamdaki yayınlar ve düzenlenecek etkinlikler aracılığıyla çağdaş mimarlık örneklerini aktaracağımız projeyle; mimarlık kültürüne katkı sağlarken, çağdaş mimarlığı sektörün ve kamuoyunun gündemine taşımayı, farkındalık yaratarak düşünmeye sevk etmeyi amaçlıyoruz. Her yıl farklı bir tipoloji üzerinden gerçekleştireceğimi..»»
Kari Jormakka

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

"Adım Adım" dizisi, mimarlık öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış temel bir başvuru kaynağıdır. Amacı, mimarlık disiplinindeki farklı faaliyet ve uzmanlık alanlarında yaşanan süreçleri adım adım takip ederek, bu süreçlerde karşılaşılan temel sorunları, süreçlere etki eden faktörleri ve çözüme ilişkin geliştirilen belli başlı yaklaşım ve ilkeleri, anlaşılması kolay açıklamalar ve ufuk açıcı öne..»»
Manfred Hegger

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

Adım Adım" dizisi, mimarlık öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış temel bir başvuru kaynağıdır. Amacı, mimarlık disiplinindeki farklı faaliyet ve uzmanlık alanlarında yaşanan süreçleri adım adım takip ederek, bu süreçlerde karşılaşılan temel sorunları, süreçlere etki eden faktörleri ve çözüme ilişkin geliştirilen belli..»»
Kolektif

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

Projeler/Yapılar dizisinin altıncı kitabı Peyzaj Tasarımı, Türkiye'den ve dünyadan önemli peyzaj mimarlarının tasarımlarından oluşan bir derlemedir. Kitapta, son birkaç yılda, 29 peyzaj mimarı/grubu tarafından Türkiye'nin ve dünyanın 25 ayrı noktasında gerçekleştirilmiş 39 peyzaj tasarımı sunuluyor. Bu kitapta müelliflerinin izniyle yayımlanan projeler, kuşkusuz onların en iyi yapıtları olmak iddi..»»
Andrew Ballantyne

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

Deleuze ve Guattari’nin ortak çalışmalarının ilk ürünü sayılan Kapitalizm ve Şizofreni: Anti-Oedipus, yapısalcılık sonrası yaşam için bir manifesto olarak yazılmış ve 1968 öğrenci ayaklanmalarının ruhuyla bağdaştırılmıştır. O zamandan beri felsefe, politika, psikanaliz, fizik, sanat ve edebiyat gibi mecraları katederek ortaya attıkları kapsamlı ve karmaşık fikirler, tasarımcı ve mimarların u..»»
Werner Muller

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

1. Cilt: Mezopotamya’dan Bizans’a Mimarlık Tarihi 2. Cilt: Romanesk’ten Günümüze Mimarlık Tarihi “Mimarlık” ve “yapı sanatı”nı tarihsel süreçteki gelişimi ve geçmişten bugüne geçirdiği evrelerle çizimler ve tablolar eşliğinde ayrıntılı olarak tanıtmayı deneyen Mimarlık Atlası, konuya ilgi duyan okuyucuların sanat ve mimarlık tarihinde daha da derinleşmesi..»»
Ken Yeang

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

Ekotasarım, yerküremizin sürdürülebilir bir geleceği olabilmesi için mevcut mimarlık anlayışımızı ve tasarım yaklaşımımızı kökten değiştirmemiz gerektiğini nedenleriyle birlikte ortaya koyan, kapsamlı ve öğretici bir ekolojik tasarım rehberidir. Binalardan ev ürünlerine kadar her tasarım nesnesine, çevreye etki eden potansiyel bir atık olarak bakabiliriz. Ken Yeang, tasarımlarımızın doğal çevreyle..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.