Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yalın Yayıncılık

Yalın Yayıncılık

• Yalın Yayıncılık Kitapları | • Yalın Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Yalın Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Yalın Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 56 kitap bulunuyor."Yalın Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ali Osman Taşlıca

Yalın Yayıncılık

Bu kitap, Suriyeli mültecilerin, 2011 yılında ülkemizde başlayan mücadelelerini, onlar hakkında yanlış bilinen bir çok doğruyu bir proje döngüsü içerisinde anlatmayı hedefliyor. Çalışmada Suriyelilerle ilgili genel bir durum tespitinden sonra, sahadan derlenen bir çok bilgi, yaşam hikayesi ve üç farklı yılı kapsayan farklı Suriyelilerin katıldıkları saha çalışmalarının sonucunda saptanan sorunl..»»
Hüseyin Yangın

Yalın Yayıncılık

Anadolu’nun küçük bir kentinden doğan büyük bir hikayeye tanıklık ediyoruz. Kentin futbol kulübünün 1968 yılında başlayan hikayesi, hayallerinde o kulübü kalkındırmak olan bir çocuğun büyümesiyle yön değiştiriyor. Rize’nin Pazar ilçesinin spor kulübü Pazarspor ve onu yücelten Hüseyin Yangın’ın yolu bir kez kesişince hayaller gerçekleşiyor, her daim omuz verenlerle bambaşka insanlara, hikayelere uz..»»
Şükrü İlker Bırakoğlu,Tayfur Böler

Yalın Yayıncılık

Cüneyt Mengü

Yalın Yayıncılık

When overseas travel agency owners and directors, predominantly from Middle Eastern countries visited my Istanbul office and saw my “Travel Management” book published in 2018 in Turkish, insisted that I publish the same book in English. These comments made me excited and encouraged to publish the book in English with some revisions and additions. Travel and tourism industry is one of the world’..»»
Şükrü İlker Bırakoğlu,Tayfur Böler

Yalın Yayıncılık

SAP Basis Yönetimi ( Cilt 1 )»»
Ercan Oğuz

Yalın Yayıncılık

Ayşe Hafsa Vâlide Sultan, Osmanlı İmparatorluğu’nun zirveye çıkmasına vesile olan Kanûnî Sultan Süleyman Han’ın annesi ve ona bu zemini hazırlamak için 8 yıllık saltanatında İslâm birliği kurarak mücadele veren, âdeta at sırtından hiç inmeyen Yavuz Sultan Selim Han’ın eşidir. Osmanlı tarihinin en kudretli kadını olan Ayşe Hafsa Vâlide Sultan 1534 yılında 56 yaşında iken vefat etti. Resmî olarak..»»
Bilal Kodalak

Yalın Yayıncılık

2008 Küresel Finans Krizi ile birlikte, uluslararası para ve ödemeler sisteminin sağlıklı işleyişine ilişkin ekonomi ve finans çevrelerinde; “Amerikan Doları’nın hegemonyasının sarsılması ile artık çoklu bir para sistemine mi geçiliyor?”, “Altın bu sistemin neresinde olabilir?”, “Merkez Bankalarının, altının da dahil olacağı uluslararası para sistemindeki rolü ve bunun para politikalarına yansımal..»»
Teslime Gülsen Nurdoğan

Yalın Yayıncılık

Kur'an-ı Kerim'e sevda, Rasulullah'a muhabbet; rehber olup öğretenlere olan bağlılık aktı gönlüme. Muhabbet, bir ırmak gibi geçip geldiği yerlerden kelimeler aracılığı ile taşındı. O duyguları hissettim yazar ile birlikte. Kâh ürperdim haşyet ile, kâh Simurg'la göklerde uçtum. Efendimize, sahabe-i kirama, asırlardır eserleri ile yaşayanlara, hocalarımıza muhabbet coştu gönlümde. Okuyan ile yazan a..»»
Gözde Özgür,Gözde Özgür

Yalın Yayıncılık

Öksüz, yetim, kimsesiz kalmış bir çocuğun büyüyünce koskocaman bir aile sahibi olmayı hayal ettiği yerdir “Vatan”...Ekip, hasat ettiği ürününü seyrederken, kendisini köy meydanında, aslan parçası oğlunun düğününde halay çekerken gören babanın tarlasıdır “Vatan”... Bir genç kızın, avuçlarına alıp koklarken, vuslata eremeden şehit olan nişanlısının kokusunu duyduğu topraktır “Vatan”...Büyük bir s..»»
Bekir Kayacan

Yalın Yayıncılık

Ekonomilerdeki olgu veya değişimlerin etkilerini anlamak ve açıklamak için çok sayıda teknik veya yöntem geliştirilmiştir. Ne var ki tüm bu yöntemlerin amacı asıl itibarıyla aynı olsa ve bazı durumlarda da birbirlerinin modifikasyonu veya açılımı olsalar dahi aralarında yaklaşım matematiksel yapı varsayımlar ortaya konulan çıktılar ve maliyet bakımından göz ardı edilemez farklılıklar bulunmaktadır..»»
Celil Çınkır

Yalın Yayıncılık

Bu kitapta; bu toprakların, bin yıllık yurdumuz Anadolu’muzun eşsiz kültür hazinesinin korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillerimize aktarılması için, Çukurova ve Toroslar’a ait hikâyeli türküler ve ağıtların bir kısmı, okurları ve sevenleri ile buluşturulmaya çalışılmıştır. Bunu yaparken yararlanılan en önemli veri tabanı, yayın hayatının otuz beşinci yılına giren Andırın Postası Gazetesi’ni..»»
Sezgi Gedik Arslan,F. Füsun İstanbullu Dinçer

Yalın Yayıncılık

Kentlerin korunması, iyileştirilmesi, yenilenmesi, yeniden canlandırılması ile kentlerin daha iyi bir duruma gelmesini amaçlayan, merkezinde yerel yönetimlerin yer aldığı kentsel dönüşüm çalışmalarında özel sektör ve toplumun da işbirliği ve menfaatleri söz konusu olmaktadır. Toplumun söz sahibi olabildiği sosyal, kültürel yapı ile uyumlu ve ekonomik anlamda olumlu sonuçlar doğurabilen dönüşüm çal..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.