Aşkta insan ne yardımcı, ne de arkadaş ister. GOETHE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Umay Yayınları

Umay Yayınları

• Umay Yayınları Kitapları | • Umay Yayınları İletişim Bilgileri | • Umay Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Umay Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 15 kitap bulunuyor."Umay Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Metin Özata

Umay Yayınları

İçindekiler 1. Bölüm: Mustafa Kemal Atatürk ve Bilim 2. Bölüm:Atatürk ve Üniversite Reformu 3. Bölüm:1933 Reformundan Günümüze Üniversitelerimiz 4. Bölüm:Atatürk'ün Kitap Okuma Tutkusu 5. Bölüm:ayret Verici Hitabet Maratonu Büyük Nutuk Kaynakça P..»»
Metin Aydoğan

Umay Yayınları

"Tanzimat'ın açtığı serbest ticaret dönemi, Avrupa rekabetine karşı kendini koruyamayan ekonomimizi kapitülasyon zinciriyle bağlamıştı. Ekonomik alanda bizden çok güçlü olanlar, ülkemizde üstelik imtiyazlı durumdaydılar. Gümrüklerimizi elinde bulunduruyor, kazanç vergisi vermiyor, istedikleri malı istedikleri koşullarda ülkemize sokuyorlardı. Ekonomik yaşantımızın mutlak hakimi olmuşlardı. Bize ..»»
Metin Aydoğan

Umay Yayınları

Attila İlhan: " Bir İlkokul çocuğuyken ne olduğunu değerlendiremediğim acı gerçeği altmış yıl sonra; Metin Aydoğan'ın yeni kitabı "Ekonomik Bunalımdan Ulusal Bunalıma"da verdiği bilgilerden öğreniyorum... İlhami Soysal'ın deyimiyle; serbest Pazar ekonomisi, "açık kapı politikası" anlamına gelir; kapıyı liberal burjuvazi açacak, bu sayede ecnebi-yerli ortaklarıyla beraber Türkiye'yi yeniden ye..»»
Metin Aydoğan

Umay Yayınları

Siyasi ve ekonomik çözülme, Türkiye'yi o denli güçsüz kılmıştır ki, ayrışma ve çöküş neredeyse kendiliğinden gerçekleşecek bir olgu durumundadır. Yabancılara Türkiye'yi yönetme olanağı verilmiştir. Ulus devlet yapısıyla Türkiye'nin varlığını sürdürüp sürdürmemesi, artık, Türklerden çok yabancıların vereceği kararlara bağlı duruma gelmiştir. Türkiye'yi yönetenler, ulusal varlığı korumak için uygu..»»
Metin Aydoğan

Umay Yayınları

"Türkiye'ye yönelik ütopik Anglo-Amerikan stratejisi, Türkiye'nin stratejik potansiyelini, onun bir ulus olarak dağılma sürecinde sonuna dek kullanmaktır... Türkiye, Transkafkasya ve Orta Asya'ya yönelik askeri operasyonlarda, üzerine görevler yüklenilmesi sürecinde parçalanacaktır. İran'a karşı bir hareket, Türkiye'nin şimdiki biçimiyle bilinen bir millet olarak son nefesi olacaktır." -Lyndon ..»»
Metin Aydoğan

Umay Yayınları

Okurlardan gelen istek üzerine, Metin Aydoğan'ın "Antik Çağdan Küreselleşmeye Yönetim Gelenekleri ve Türkler" kitabını, yazarının da onayını alarak, üç ayrı kitap halinde yayımlıyoruz. Bin iki yüz sayfalık kitap, akıcı bir dile sahip olmasına karşın, kalınlığı nedeniyle kimi genç okurların gözünü korkutuyor, başlamaya çekiniyorlardı. Kitabın fiyatı ise ayrı bir sorundu... Yayınevimize bunlar ile..»»
Metin Aydoğan

Umay Yayınları

Okurlardan gelen istek üzerine, Metin Aydoğan'ın "Antik Çağdan Küreselleşmeye Yönetim Gelenekleri ve Türkler" kitabını, yazarının da onayını alarak, üç ayrı kitap halinde yayımlıyoruz. Bin iki yüz sayfalık kitap, akıcı bir dile sahip olmasına karşın, kalınlığı nedeniyle kimi genç okurların gözünü korkutuyor, başlamaya çekiniyorlardı. Kitabın fiyatı ise ayrı bir sorundu... Yayınevimize bunlar i..»»
Metin Aydoğan

Umay Yayınları

"Metin'in (Aydoğan) 'Bitmeyen Oyun' ve 'Yeni Dünya Düzeni Kemalizm ve Türkiye" kitapları en az üç yayınevi tarafından, şimdi tam sayısını hatırlayamayacağım kadar çok basıldı; yükselen 'Dip Dalgası'nın eğilim, özlem ve değerlendirmelerini ifade ettiği için, bütün 'Ulusal Cephe'de geniş alaka topladı. Metin'in (Aydoğan) 'Avrupa Birliğinin Neresindeyiz?" kitabı da, daha az ilginç, daha az alaka gö..»»
Metin Aydoğan

Umay Yayınları

Attila İlhan: Metin Aydoğan'ın Bitmeyen Oyun'unu okuduğum sırada tadına doyamadığım satırlar, hem beni tekrar o ürpertici heyecana sürükledi, hem de Türkiye'yi yıllardır yönettiğini zanneden politikacı kısmının zavallılığını, bir kere daha düşündürdü; dikkatle okuyup, devlet nasıl yönetilirmiş, bir daha düşünsünler... Sizi bilmem ama, ben hayatım boyunca şu okuduğumdan daha güzel bir şiir okumad..»»
Erol Bilbilik

Umay Yayınları

"Dünya`da yeni bir global sistem oluşmuştur. Dünya`nın en büyük 5 ekonomisi devletler değil şirketlerdir. Rahmi Koç, 2004: "ABD şuna aldırmaz, bir memlekette demokratik idare olmuş, şoven idare olmuş, faşist idare olmuş, ona hiç bakmaz. Amerika o memleketten kendisine ne ölçüde tabi olduğuna, kendi politikasına ne kadar uydu haline gelebileceğine bakar."

İhsan Sabri Çağlayangil, 1972: "İ..»»

Uğur Belger

Umay Yayınları

"

Bu kitap, yurt dışında da bulunan bir Türk aydınının, yalnızca Türk olduğu için karşılaştığı; karalama, küçük görme, aşağılanma gibi davranışların üzerinde yarattığı baskı ve sıkıntıyı, yurttaşlarıyla paylaşma amacıyla yazıldı.

Bu kitapta, Batılıların dilinden düşürmediği, "demokratikleşme" ve "milletlerin kendi tarihleriyle yüzleşmesi" sözlerinin ne kadar geçerli olduğu ortaya koyulmaya ç..»»

Metin Aydoğan

Umay Yayınları

YONETIM GELENEKLERI VE TURKLER ANTIK CAGDAN KURESE»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.