Bin aşığın var senin, ben bin birincisiyim. Onların işlerini yoluna koymadan bana gelmiyorsun. Suzenî [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Umuttepe Yayınları

Umuttepe Yayınları

• Umuttepe Yayınları Kitapları | • Umuttepe Yayınları İletişim Bilgileri | • Umuttepe Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Umuttepe Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 112 kitap bulunuyor.
Nereden geldik? Okumanın ve kitabın değerinin bugüne göre daha çok bilindiği 1990’lı yıllarda Belsa Plaza’da KELEPİR KİTABEVİ adıyla işe başladık. 2007 yılında Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Kütüphane binası girişinde UMUTTEPE KİTABEVİ adıyla şubemizi hizmete açtık. 2008 yılında da UMUTTEPE YAYINLARI’ nı kurarak yayıncılık sektörüne adım attık. Amacımız Planlı bir şekilde ve özveriyle kurduğumuz UMUTTEPE YAYINLARI, siz değerli hocalarımızın büyük emek harcayıp yazdığı kitapların ve dersnotlarının telif hakkı ödenerek yazardan okura ulaşmasındaki her aşamada yer almak istiyoruz. Türkiye’nin önde gelen dağıtım şirketleriyle çalışarak, basımı yapılan kitabın sadece Kocaeli’nde değil Türkiye’nin diğer üniversitelerinde de ders kitabı olarak okutulmasını sağlamak istiyoruz. Yayınlamamızı istediğiniz kitapları, mail atarak veya şahsen arayarak gerekli tüm bilgileri edinebilir ve akabinde de yayınlatabilirsiniz.
Son Yayınlanan Kitapları
Ramazan Şengül

Umuttepe Yayınları

1.Merkezi Yönetim ile Yerel Yönetimler Arasındaki İlişkilerde Temel İlkeler 2.Türkiye’de Yerel Yönetimlerin Tarihçesi 3.Türk Anayasalarında Yerel Yönetimler 4.İl Özel İdaresi 5.Belediye 6.Büyükşehir Belediyesi 7.Köy 8.Merkezi Yönetim ile Yerel Yönetimler Arasındaki İdari İlişkiler 9.Merkezi Yö..»»
Esin Karacan

Umuttepe Yayınları

Meslek yüksekokulları için hazırlanan bu çalışma, kendi başına temel bir kaynak olmaktan çok, derslerde öğrencilerin kullanabileceği pratik bir kaynak ve iş hayatında karşılaşabilecekleri konuların çözümüyle ilgili bir ön bilgilenme sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Çalışmanın bu amaca göre şekillenmesindeki en önemli fakt&..»»
Kolektif

Umuttepe Yayınları

Neşe Erim

Umuttepe Yayınları

I. Adam Smith'ten önce iktisat düşüncesi II. Klasik İktisat Düşüncesi III. İktisat Düşüncesinde Heteredoks Yaklaşımlar IV. Neo-Klasik İktisat Düşüncesi V. Kurumcu İktisat VI. İktisat Düşüncesinde Refahın Anlamı VII. İktisat Düşüncesinde Paranın Anlamı ve Devresel Hareketlerin Yeri VIII. İktisat..»»
Aydın Türkbal

Umuttepe Yayınları

Tıp, Diş Hekimliği, Veteriner ve İşletme Bilim Dalları İçin»»
Kazım Çende

Umuttepe Yayınları

Hiç kimse onları beklemiyordu. Herkes kendi dünyasındaki hayatından memnundu. Ancak dünyalılar gafil avlandı. Nasa'lı uzmanların 1970'li yıllarda fark ettikleri Andromeda ile Samanyolu arasındaki düz bir rotada, sabit hızla yaklaşan tuhaf cisim, gazetelere günlerce konu olduğu halde, bir devrin sonunu getireceğine hiç kimse inanmamıştı. Andromedalı Durkonların yüz binler yıl önce yolculuğa çıkard..»»
Kazım Çende

Umuttepe Yayınları

Antik çağdaki Anadolu da gücü kim elinde tutuyorsa o ülkesini kurardı. Karadeniz'de yaşayan ve kendilerine Amazon diyen kadınlar, erkek krallıkların fazlasıyla var olduğunu düşünerek, hiçbir krallığın boyunduruğu altında yaşamamak ve kendilerini ispatlamak için örgütlenerek Amazonlular diye efsaneleşecek dünyadaki ilk ve tek kadın krallığını kurdular. Korkusuz bir savaşçı ve tarihsel bir halk kah..»»
Sevgi Can Yağcı

Umuttepe Yayınları

Diziler yaşamın içindedir artık. Tıpkı marazi âşıklar gibi dizi izleyicisi parça-bütün ilişkisi kurar. “Par-ça”ya bütün yerine dokunur. İzleyici parçaya sahip olduğunda bütüne sahip olduğu yanılsamasıyla teselli bulur. İzleyicinin imdadına dara düşen yapımcılar yetişir. “Ankara Ankara güzel Ankara/ senden yardım umar her düşen dara.” Öylesine doğrudur ki bu şarkının sözleri..»»
Mimar Aslan

Umuttepe Yayınları

Bilişim Teknolojileri tüm dünyayı sararak, uygarlık tarihinde yerini almış durumda… Bu tekno-lojilerin başında cep telefonlarının olduğunu söylemek pek de yanlış sayılmaz. Günümüz cep telefonlarında yaşanan gelişmeler, diğer bilişim teknolojilerindeki gelişmelerden daha ileri noktadadır. Artık, cep telefonları haberleşme aracından daha öte bir cihaz olup, siber uzaya açılan bir bilgisayar ko..»»
Nigar Pösteki

Umuttepe Yayınları

"1990 Sonrası Türk Sineması" adlı bu yapıtta sinemamızın çok yakın diyebileceğimiz bir dönemi mercek altına alındı. 1950'lerle birlikte toplumsal, siyasal ve ekonomik alanda büyük bir değişim yaşayan ülkemizin kısa bir biçimde değişen toplumsal yapısı ve bunun aynı tarihlerde yapılmış filmlere yansımasıyla başlayan çalışma, 1990'lar s..»»
Bülent Oruç

Umuttepe Yayınları

Jeofizik, fizik ve matematik ilkeleri kullanarak yerküreyi tanımaya çalışan bir bilimdir. Gravimetrinin temel konusu, yerin şekli ve gravite alanı arasındaki ilişkileri ortaya çıkarmaktır. Bu konu Harita mühendisliğinin de ilgi alanına girmektedir. Bununla birlikte, Jeofizikte gravimetrik veriler, yerin şeklinden başka, tektonik sistemlerin dinamiklerinin araştırılmasında, litosfer deformasyonları..»»
Sami Karacan

Umuttepe Yayınları

Tekdüzen muhasebe sistemi ve Türkiye muhasebe standartları ile uyumlu. Muhasebede Dönem Sonu İşlemleri.»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.