İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yaba Yayınları

Yaba Yayınları

• Yaba Yayınları Kitapları | • Yaba Yayınları İletişim Bilgileri | • Yaba Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Yaba Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 237 kitap bulunuyor."Yaba Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Yordan Yovkov

Yaba Yayınları

Komşu Bulgar edebiyatının en iyi yazarlarından, en çok okunanlarından biri olan Yordan Yovkov, Selvi (Sevlievo) ilinin Kazan (Kotel) ilçesi yakınlarındaki Balkan köylerinden biri olan Baş-köy’de (Jeravna) doğdu, Sofya’da öldü. Sofya Lisesi’nden sonra gittiği Hukuk Fakültesi’ni maddi olanaksızlık yüzünden bitiremedi. Daha sonra Dobruca’nın Çıfıt-Kuyusu gibi köylerinde 11 yıl öğretmenlik yaptı. Orad..»»
Vedii İlmen

Yaba Yayınları

Vedii İlmen bu ilk kitabıyla hem özyaşamıyla hem tarih–bilim hatıralarıyla bizi şaşırtıyor. Özellikle yakın tarihimiz konusundaki bilgileri çarpıcıdır. Uzun dönem Yaba’da Yazdıklarını güldeste biçiminde toparlayarak okurlara sunmak önemli bir gereksinimdi. İlmen’in kalemi bilgi birikimi, anlatılarıyla bu kitabı çoktan haketmişti çünkü. Anılarıyla adeta yıllanmış bir İstanbul Aydını Vedii İlmen, bu..»»
Şerafeddin Han

Yaba Yayınları

Yılmaz Saruhan

Yaba Yayınları

lakin sözün hiçbir işe yaramadığıanlardan bize dönmüş kardeşlerimiz,kıblesine keder düşmüş uzak gölgelerive hep kırmızı bir lanete bulananakşamcı kadınlarıyla benim doğulu kentlerim,sokak köpeklerim, şarkılarımve levanten kaldırımlara güzel uzanmış meçhullerim,kalbim, orta yerli bir bahar da bilir bunlarıve gri bir istanbul akşamının içimize oturano kuşkusu neyse onu hatırlatanbu kasaba korkusu be..»»
Haydar Uzunyayla

Yaba Yayınları

Gelincik Yaba Yayınları»»
Kolektif

Yaba Yayınları

Yaba Edebiyat Dergisi Sayı: 107 Nisan-Mayıs-Haziran 2018 Yaba Yayınları»»
Kolektif

Yaba Yayınları

Yaba Edebiyat Dergisi Sayı: 57»»
Kolektif

Yaba Yayınları

Yaba Edebiyat Dergisi Sayı: 70»»
Kolektif

Yaba Yayınları

Federico Garcia Lorca

Yaba Yayınları

Yerma yoksul bir çobanın kızıdır. Sevmediği halde, Juan adında varlıklı bir köylü ile evlendirilir. Ancak evliliklerinin ardından iki yıl geçmesine rağmen çocukları olmamıştır. Yerma’nın tek isteği bir çocuk sahibi olmaktır oysa. Yerma’nın Juan’dan çocuk sahibi olabilmek için bütün çırpınışları boşa gider. Yerma gençlik olan ve çobanlık yapan Victor’a da bir yakınlık duymaktadır,ancak hem kendi de..»»
Kolektif

Yaba Yayınları

Yaba Edebiyat Dergisi Sayı: 53»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.