Susmak, insanı elevermeyen sadık bir dosttur. KONFİÇYUS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ümit Yayıncılık

Ümit Yayıncılık

• Ümit Yayıncılık Kitapları | • Ümit Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Ümit Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Ümit Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 83 kitap bulunuyor."Ümit Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Berin Taşan

Ümit Yayıncılık

Bir Savcıyı size tanıtmak mı? Berin Taşan'ı, her şeyden önce Cumhuriyet devriminin bir öncüsü, bir savunucusu, bir koruyucusu olarak bilmek, öğrenmek, öğretmek... Neden "Cumhuriyet" sözcüğü eklenmiş? Yalnızca "Savcı" demek yetmez miydi? Yetmezdi, birbüyük değişimin, bir büyük atılımın sorululuğu yüklenmiş..»»
İrfan Erdoğan

Ümit Yayıncılık

... Amerika, kimler için ikinci vatan; bu "İkinci Vatandaki" ideoloji, düş ve gerçekleri, kendi ülkelerine nasıl taşıyorlar? "İkinci Vatandaki" yaşam, herkes için Amerikan dizilerindeki gibi mi? İrfan Erdoğan, bu kitapta hem Amerika'yı anlatıyor, hem Amerika'ya ilişkin görüşleri, düşleri olanları... Amerika'ya, Amerik..»»
Attila Şenkon

Ümit Yayıncılık

"Yazdıklarıma öykü diyorum ama, aslında uykusuz gecelerimin yorumu okura kalmış düşleridir onlar." Atilla Şenkon'un bu ikinci kitabını okurken, çok duru ve pürüzsüz bir dille yazılmış olan öykülerin beni birden sarıp sarmalayıverdiğini fark ediyorum. Öyküler, beni koltuğumdan bir balık ağı ile içine çekiyor sanki...»»
Attila Şenkon

Ümit Yayıncılık

"Ne çarşamba, ne cuma En güzel gün perşembe." Her gün perşembe olsa! Her çocuğun, her kadının, her erkeğin yaşamında unutulmayacak perşembeler vardır. Çarşambalar, cumalar da ya perşembeleri bekleyerek, ya geçmiş perşembeleri anımsayarak geçer. Her gün perşembe olsa keşke, biri biterken öteki başlasa... Ama "gelecek perşemb..»»
Attila Şenkon

Ümit Yayıncılık

Yapboz oynadınız mı hiç? Kimilerine çocuk gibi gelir, ancak sanıldığı kadar kolay değildir. Her birinin anlamı aynı, renk renk parçaları birleştire birleştire bir bütüne ulaşıyorsunuz. Elde ettiğiniz; düş dünyanızı varsıllaştıracak anlamlı resimlerden yalnızca biri. Uykusuz Gece Düşleri'nin yazarı Attila Şenkon, tıpkı bu oyundaki gibi parçak..»»
İ. Reşat Özkan

Ümit Yayıncılık

"Küresel Çıkar Oyunları İçinde Türkiye'nin Dış Politika Sorunları" kitabından sonra kaleme aldığı "Tükenmişliğin Doruğu Yeni Mandacılık" kitabı için şöyle diyor: "Kendimize, nedense, hep dışarıdan bakar olduk. Birileri, bu toplumun kendine yabancılaşması için çabalayıp duruyor. Bazılarının gözleri boyanmış, bilinçleriyse yetersiz; özentilerinin sonucunda gelen bir 'gaflet' karanlığının içindeler..»»
İ. Reşat Özkan

Ümit Yayıncılık

Ekim 1944.. Avrupa'da savaş yılları. Alman işgaline ve özellikle Gestapo'ya karşı bir onur ve yaşam savaşı vermekte olan Midillili Yunan direnişçileri, Anadolu'nun Ege kıyılarından yola çıkan, içi erzak ve silah yüklü bir çatana, aynı zamanda umut da taşıyor. Tarih iki komşu halk arasındaki bir dayanışmaya tanıklık etmektedir. Bu görevle adaya giden ve Gestapo'nun eline düşerek işkenceye de uğray..»»
Özdemir İnce

Ümit Yayıncılık

Özdemir İnce Hürriyet gazetesindeki yazılarını, edebiyat adamı ve şair olarak ulaştığı bilge birikimden süzüyor / yazıyor. Hayata katılan ve hayatın katıldığı her alanda söz alan, yararlı olmaya çalışan, savlı bir yazarın, yetkinliğini kamu sahasında yararlı kılmak için vazgeçtiği şiirler olarak da okunabilir İnce'nin Pazar yazıları. Özdemir İnce, söz alışlarında edebiyat korosunun aheng..»»
Erhan Bener

Ümit Yayıncılık

Hınzır Kız»»
Erhan Bener

Ümit Yayıncılık

KEDİ VE ÖLÜM, Erhan BENER`in en ilginç romanlarından biridir. İlk baskısı 1961`de yayımlanmış, 1962`de Fransız Türk Kültür Derneği`nin Büyük Ödülünü almıştır. KEDİ VE ÖLÜM, Erhan BENER - J. P. Dorian`ın çevirisiyle, Paris`te Albin Michel Yayınevince yayımlanmıştır (1965). Fransızca konuşan ülkelerin iletişim araçlarından KEDİ VE ÖLÜM için birçok değerlendirme yapılmış, eleştiri yazıları çıkmışt..»»

Erhan Bener

Ümit Yayıncılık

Denizaşırı Öyküler»»
Erdal Sarızeybek

Ümit Yayıncılık

Bu kitapta okuyacaklarınız belki de bir hayal ürünüdür.

Öyle bir hayal ki, görmek zor, düşünmek ise daha da zor.

Kitapta geçen, olay, yer ve kişiler, bizce bir düşte gerçekleşen bir yer ve zamanda bir araya gelmiş ve kitaba konu olmuşlardır.

Bu yer ve kişilerin, bizim toprağımız ve bizim insanımız olabileceğini düşünmek zor, düşünmemek ise daha zor.

Kendi yaşantınız ile kita..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.