Unutma ki, ağzında bal olan arının, kuyruğunda da iğnesi vardır. John Lyly [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Umuttepe Yayınları

Umuttepe Yayınları

• Umuttepe Yayınları Kitapları | • Umuttepe Yayınları İletişim Bilgileri | • Umuttepe Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Umuttepe Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 314 kitap bulunuyor.
Nereden geldik? Okumanın ve kitabın değerinin bugüne göre daha çok bilindiği 1990’lı yıllarda Belsa Plaza’da KELEPİR KİTABEVİ adıyla işe başladık. 2007 yılında Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Kütüphane binası girişinde UMUTTEPE KİTABEVİ adıyla şubemizi hizmete açtık. 2008 yılında da UMUTTEPE YAYINLARI’ nı kurarak yayıncılık sektörüne adım attık. Amacımız Planlı bir şekilde ve özveriyle kurduğumuz UMUTTEPE YAYINLARI, siz değerli hocalarımızın büyük emek harcayıp yazdığı kitapların ve dersnotlarının telif hakkı ödenerek yazardan okura ulaşmasındaki her aşamada yer almak istiyoruz. Türkiye’nin önde gelen dağıtım şirketleriyle çalışarak, basımı yapılan kitabın sadece Kocaeli’nde değil Türkiye’nin diğer üniversitelerinde de ders kitabı olarak okutulmasını sağlamak istiyoruz. Yayınlamamızı istediğiniz kitapları, mail atarak veya şahsen arayarak gerekli tüm bilgileri edinebilir ve akabinde de yayınlatabilirsiniz.
Son Yayınlanan Kitapları
Özlem Aksoy,Fazıl Özen,Arda Acemi

Umuttepe Yayınları

Bitki Biyoçeşitliliği Laboratuvarı 2 Tohumlu Bitkiler»»
H. Hüseyin Öztürk,Durmuş Kaya,Muhammet Kayfeci

Umuttepe Yayınları

1. Hidrojen 2. Fosil Yakıtlardan Hidrojen Üretimi 3. Sudan Hidrojen Üretimi 4. Biyokütle Kaynaklı Hidrojen Üretimi 5. Atık Gaz Akımlarından Hidrojen Kazanma 6. Hidrojen Depolama 7. Hidrojenin Taşınması Ve Kullanılması 8. Yakıt Pilleri 9. Yakıt Pili Çeşitleri 10. Yakıt Pili Termodinamiği 11. Yakıt Pilleri İçin Güç Kontrol Birimleri 12. Yakıt Pillerinin Kullanım Alanları(Tanıtım Bülteninden)»»
Aziz Kutlar

Umuttepe Yayınları

1. Stokastik zaman serileri 2. Doğrusal zaman serileri 3. Zaman serilerinde öngörü (forecastıng) 4. Zaman serisi modellerinin oluşturulması 5. Stokastik ve deterministik trendler 6. Birim kök testi (unıt root test) 7. Çok denklemli zaman serisi modelleri 8. Eşbütünleme (koentegrasyon-coıntegratıon) ve hata düzeltme (error Correctıon) modelleri»»
Seyfettin Erdoğan,Ayfer Gedikli

Umuttepe Yayınları

Türkiye Ekonomisinin Dönüşümü Umuttepe Yayınları %MCEPASTEBIN%»»
Vasfi Haftacı

Umuttepe Yayınları

Gelişmekte olan ülkelerin ekonomik kaynaklarının sınırlı olması bu kaynakların ülke kalkınmasına en fazla katkı sağlayacak yatırım projelerine yönlendirilmesini gerektirir. Bu tür bir yaklaşımın sergilenmesi, üretken ve kârlı yatırımların bilimsel ve akılcı bir biçimde gerçekleştirilmesi demektir. Gelişmekte olan ülkelerde yeterli düzeyde olmayan sermayenin en uygun ve verimli yatırım projelerinin..»»
Kolektif

Umuttepe Yayınları

1. İslam kaynaklarında devlet ve ekonomi düşüncesi: teolojik, tarihi ve felsefi bir çerçeve2. İslam iktisadına yaklaşımda yöntemsel sorunlar3. İslam ve kalkınma: inançsal, tarihsel ve teorik temeller üzerine bir değerlendirme4. İslamda zekât müessesesi ve modern vergilendirme ile karşılaştırılması5. İslam toplumunda iktisadi nizam ve sosyal güvenlik6. İslami bankacılığı ortaya çıkaran nedenler ve ..»»
Meriç Bilgiç

Umuttepe Yayınları

Antropogonia ötekileştirme ve yabancılaşmaya karşı uzlaşım kültürünün temelleneceği bir “karşıtların birliği” felsefesidir. “Antropogonia” veya “insanın oluşumu” felsefesi insanın kendi kaderini ele geçirme farklılığına dayanarak bireylerin, kurumların ve uygarlığın üzerine kurulacağı yeni ve saf bir teorik Cogito zemini vermektedir. Böylesi saf bir zemin, başarıldıkça, her çağa-kültüre teorik bir..»»
Meriç Bilgiç

Umuttepe Yayınları

Felsefe, bilişsel içeriği ve kurumsallaşmış üniversite haliyle uygarlığın çatısını kuran düşünsel, rasyonel güçtür. Fakat gene felsefe, aklı ve düşünmeyi sıfırlayabildiği ölçüde insana bireysel olarak, içeriden kendini yıkma ve yeniden yapma coşkusu veren, irrasyonel, derinlikli bir temeldir de. Çünkü zihin yıkıp yeniden yaratmasıyla, içe dışa açılıp kapanarak yaşayan canlı bir dokudur. Aklın, ins..»»
Mehmet Naci Efe

Umuttepe Yayınları

10 Ocak 1972'de Ağrı'nın Hamur ilçesinin Adımova köyünde doğan Mehmet Naci EFE orta ve lise öğrenimini Manisa'da tamamlayıp Elazığ Üniversitesi Fizik Bölümü'nü kazandı. Beykent Üniversitesinde Yönetim ve Organizasyon Bölümü (MBA) ve Beykent Üniversitesi İşletme (Phd) Doktorası yaptı. 1990 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılan Mehmet Naci EFE; Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Su Altı Taa..»»
Deniz Akbulut,Ece Baran,Tuba Çevik Ergin,Yusuf Bahadır Doğru,Zeynep Benan Dondurucu,Deniz Keba Ekinci,Tülay Yazıcı,Derya Gül Ünlü

Umuttepe Yayınları

Kitaptaki konuların ana başlıkları: Web Sözlüklerinde Halkla İlişkiler Mesleğinin ve Kavramının Algılanışı ve TemsiliMedya ile İlişkilerde Halkla İlişkilerin Haber Kaynağı Olarak Konumlanması Yeşil Pazarlamada Halkla İlişkilerin Rolü Türkiye ’deki Halkla İlişkiler Ajanslarının Kurumsal Kültür Yapısının Belirlenmesi: Harrison & Handy ve Goffe & Jones ’un Kurumsal Kültür Sınıflandırmaları Üzerind..»»
Abdurrahman Fettahoğlu

Umuttepe Yayınları

1952 yılında Trabzon'da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Trabzon'da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini (İstanbul Ticari İlimler Akademisi) 1973 yılında tamamladı. Yüksek lisans ve Doktora eğitimini Viyana Ekonomi Üniversitesi (Wirtschaftsuniversitat Wien)'de yaptı. Doktoradan sonra İngilizce dilini geliştirmek üzere Cambridge/İngiltere'de bulundu. Ak..»»
Burcu Kümbül Güler,Aşkın Keser,Aşkın Keser

Umuttepe Yayınları

Çalışma psikolojisi genel olarak çalışma yaşamındaki bireyin psikolojik iyilik halini sağlamak adına, işin doğasında ve çalışma ortamındaki sorunlar ile geliştirilmeye yönelik fırsat alanlarını belirleyen, bunların neden ve etkilerini araştırarak bilgi üretmek için çaba gösteren bir bilim dalıdır. Bu kitapta alan ismi olarak "Çalışma Psikolojisi"nin tercih edilmesinin birkaç gerekçesi bulunmakt..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.